ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 2
Про звіт міського голови щодо діяльності виконавчих органів
Славутицької міської ради у 2016 році
Заслухавши та обговоривши звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Славутицької міської ради у 2016 році, керуючись п. 9 ч. 1 ст. 26, п. 2 ч. 4 ст. 42, ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
м і с ь к а р а д а
В И Р І Ш И Л А :
1. Звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Славутицької міської ради у 2016 році взяти до уваги (додається).
2. Відділу інформації та зв’язків із громадськістю (Бойко Т.О.) забезпечити оприлюднення звіту міського голови про діяльність виконавчих органів Славутицької міської ради у 2016 році у місцевих засобах масової інформації.
ЗВІТ міського голови
про діяльність виконавчих
органів славутицької міської ради
У 2016 РОЦІ
ЗМІСТ
1. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.. 3
Виконавчий комітет Славутицької міської ради протягом 10-ти місяців звітного року. 3
Відділом з питань діловодства, звернень громадян та контролю.. 5
Відділ інформації, зв’язків із громадськістю та електронного врядування. 8
Відділ інформаційних технологій та електронного врядування……………………………..9
2. основні напрямки Розвитку соціально-економічної інфраструктури міста. бюджетні ресурси.. 11
Управління економіки та соціального розвитку міста. 11
Відділ комунальної власності, орендних відносин та приватизації 23
Управління фінансів. 26
Управління соціального захисту населення. 30
Управління освіти і науки. 33
Відділ молоді та спорту. 37
Служба у справах дітей та сім’ї 40
Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 43
Відділ культури, національностей та релігій. 46
Управління інфраструктури та капітального будівництва. 48
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. 51
Відділ правової та кадрової роботи. 52
Центр надання адміністративних послуг та впровадження системи якості послуг. 57
Відділ державної реєстрації 58
Відділ ведення Державного реєстру виборців. 60
Архівний відділ. 62
3. ПІДРОЗДІЛИ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА.. 64
ВИСНОВКИ.. 75
1. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Славутицька міська рада та її виконавчі органи у своїй діяльності керуються принципами Європейської Стратегії інновацій та доброго врядування, Кодексом етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади, а також вимогами Міжнародного стандарту ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги» та державного стандарту України ISO 9001:2009.
Депутатський корпус міської ради vІІ скликання працював у складі 26 депутатів, які були по багатомандатному виборчому округу від дев’яти партій: політична партія «Опозиційний блок» – 5; політична партія «Наш край» – 4; Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 3; партія «Совість України» – 3; ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» – 3; політична партія «Національна Демократична партія України» – 2; ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП» – 2; Соціал-демократична партія України – 2; партія ветеранів Афганістану – 2.
Президія міської ради, як дорадчий орган, працювала в кількості восьми (VІ скликання-16) осіб. До складу Президії входять міський голова, секретар та голови постійних комісій міської ради.
Міська рада у 2016 році затвердила 14 загальноміських програм:
Основні питання, які розглядалися на сесіях міської ради:
- перевірки здійснення пасажирських перевезень;
- перевірки збору та використання коштів на будівництво Свято-Іллінського храму Української Православної Церкви м. Славутича.
Рішенням Славутицької міської ради була створена та працювала робоча група з питань доцільності реорганізації комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства». З метою оптимізації управління комунальною власністю та на виконання протоколів засідань даної робочої групи, рішеннями міської ради було створено три комунальні підприємства: «Славутич-Тепломережі», «Славутич-Електромережі», «Славутич-Водоканал».
Рішенням Славутицької міської ради була створена та працює робоча група з подальшого розвитку та реорганізації системи охорони здоров’я у місті Славутичі.
Міська рада приймала рішення про звернення депутатів Славутицької міської ради VII скликання до:
Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат міської ради вправі мати до п’яти помічників-консультантів. Наразі на громадських засадах працює 31 помічник-консультант депутата Славутицької міської ради.
Сесії міської ради та їх підготовка проводилися через Модуль «Інформаційна підтримка діяльності міської ради». Також вказана система є інструментом для зворотнього зв’язку депутатів з виборцями.
Міська рада брала участь у проекті «Школа демократичних правил та процедур для органів місцевого самоврядування України», який реалізовується за фінансової підтримки UNDEF – Фонд Демократії ООН. З метою забезпечення відкритості та прозорості у діяльності Славутицької міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів, було затверджено положення про он-лайн трансляцію засідань Славутицької міської ради та встановлено необхідну апаратуру. Сесії міської ради транслювалися в он-лайн режимі, також їх можна було переглянути в записі: www.youtube.com канал slavutich mvk.
Відповідно до вимог чинного законодавства, рішення Славутицької міської ради приймалися відкритим поіменним голосуванням, крім випадків, передбачених чинним законодавством України, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Поіменне голосування здійснювалося за допомогою системи електронного голосування «Голос».
Протоколи сесій, проекти рішень, рішення, прийняті Славутицькою міською радою, з метою своєчасного і достовірного оприлюднення, розміщувалися на сайті Славутицької міської громади www.e-slavutich.gov.ua.
Відділ з питань діловодства, звернень громадян та контролю
Основні завдання відділу:
Результати виконання актуальних завдань:
Протоколювання засідань та нарад передбачає формулювання, направлення виконавцям та здійснення контролю за виконанням протокольних доручень, наданих під час їх проведення. Оформлення протоколів загальноміських нарад здійснювалося з червня 2016 року.
