ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 26
Текст:СЛАВУТИЦЬКА МІСЬКА РАДА
ВИШГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
___________________ № _________________
Про Порядок списання майна комунальної власності
Славутицької міської територіальної громади Вишгородського
району Київської області
Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 №1314 «Про затвердження Порядку списання об’єктів державної власності», Наказом Міністерства фінансів України від 13.09.2016 №818, статтею 26, частиною першою, п’ятою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
м і с ь к а р а д а
В И Р І Ш И Л А :
- Затвердити Порядок списання майна комунальної власності Славутицької міської територіальної громади Вишгородського району Київської області (додається).
- Визнати таким, що втратило чинність, рішення Славутицької міської ради від 18.05.2012 № 647-18-VI «Про втрату чинності інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу комунальних підприємств, установ та організацій» із подальшими змінами.
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію ради з питань міського господарства (Михайло Шинкаренко) та першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктора Шевченка.
Міський голова | Юрій ФОМІЧЕВ |

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
___________від______________
Порядок
списання майна комунальної власності
Славутицької міської територіальної громади Вишгородського
району Київської області
- Загальні положення
Порядок списання майна комунальної власності Славутицької міської територіальної громади з балансів суб'єктів господарювання, що перебувають у комунальній власності Славутицької міської територіальної громади, та інших суб'єктів, які обліковують на балансах комунальне майно (далі Порядок) розроблений з метою встановлення єдиних вимог до порядку списання якого більше одного року, засобами та інших необоротних матеріальних активів, а також при списанні запасів, непридатних для подальшого використання, пошкоджених внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення ïx є неможливим a6o економічно недоцільним i вони не можуть бути реалізовані), виявлених в результаті інвентаризації як недостача.
Порядок є обов'язковим для виконання суб'єктами господарювання, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, та іншими cy6’єктами, які обліковують на балансах комунальне майно.
Порядок не поширюється на цілісні майнові комплекси суб'єктів господарювання, житловий фонд, об'єкти цивільної оборони та інше майно, яке підлягає відчуженню шляхом приватизаціі, а також у інших випадках
- Основні терміни
Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
Майно - об'єкти комунальної власності Славутицької міської територіальної громади, матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами, інші необоротні активи;
Суб'єкт господарювання — підприємство, організація (заклад, установа), що перебуває у комунальній власності Славутицької міської територіальної громади.
Інші терміни, які використовуються в цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в законодавчих актах, що регулюють питання правового режиму власності відповідного Майна та питання управління Майном, його оцінки та бухгалтерського обліку.
![]() |
![]() |
3. Комісія із списання МайнаДля визначення непридатності Майна i встановлення неможливості та/або неефективності проведення його відновлювального ремонту, чи неможливості його використання іншим чином, а також для оформлення документів на списання Майна наказом керівника суб'єкта господарювання, створюється постійно діюча комісія, у складі:
- голови комісії, яким може бути керівник суб'єкта господарювання а6o його заступник;
- заступника голови комісії, яким може бути головний бухгалтер a6o його заступник;
- керівників rpyп обліку a6o інших працівників бухгалтерії, які обліковують цінності;
- посадових осіб, які матеріально відповідальні за Майно;
- інших представників, у разі якщо об'єкт списання перебуває під арештом або у податковій заставі.
Для участі в роботі комісії щодо встановлення непридатності майна, що перебуває під наглядом відповідних державних інспекцій, запрошується представник відповідної інспекції, який підписує акт про списання або передав комісії свій письмовий висновок, що додається до акта.
Наказ про створення постійно діючої комісіі поновлюється щороку або за потребою.
Повноваження комісії із списання Майна можуть бути також надані інвентаризаційній комісії, склад якої щорічно затверджується наказом керівника суб’єкта господарювання.
Комісія із списання
- проводить в установленому законодавством порядку інвентаризацію Майна, що пропонується до списання, та за ii результатами складає акт інвентаризації Майна, що пропонується до списання;
- складає акт технічного стану Майна, що пропонується до списання (не складається у разі списання Майна, виявленого в результаті інвентаризації як нестача);
- складає відповідно до законодавства акти на списання Майна за встановленою типовою формою.
4. Порядок списання Майна.
Відповідно до вимог цього Порядку списанню підлягає Майно, яке
а)
6) виявлено в результаті інвентаризації як нестача;
в) пошкоджене в наслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим a6o економічно недоцільним i воно не може бути реалізовано).
При цьому, списання Майна, виявленого в результаті інвентаризації як нестача, здійснюється після відшкодування його вартості, крім випадків, коли здійснити таке відшкодування неможливо. Таке Майно списується з подальшим його відображенням в бухгалтерському обліку в порядку, встановленому чинним законодавством.
Списання Майна з обліку внаслідок ліквідації здійснюється за умови, що воно не може бути продане a6o безоплатно передане в установленому порядку та коли подальше використання цього Майна неможливе a6o економічно недоцільне.