Реєстрація документів (вхідних, вихідних, запитів на публічну інформацію, звернень громадян, електронних петицій, рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, протокольних доручень) здійснювалося працівниками відділу шляхом наповнення автоматизованої бази даних. Контроль за станом виконання документів здійснювався (з урахуванням рішень міської ради та протокольних доручень, наданих під час сесій) шляхом запитів інформації від виконавців. За результатами отриманої інформації про виконання розпорядчих документів готувалися довідки, які розглядалися відповідно депутатами міської ради – за рішеннями ради, членами виконавчого комітету – за рішеннями виконавчого комітету, міським головою – за розпорядженнями та протокольними дорученнями. Рішення про зняття з контролю вхідних документів, звернень громадян та запитів на публічну інформацію приймав міський голова або його перший заступник на підставі наданої інформації про виконання.
Зниження надходжень звернень громадян відбувалося за рахунок зменшення звернень на особисті прийоми до міського голови, його заступників, керуючого справами виконкому та секретаря міської ради. Інформація про стан розгляду звернень громадян узагальнювалася щоквартально.
Збільшення запитів на публічну інформацію відбулось за рахунок постійних звернень громадського об’єднання «ОКО» (22 із 46). Інформація про стан виконання запитів готується раз на півроку.
Прийом та розгляд електронних петицій впроваджено в роботу виконавчого комітету з 2016 року, тому показники за попередні роки відсутні.
Ведення архіву міської ради та її виконавчого комітету, крім наданих показників, передбачає проведення експертизи наукової і практичної цінності документів при їх відборі на державне зберігання, складання зведеної номенклатури справ, доповнень до історичної довідки, описів справ, паспортів відомостей про кількість документів Національного архівного фонду, а також актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду. Крім того, в 2016 році зареєстровано та прийнято на постійне зберігання 104 протоколи зборів співвласників багатоквартирних будинків.
У процесі виконання посадових обов’язків працівниками відділу підготовлено 2 проекти рішень виконавчого комітету та 15 проектів розпоряджень міського голови.
Основні завдання на 2017 рік:
Відділ інформації та зв’язків із громадськістю
У звітному періоді відділом інформації та зв’язків із громадськістю передбачалося вирішення таких основних завдань:
Пріоритетним напрямком роботи відділу інформації та зв’язків із громадськістю за звітний період стало відпрацювання повноцінної, своєчасної, чіткої, виваженої та об’єктивної системи інформування жителів міста про основні політичні, економічні, соціальні, культурні, спортивні та інші важливі події, що відбувалися у Славутичі. Для цього виконувалися відповідні угоди із ЗМІ. Випущено 52 номери загальноміської газети «Теледень Славутич», з них – два святкові, вперше у кольоровому форматі. Відновлено вихід інформаційного бюлетеня «Комфорт» (5 випусків). Замовлено 148 сюжетів на 722 хвилини на ТБ «МедіаДім». Розміщено 626 новин на міському веб-порталі е-slavutich.gov.ua. Розширена аудиторія постійних шанувальників сторінки facebook «Славутицька міська громада». Надавалися інформації для головного порталу Славутича slavutich.cn.ua.
Налагоджено роботу з анонсування заходів у місті, тижневих звітувань відділів та управлінь Славутицької міської ради; відслідковувалися інформації із соціальних мереж. З нагоди ювілеїв, святкових дат підготовлено 47 вітальних адрес. Написано 246 інформаційних статей. До важливих подій міста направлялися прес-релізи (6) до інформаційних агентств та українських телеканалів. Про місто розповідали журналісти ЗМІ з Японії, Німеччини, Італії, Аргентини, Польщі, Іспанії. Сюжети та інформації до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи підготували журналісти з «Інтеру», «5 каналу», «УКРІНФОРМу». Управлінню інформації Київської ОДА направлено 105 листів.
Поновлювалася інформаційна та соціальна реклама на сіті-лайтах (11) та білбордах (7).
Проведено роботу з підключення в місті 3G Інтернету оператором мобільного зв’язку «Vodafone».
З метою промоції міста, випущено календарі (3 види), буклети «Пам’ятаємо минуле, віримо у майбутнє», «Славутич», путівник по Славутичу, листівки «Любіть Славутич – інше почекає», розроблено логотипи «Ключі міста».
Налагоджувалася співпраця із посольствами Латвії, Польщі, Грузії, Японії в Україні. Відбувся візит до Славутича мера міста Айзкраукле Леона Лідумса, встановлено дружні стосунки з цим латвійським містом. Постійно відбувався обмін делегаціями із містом Калінковичи (Республіка Білорусь). Розпочат роботу по відпрацюванню міських заходів у рамках Року Японії в Україні.
Результат виконання актуальних завдань
Основні завдання відділу на 2017 рік:
Відділ інформаційних технологій та електронного врядування
Відділ інформаційних технологій та електронного врядування (до листопада 2016 року – сектор електронного врядування) продовжив роботу по реалізації Загальноміської програми «Розвиток інформаційного суспільства м. Славутича «Електронне місто» за такими напрямками:
Основні надбання звітного 2016 року:
Офіційний сайт міської ради (e-slavutich.gov.ua) з доданими новими розділами, новим контентом сприяв прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, відкритому інформаційному обміну між владою і громадою, наближенням електронних сервісів до громадян.
Впровадження та забезпечення он-лайн трансляцій засідань Славутицької міської ради надало змогу кожному славутичанину спостерігати за ходом засідань, що відбуваються, як в реальному часі так і в записі на www.youtube.com.
Для безпеки славутичан у місті діє система відеоспостереження, яка в 2016 році поповнилася новими 23 камерами відеонагляду, з яких 17 – встановлені на всіх закладах шкільної та позашкільної освіти (всього в системі 38 камер), створено система автоматичної фіксації автомобільних номерів, яку встановлено на головному в’їзді/виїзді з міста.
Для підвищення оперативного реагування на події в громаді, підвищення рівня правопорядку, в Славутичі створено два моніторингових пункти: один – у черговій частині відділу поліції, другий – у диспетчерсько-аварійній службі КП «ЖКЦ». У цих пунктах встановлені великі монітори, на які виводиться зображення з усіх 38 камер відеоспостереження, встановлених у місті.
У постійній співпраці з СП «Інфоклас» та НВФ «ГРІС» велися роботи по обслуговуванню систем «Електронного міста» та опрацьовувалися моделі по їх вдосконаленню. Завдяки роботі електронних кабінетів в системі «Влада+Громада», депутати відмовилися від паперових документів, а з метою автоматизації та систематизації роботи міської ради, для зменшення затрат та часу на проведення кожного засідання та з метою виконання вимоги частини 3 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у 2016 році впроваджено нову систему електронного поіменного голосування «ГОЛОС». Переваги використання цієї системи – це економія часу, паперу (всі матеріали засідань завантажені до системи), публічність роботи депутатського корпусу.
Жителі міста Славутича мають можливість користуватися Геоінформаційною системою моніторингу та аналізу інформації, електронною бібліотекою, інформаційною системою «Благоустрій міста». Для більш зручної взаємодії між пересічним громадянином та владою міста, було додатково розроблено мобільну версію інформаційного модуля «Благоустрій міста» та мобільні додатки Android, WindowsPhone. У зв’язку із прийняттям у вересні 2016 року міської цільової програми «Громадський бюджет участі міста Славутич на 2016 – 2020 роки», для інформування та реалізації процесу голосування за подані проекти городянами міста, розроблено сайт «Бюджет участі», який відповідав усім вимогам програми та давав змогу кожному жителю брати участь у розвитку свого міста.
Крокуючи в ногу з часом, у місті створено дві нові зони вільного доступу Wi-Fi до міської системи Інтернет: у міському парку та зоні для активного відпочинку «Інлайт».
Продовжувалася робота по масштабуванню та впровадженню системи електронного документообігу АСКОД корпоративний у структурних підрозділах виконавчого комітету Славутицької міської ради. На даний час система складається з 30 автоматизованих робочих місць та 1 місця адміністратора. Мета впровадження системи – автоматизація ділових процесів щодо обліку і опрацювання вхідної, вихідної, внутрішньої кореспонденції та звернень громадян, організація контролю за виконанням завдань, безпосередній контроль за виконанням документів та підвищення оперативності взаємодії між підрозділами виконкому. У роботі системи використовувалися технології для забезпечення електронного документообігу із застосуванням електронного цифрового підпису.
Всі працівники виконавчого комітету забезпечені електронним цифровим підписом.
На 2017 рік заплановано продовження забезпечення виконання всіх заходів програми «Розвиток інформаційного суспільства м. Славутича «Електронне місто» на 2017 – 2020 роки, інформаційно-технічне, програмне обслуговування виконавчого комітету Славутицької міської ради, а також робота по розвитку нових напрямків підвищення рівня послуг для славутичан:
2. основні напрямки Розвитку соціально-економічної інфраструктури міста. бюджетні ресурси
Протягом 2016 року міська рада та виконавчий комітет разом із підприємствами, установами, організаціями міста спрямовували свою роботу на вирішення проблем життєдіяльності міста Славутича та подолання кризових явищ в економіці. Особлива увага приділялася збереженню та розвитку соціальної інфраструктури, наповненню міського бюджету, створенню нових робочих місць, нових промислових рентабельних структур, що виробляють конкурентоспроможну продукцію, стабілізації роботи підприємств усіх форм власності міста, реформуванню, розвитку і належному функціонуванню житлово-комунального господарства, соціальному захисту та медичному обслуговуванню населення.
Управління економіки та соціального розвитку міста
Основні актуальні завдання управління, які виконувались у 2016 році:
Управлінням економіки та соціального розвитку міста у 2016 році було підготовлено:
Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Славутича на 2016 рік у рамках Стратегічного плану соціально-економічного розвитку м. Славутича до 2020 року виконана у повному обсязі.
Програма «План дій сталого енергетичного розвитку міста Славутич до 2020 року»:
Програма відшкодування частини суми кредиту, залученого фізичними особами, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, на впровадження енергозберігаючих заходів на 2016 – 2018 роки:
За 2016 рік, в рамках реалізації програми, видано 44 кредити, відшкодовано 62,722 тис. грн.
Міська цільова програма «Громадський бюджет участі м.Славутич на 2016 – 2020 роки»:
За підсумками голосування:
- малі проекти (7 проектів до 50 тис. грн. на загальну суму 250200 грн.);
- великі проекти (6 проектів від 50 тис. грн. до 150 тис. грн. у межах залишку коштів від загального обсягу фінансування, передбаченого Програмою на 2016 рік).