Необоротні матеріальні активи спеціального призначення списуються відповідно до положень законодавства, яке враховує специфіку ïx збереження, використання, списання, утилізації тощо.
Знос, нарахований у розмірі 100 відсотків вартості Майна, не
Згода на списання Майна
Славутицькою міською радою щодо об’єктів незавершеного будівництва, будівель та споруд капітального будівництва, які перебувають у комунальній власності міста, рухомого складу, транспортних та технологічних засобів незалежно від вартості, ступеня зносу та строку експлуатації мереж електро-, газо-, тепло-, водопостачання, водовідведення, інших основних засобів (у т.ч. i виявлених у результаті інвентаризації як недостача), первісною вартістю за одиницю (комплект) понад 20 000 (двадцять тисяч грн.) грн., основних засобів незалежно від ïx вартості, зруйнованих внаслідок аварії, надзвичайної техногенної ситуації тощо.
Проєкти рішень міської ради щодо надання згоди на списання майна комунальної власності готуються відділом комунальної власності, орендних відносин та приватизації виконавчого комітету Славутицької міської ради за зверненням балансоутримувача об’єкта.
Для розгляду питання про списання Майна з балансового обліку письмове звернення на ім'я міського голови щодо списання Майна, до якого надаються такі документи:
- копія наказу керівника суб’єкта господарювання про створення комісії;
- копія інвентарної картки бухгалтерського обліку Майна, що пропонується для списання, з відображенням первісної (проіндексованої) i залишкової вартостей, засвідчена печаткою суб’єкта господарювання та підписом головного бухгалтера;
- акт інвентаризації Майна, що пропонується до списання;
- акт технічного стану Майна, що пропонується до списання;
- акт технічного огляду/висновок, виданий відповідною спеціалізованою ліцензованою організацією про неможливість подальшого використання Майна (при списанні будівель та споруд капітального будівництва, медичного обладнання, електрообладнання, рухомого складу, транспортного, технологічного, вимірювального та інших засобів);
- копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (при списанні рухомого складу, транспортного та технологічного засобів);
- інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (при списанні будівель та споруд капітального будівництва);
- копія інвентарної справи (при списанні будівель та споруд капітального будівництва);
- фотоматеріали (у разі списання будівель та споруд капітального будівництва, рухомого складу, транспортного, технологічного засобів, малих архітектурних форм тощо);
- копія акта про аварію та пояснення причин iї виникнення, вжиття заходів до винних осіб стосовно відшкодування збитків, завданих територіальній громаді міста Славутича відповідно до чинного законодавства (при списанні основних засобів, які вибули внаслідок аварії);
- відомості про об'єкти незавершеного будівництва, а саме:
дата початку і припинення будівництва, затверджена загальна
вартість, вартість робіт, виконаних станом на дату припинення
будівництва (ким і коли затверджено завдання на проектування,
загальна кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт,
кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, виконаних до їх
припинення, стадії виконання робіт); - відомості про вчинення дій, спрямованих на визначення
можливості застосування інших способів управління щодо нерухомого
майна, об’єктів незавершеного будівництва, зокрема вивчення попиту
щодо їх відчуження, оренди, безоплатної передачі іншим суб’єктам
господарювання;
У разі потреби, можуть запитуватися від суб’єкта господарювання додаткові документи, необхідні для прийняття рішення про списання Майна (технічні паспорти тощо).
Відчуження та безоплатна передача Майна суб’єктом господарювання здійснюються відповідно до вимог чинного законодавства.
5.Порядок ліквідації майна
Після отримання згоди на списання, основні засоби ліквідуються a6o підлягають демонтажу.
Уci вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані в результаті списання Майна, за доцільності використання суб’єктом господарювання оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку
Не придатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати оприбутковуються як інші матеріали (металобрухт, відходи як вторинна сировина тощо) та реалізуються відповідно до укладених угод з метою здійснення переробки, металургійної переробки металобрухту чорних та кольорових металів, а також утилізації відходів як вторинної сировини зі спеціалізованими підприємствами.
Забороняється знищувати, викидати, здавати в лом техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що виготовлені з кольорових металів, містять дорогоцінні метали i дорогоцінне каміння.
Ліквідація (демонтаж) матеріальних цінностей, які втратили своє призначення a6o стали непридатними, проводяться тільки після надання згоди на списання, яка затверджена у встановленому порядку.
Прикінцеві положення
Кошти, що надійшли в результаті списання Майна до суб’єктів господарювання є їх доходами та направляються на утримання цих суб’єктів i сплату податків, зборів та обов'язкових платежів на загальних підставах.
Процедура списання Майна вважається закінченою з моменту подання суб'єктом господарювання до виконавчого комітету Славутицької міської ради
Секретар міської радиНаталія ГАНТІМУРОВА