Програма розвитку початкового, малого та середнього підприємництва в м. Славутичі на 2016 рік
Програма формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан
на 2016-2020 роки
Програма благоустрою міста Славутича 2016-2018 роки
*Фактичні обсяги фінансування (тис. грн.).
** За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток.
*** З 2017 року контроль за виконанням Програми буде здійснюватись управлінням інфраструктури та капітального будівництва Славутицької міської ради.
Програма охорони навколишнього природного середовища на 2016 рік (2014, 2015)
*Фактичні обсяги фінансування (тис. грн.)
Програма поводження з твердими побутовими відходами в м. Славутичі
на 2016-2018 роки
*Фактичні обсяги фінансування (тис. грн.)
Програма енергозбереження на об’єктах житлово-комунального господарства та модернізації систем теплопостачання в м.Славутичі на 2016-2018 роки
*Фактичні обсяги фінансування (тис. грн.)
Програма забезпечення беззбиткової діяльності житлово-комунального господарства міста Славутича на 2016-2018 роки
*Фактичні обсяги фінансування (тис. грн.)
Програма заміни, модернізації, капітального ремонту та диспетчеризації ліфтів житлового фонду м. Славутича на 2014-2017 роки
*Фактичні обсяги фінансування (тис. грн.)
Проведення експертного обстеження ліфтів, в яких у 2014 – 2015 році закінчився 25- річний термін експлуатації (29 од.), проведення робіт по розробці робочого проекту для подальшого виконання робіт з капітального ремонту і проведення комплексної державної експертизи кошторисної частини проекту (4 ліфти), у 2016 році – проведення корегування раніше виконаного експертного обстеження ліфтів та проведення корегування проектної документації (Бєлгородський квартал, 6, під. 1,2).
Програма забезпечення населення якісною питною водою та зменшення втрат води в м. Славутичі на 2012-2020 роки
Метою Програми є покращення забезпечення населення м. Славутича питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів (норм) питного водопостачання та зниження втрат до науково обґрунтованого рівня, розвиток водопровідно-каналізаційної мережі, підвищення ефективності та надійності її функціонування, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання.
Протягом 2014 – 2016 років кошти не виділялися.
Програма сприяння створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та підвищення ефективності управління житлом в м. Славутичі на 2015-2017 роки
Метою даної програми є забезпечення умов для створення сталого та ефективного функціонування ОСББ, а також підвищення ефективності управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг. У місті, в рамках програми, створено і діє одне ОСББ «БАРС», протягом 2015 – 2016 років інші ОСББ не створювалися з причини отримання населенням якісних житлово-комунальних послуг.
Міська комплексна Програма «Попередження виникнення надзвичайних ситуацій, сприяння діяльності підрозділу ДСНС в м. Славутич» на 2016-2018 роки
Відділ розвитку підприємництва та захисту прав споживачів
Основні завдання відділу – реалізація наданих повноважень щодо підтримки розвитку підприємництва та захисту прав споживачів.
На виконання окремих пунктів доручень та розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації, на відпрацювання запитів відповідних департаментів Київської обласної державної адміністрації та обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, здійснювалася підготовка різнопланової інформації, інформаційних довідок та звітів, про їх кількість зазначено в таблиці.
Зменшення звітності (кількості підготовлених інформацій та звітів) у 2016 році відбулося за рахунок зняття з контролю ряду доручень голови Київської обласної державної адміністрації, що перебували на контролі, з метою їх виконання, а також суттєвого зменшення звітності до обласного територіального відділення Антимопольного комітету України щодо рівня цін на основну групу продовольчих товарів у торговельній мережі та на продовольчому ринку.
У 2016 році пріоритетними напрямками щодо підготовки звітності стали: формування баз даних діючих об’єктів підприємництва, моніторинг розвитку підприємницького середовища за напрямками, вивчення проблемних питань щодо ведення бізнесу.
З метою надання допомоги жителям та гостям міста з питань захисту їх прав як споживачів, постійно проводився прийом громадян, споживачам надавалися консультації та, в разі необхідності, необхідна допомога щодо підготовки письмових звернень до суб’єктів господарювання з відповідними вимогами. В особливо складних випадках, на вимогу споживачів, проводилася підготовка звернень до державних органів, що здійснюють контроль та нагляд в сфері господарської діяльності. Про кількість розглянутих звернень споживачів, що потребували допомоги працівників відділу, зазначено в таблиці.
Збільшення кількості звернень у 2016 році відбулося за рахунок збільшення кількості письмових звернень громадян, у тому числі таких, що надійшли на адресу міського голови (в 2014 році таких – 6, в 2015 році – 5, а в 2016 році – 8).
Працівники відділу брало участь в організації виїзної торгівлі (під час проведення загальноміських заходів), а також у заходах щодо запобігання злочинності та інших негативних явищ у підлітковому середовищі.
Окрім пріоритетних напрямків роботи відділу, у 2017 році планується впровадити в дію розроблений проект регуляторного акту – рішення Славутицької міської ради «Про обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв на території міста Славутича у нічний час», а також розробити новий проект регуляторного акту щодо розміщення засобів пересувної дрібно роздрібної торговельної мережі, атракціонів, інших об’єктів надання розважальних послуг населенню на території міста Славутича під час проведення загальноміських заходів і державних свят.
Основні завдання управління на 2017 рік:
Окрім виконання актуальних завдань, зазначених вище,
Відділ комунальної власності, орендних відносин та приватизації
Основними завданнями відділу, які виконувались у 2016 році, були:
Результати виконання актуальних завдань:
Стан виконання основних заходів Програми приватизації об’єктів права комунальної власності територіальної громади міста Славутича на 2015 – 2017 роки:
*У 2015 році Славутицькою міською радою рішення про приватизацію об’єктів комунальної власності не приймалося.
**Враховуючи кризову ситуацію, що склалася в економіці та фінансовій сфері України, покупців комунального майна не знайшлося.
*** Аукціони з продажу комунального майна, що були оголошені у 2016 році, плануються провести у 2017 році.
Основними завданнями відділу на 2017 рік є:
Управління фінансів
Доходи загального фонду бюджету міста Славутича за 2016 рік складають 259011,8 тис. грн., з них: власні та закріплені надходження – 145469,5 тис. грн., субвенції з державного бюджету – 103542,3 тис. грн, (у т.ч. субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 19500,0 тис. грн), обсяг дотації з державного бюджету – 10000,0 тис. грн.
Структура доходів загального фонду бюджету м. Славутич за 2016 рік
Обсяг трансфертів з державного бюджету України для бюджету міста (загальний фонд) за 2016 рік складає 113542,3 тис. грн.
Доходи спеціального фонду за 2016 рік складають 19580,4 тис. грн., з них: доходи бюджету розвитку – 524,1тис. грн.
Інформація
щодо обсягу коштів зібраних до всіх рівнів бюджетів за 2016 рік по м. Славутич
(млн.грн.)
До Пенсійного фонду України з м. Славутича у 2016 році перераховано єдиний соціальний внесок в сумі 144,5 млн.грн.
Видатки загального фонду міського бюджету за 2016 рік становлять 211489,2 тис. грн., з них: сума коштів, що передаються з міського до державного бюджету – 25954,6 (2015 рік – 24 244,5) тис. грн.
Основні складові видаткової частини загального фонду бюджету міста Славутич
тис. грн.
s s Видатки спеціального фонду міського бюджету за 2016 рік становлять 49449,8 тис. грн., у т. ч. бюджет розвитку 32741,1 тис. грн..
Основні складові видаткової частини спеціального фонду бюджету міста Славутич:
тис.грн.
Управління соціального захисту населення
Основні завдання управління:
< >забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці;забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, у тому числі малозабезпечених сімей, ветеранів, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших категорій осіб, які згідно із законодавством України мають право на пільги та надання житлових субсидій населенню, забезпечення обліку осіб, що мають право на пільги згідно із законодавством України;організація соціального обслуговування населення міста, здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг;соціальний захист інвалідів, внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій управлінням Пенсійного фонду України у м. Славутичі.Міська програма «Турбота» на 2016-2020 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 54-4-VІІ;Міська комплексна програма «Донори Славутича» на 2016 рік, затверджена рішення Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 55-4-VІІ.Забезпечення реалізація державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці:постійно протягом року проводився моніторинг та аналіз стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Заборгованість з виплати заробітної плати станом на 01.01.2017 на економічно-активних підприємства міста складає 354,2 тис. грн., на підприємстві-банкруті – 916,9 тис. грн.;проведено засідань комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій – 4;проведено засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення – 4;перевірено на відповідність діючому законодавству в 2016 році та зареєстровано колективних договорів, змін та доповнень до них – 18;моніторинг випадків виробничого травматизму (в 2016 році зареєстровано 3 випадки).Здійснення призначення та виплати соціальних допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, відшкодування витрат за надані послуги пільговим категоріям населення підприємствам, які надають послуги.1331 одержувач державних допомог;3237 сімей, яким нарахована субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг;4308 одержувачів компенсаційних виплат та допомог згідно із Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;12367 осіб, які мають право на пільги, згідно з чинним законодавством. Організація соціального обслуговування населення міста, здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг: на обслуговуванні у соціального робітника перебуває 10 осіб одиноких (проживаючих самотньо) престарілих громадян та інвалідів.Соціальний захист інвалідів, внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи:забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 83 особи, з них 3 учасники бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції та 76 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1-А категорії);видано направлень на забезпечення та забезпечено технічними та інші засобами реабілітації 100 осіб; виплачено адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на суму 794,10 тис. грн.;соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції: пройшли навчання 2 особи, вартість 10,80 тис. грн.;видано направлень на психологічну реабілітацію до реабілітаційних установ 8 учасникам антитерористичної операції;виплачено компенсацію на транспортне обслуговування, на бензин та технічне обслуговування автомобілів інвалідам на суму 28,4 тис. грн.Здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій управлінням Пенсійного фонду України у м. Славутичі: перевірено новопризначених та перерахунків пенсій – 1741; допомог на поховання – 133.№
Зміст заходу
Виконано у 2014 році
Виконано у 2015 році
Виконано у 2016 році
Примітка
1
Відшкодування витрат за надані послуги пільговим категоріям населення підприємствам, які надають послуги та компенсаційні виплати пільговим категоріям населення (тис. грн.)
10071,5
10854,0
11374,4
2
Призначення та виплата державних соціальних допомог (тис. грн.)
19018,7
19866,1
20526,8
3
Нараховано субсидії на відшкодування витрат на оплату квартплати, житлово-комунальних послуг та електроенергії
(тис. грн.)
799,5
5071,3
17345,7
4
Компенсаційні виплати та допомоги відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (тис. грн.)
132727,0
138150,9
139790,1
5
Видатки на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (тис. грн.)
510,9
492,3
985,0
Стан виконання основних заходів програм:
Міська програма «Турбота»:
Міська комплексна програма «Донори Славутича»:
Основні завдання управління на 2017 рік:
< >Приділення значної уваги забезпеченню соціальної підтримки найбільш вразливих та незахищених верств населення шляхом поглиблення адресності при наданні державних соціальних допомог, підвищення рівня фінансового забезпечення соціальних програм, посилення підтримки соціально-вразливих верств населення.Забезпечення: надання субсидій населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг, соціальної допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства, допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інших соціальних виплат та пільг; соціальної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами; надання соціальних послуг інвалідам, внутрішньо переміщеним особам, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.Управління освіти і науки
Пріоритетні завдання, які виконувались у 2016 році:
< >забезпечення відповідності освітніх послуг державним стандартам і вимогам;здійснення методичного супроводу професійного розвитку педагогів; здійснення роботи з раннього виявлення та обліку дітей, що потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, своєчасне надання їм корекційної допомоги та забезпечення якісного інклюзивного або інтегрованого навчання;реалізація системних заходів з енергозбереження та раціонального використання ресурсів; розширення матеріально-технічної бази навчальних закладів та здійснення пошуку додаткових джерел фінансування;сприяння подальшому розвитку єдиного освітнього середовища та впровадження ефективної системи медіаосвіти; моніторинг рівня навчальних досягнень учнів загальноосвітніх навчальних закладів, удосконалення змісту та технологій формування предметних компетентностей випускників з метою їх належної підготовки до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні;інспектування діяльності навчальних закладів та забезпечення відкритості результатів тематичного, комплексного вивчення та державної атестації навчальних закладів. для дітей раннього віку від 1 до 3 років – 17 дітей (норма 15);для дітей дошкільного віку від 3-х до 7 років – 23 дитини (норма 20);у спеціалізованих групах – 16 дітей (норма 10 – 12).9 груп – для дітей, які часто хворіють, із неспецифічними захворюваннями органів дихання;9 груп – для дітей з вадами мови;3 групи – для дітей з порушенням зору.художньо-естетичний: гуртки образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва; музичні, вокальні, хореографічні гуртки, студії та 2 творчих об’єднання – раннього естетичного розвитку «Мері Поппінс» та «Ваву-клуб» – всього 20 гуртків;фізкультурно-спортивний – 4 гуртки;гуманітарний – 2 гуртки;соціально-реабілітаційний – 3 гуртки;туристсько-краєзнавчий – 1 гурток;науково-технічний: гурток «Авіамоделізм» та творче об’єднання «Молодіжна інформаційна агенція Славутича» – 3 гуртки.
Енергозбереження у закладах та установах освіти
Управління освіти і науки спільно із виконавчим комітетом Славутицької міської ради та Славутицькою міською громадською організацією «Лабораторія малого бізнесу» є бенефіциарами грантової угоди № ENPI/2014/353-804 від 26.12.2014р. з Європейською Комісією, відповідно до якої впродовж 28 місяців 2015 – 2017 років буде реалізовано «Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Славутич до 2020 року – здійсненнятермомодернізації 2-х муніципальних об’єктів бюджетної сфери». Реалізація проекту розпочалася 1 травня 2015 року.
У рамках реалізації даного проекту, зокрема передбачається сформувати громадську екологічну свідомість славутичан шляхом проведення заходів із навчання, розповсюдження інформаційних матеріалів; забезпечити економію енергетичних та фінансових ресурсів на 2-х об’єктах управління освіти і науки шляхом проведення комплексної термомодернізації Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №1 «Калинка».
Висновок: результати реалізації основних напрямів розвитку системи освіти м. Славутича є задовільними. Здійснюється системна робота щодо створення якісного навчального середовища та надання якісних освітніх послуг дошкільними, загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами. Забезпечується діяльність закладів різних типів відповідно до потреб батьків, вихованців. Основні заходи Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2016 – 2018 роки, заплановані на 2016 рік, виконані.
Завдання на 2017 рік:
< >збереження та оптимізація мережі навчальних закладів міста з урахуванням контингенту учнів та дітей дошкільного віку, освітніх запитів та кадрового забезпечення;здійснення організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах з урахуванням виконання натуральних норм харчування;формування класів з поглибленим вивченням предметів та профільних класів;збереження та поповнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, комп’ютеризація загальноосвітніх шкіл;реалізація інноваційної діяльності та дослідно-експериментальних проектів;залучення дітей та учнівської молоді до наукової, творчої діяльності через систему загальноміських культурно-мистецьких заходів, творчих конкурсів, учнівських олімпіад, науково-дослідницьких робіт тощо;організація класів з інклюзивним навчанням на базі Славутицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4;підвищення фахового рівня педагогічних працівників через систему курсової перепідготовки, атестації, участь у конкурсах педагогічної майстерності, презентації передового педагогічного досвіду;організація системних методичних заходів, спрямованих на розвиток професійної культури та педагогічної компетентності освітян міста;розвиток функціонування веб-сайтів закладів освіти;забезпечення функціонування інформаційної системи управління освітою «Україна. ІСУО», Державної інформаційної системи освіти, Єдиної державної електронної бази з питань освіти;здійснення державної атестації навчальних закладів, інспектування якості та результативності навчально-виховного процесу, проведення моніторингових досліджень.Відділ молоді та спорту
Основні завдання відділу, які виконувалися протягом 2016 року були:
< >забезпечення реалізації на території м. Славутича державної політики у молодіжній сфері, сфері фізичної культури та спорту; організація та проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів серед населення з метою популяризації здорового способу життя;організація та проведення молодіжних заходів, спрямованих на розвиток творчого, інтелектуального та духовного розвитку молоді;залучення активної молоді до волонтерських заходів з метою підвищення патріотичного виховання;фінансування міських програм відділу з метою їх виконання. Програма розвитку фізичної культури та спорту на 2016 – 2020 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 58-4-VII;Програма «Молодь Славутича» на 2016 – 2020 роки в рамках концепції «Славутич – місто, сприятливе до підростаючого покоління та дружнє до дитини»;Програма ВООЗ «Здорові міста», затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 78-6-VII; Програма «Захисник Вітчизни» на 2016 – 2020 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 57-4-VII.№
Зміст заходу
Виконано
у 2014 році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016
році
Примітка
1.
Організація та проведення
фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових
заходів (кількість)
93
94
90
в них взяло участь всього осіб,
із них – жителів міста
5660
2984
4212
2449
4280
2182
2.
Організація та проведення
молодіжних заходів в місті,
із них – патріотичного виховання
33
12
24
11
32
8
3.
Співпраця зі спортивними громадськими організаціями (спортивними клубами)
17
17
15
4.
Залучення активної молоді до волонтерських заходів (осіб)
123
312
497
5.
Фінансове забезпечення програм відділу, тис. грн.
5016,0
8661,3
10049,0
Протягом 2016 року зменшилася кількість заходів у зв’язку з ремонтом спортивних споруд. Проте під час збільшення молодіжних заходів, збільшилася кількість волонтерів.
Стан виконання основних заходів
міської програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016 – 2020 роки
У 2016 році збірна команда дівчат 2001 – 2002 р. н. стала срібним призером України, команда дівчат 2003 р. н. – бронзовими призером України з футзалу.
Стан виконання основних заходів
міської Комплексної програми «Молодь Славутича» на 2016-2020 роки
Стан виконання основних заходів
«Захисник Вітчизни» на 2016 - 2020 роки
Основні завдання відділу на 2017 рік:
< >збереження передових позицій успішної участі спортсменів міста у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту; поліпшення розвитку спортивної та велосипедної інфраструктури міста; підвищення рівня пропаганди популяризації здорового способу життя населення;удосконалення системи патріотичного виховання молоді, формування у неї почуття національної гідності.координацію діяльності підприємств, установ та організацій з питань реалізації державної політики у сфері соціального захисту дітей та сімей, у тому числі соціальної підтримки сімей з дітьми, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, попередження насильства в сім'ї, оздоровлення та відпочинку дітей, забезпечення рівних прав і можливостей для участі жінок та чоловіків у політичному, економічному і культурному житті, протидії торгівлі людьми; захист прав та законних інтересів дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах; встановлення опіки, піклування, надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування; захист житлових майнових прав дітей даної категорії;запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, профілактику негативних проявів, наркоманії, алкоголізму та правопорушень серед дітей та їхніх батьків; попередження насильства в сім’ї; підтримка багатодітних сімей, надання послуг та видача посвідчень багатодітним батькам та дітям;оздоровлення та відпочинок дітей, насамперед дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;протидію торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок; розгляд питань щодо визначення участі батька (мами, баби, діда) у вихованні дитини (онука, онуки), визначення місця проживання дитини, надання дозволу про відчуження житла право власності, на яке або право користування яким має дитина; про позбавлення батьків батьківських прав, відібрання дитини від батьків без позбавлення батьківських прав, цільового витрачання аліментів, належного виконання батьками батьківських обов’язків тощо.виховують 3 дітей – 102 сім’ї (306 дітей);виховують 4 дітей – 18 сімей (72 дітей);виховують 5 дітей – 5 сімей (25 дітей);виховують 6 дітей – 4 сім’ї (24 дітей);виховують 7 дітей – 1 сім’я (7 дітей);виховують 8 дітей – 1 сім’я (8 дітей)виховують 9 дітей – 2 сім’ї (18 дітей);виховують 11 дітей – 1 сім’я (11 дітей).№
Зміст заходу
Виконано
у 2014 році
Виконано у 2015 році
Виконано у 2016 році
Примітка
1.
Проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці. Вокзал. Підліток», у ході яких:
36
52
60
1.2
обстежено житлово-побутові умови дітей
407
272
259
1.3
виявлення фактів порушення Правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами щодо дітей
2
7
3
1.4
вилучено дітей із сімейного середовища, в якому дитина зазнала жорстокого поводження або існує загроза її життю чи здоров'ю
0
2
12
2.
Надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування
6
5
6
3.
Усиновлено дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування громадянами України
1
1
3
4.
Усиновлено дітей одним з подружжя
6
2
4
5.
Охолено оздоровленням та відпочинком дітей, враховуючи батьківську плату
1733
1430
1506
6.
Кількість поданих позовів до суду про позбавлення батьків батьківських прав, відібрання дітей від батьків без позбавлення батьківських прав
2 (відносно 4 дітей)
3 (відносно 3 дітей)
7 (відносно 11 дітей)
7.
Проведено засідань комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Славутицької міської ради
28
(170 питань)
28
(135 питань)
33
(158 питань)
8.
Взято участь у судових засіданнях з питань захисту прав дітей
40
(26 справ)
47
(33 спр.)
56
(47 спр.)
9.
Кількість звернень про надання матеріальної допомоги сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах та учасників АТО через службу у справах дітей та сім'ї КОДА
5
53
80
10.
Підготовлено проектів рішень винонавчого комітету з питань дитинства та сімейної політики
66
96
105
11.
Проведено координаційних заходів, спрямованих на вирішення питань, пов’язаних із захистом прав та законних інтересів дітей, попередження негативних проявів серед них
35
38
27
12.
Здійснено перевірки дотримання чинного законодавства щодо охорони прав та інтересів дітей
60
62
62
Міська Програма соціальної підтримки сім’ї, виявлення дітей, які перебувають у складних умовах проживання, та запобігання ранньому соціальному сирітству на 2016-2020 роки «Назустріч дітям», затверджена рішенням Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 59-4-VIІ, міська Програма оздоровлення та відпочинку дітей м. Славутича на 2015-2017 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 08.12.2014 № 1621-51-VI, заходи щодо запобігання злочинності та інших негативних явищ у підлітковому середовищі на 2016-2017 роки, затверджені рішенням виконавчого комітету Славутицької міської ради 23.12.2015 № 567, виконані у повному обсязі.
За результати виконання завдань і програм визначити основні завдання на 2017 рік:
< >вжити вичерпних заходів щодо своєчасного виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, захист їх прав і законних інтересів; активізувати заходи щодо профілактики правопорушень та інших негативних проявів у підлітковому середовищі, дотримання суб’єктами підприємницької діяльності законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час» від 16.05.2013 № 243-VII, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» від 21.01.2010 № 1824-VI, постанови Кабінету Міністрів України «Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями» від 30.07.1996 № 854;проводити заходи щодо забезпечення у 2017 році не менше 70% дітей шкільного віку послугами з оздоровлення та відпочинку; стовідсотково забезпечити оздоровленням та відпочинком дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; удосконалювати систему роботи з питань попередження насильства в сім’ї, з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, та роботу комісії з питань захисту прав дитини.Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Основним завданням центру є проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах (далі – СЖО), та потребують сторонньої допомоги, що включає:
< >виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у СЖО і потребують сторонньої допомоги;забезпечення організації та проведення соціально-профілактичної роботи із соціально-незахищеними, вразливими категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у СЖО, сім’ями внутрішньо переміщених осіб, учасниками АТО та їх сім’ями;здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у СЖО і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах;забезпечення ефективної партнерської взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.Програма соціальної підтримки сім’ї, виявлення дітей, які перебувають у складних умовах проживання, та запобігання ранньому соціальному сирітству на 2016 – 2020 роки «Назустріч дітям» від 11.12.2015 № 59-4-VI; Програма «Славутич – здорове місто» на 2016 – 2020 роки в рамках реалізації проекту ВООЗ «Здорові міста» від 11.12.2015 № 60-4-VIІ.соціальна робота із сім'ями опікунів – 16 сімей;соціальна робота з особами із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 18 осіб;соціальна робота із сім’ями учасників АТО та сім’ями внутрішньо переміщених осіб – 40 сімей; соціальна робота із дітьми та молоддю з особливими потребами – 209 сімей/осіб;соціальна робота із дітьми та молоддю, які засуджені до покарань, не пов'язаних із позбавлення волі, та особами, які звільнилися з місць позбавлення волі – 36 сімей/осіб;соціальна робота із сім’ями, де є ризик вилучення дітей – 9 сімей;соціальна робота з сім’ями, в яких були випадки насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення – 15 сімей;соціальна робота з особами, яким призначено державну соціальну допомогу при народженні дитини – 67 сімей.2 рекламно-інформаційні кампанії з питань популізації сімейних форм виховання, рекрутування кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники;7 PR-заходів під час святкування соціально-значущих дат, з метою інформування громадськості щодо спектру та можливостей отримання соціальних послуг;розповсюджено рекламно-інформаційних матеріалів з пріоритетних напрямків роботи центру – 930 прим.;підготовлено 29 інформаційних матеріалів щодо діяльності центру, для розміщення на WEB-сайтах міської громади та Київської обласної державної адміністрації та на шпальтах загальноміської газети «Теледень – Славутич»; на міському телебаченні «МедіаДім» транслювалися 12 відеороликів соціального спрямування (36 виходів в ефір) та 9 сюжетів про діяльність центру (27 виходів в ефір).№
Зміст заходу
Виконано у 2014 році
Виконано у 2015 році
Виконано у 2016 році
1
Забезпечення надання юридичних, психологічних, соціальних послуг сім’ям та дітям, що їх потребують (осіб/послуг)
2013/10621
2085/10741
2054/9970
2
Проведено обстежень сімей та оформлено актів початкової оцінки потреб дитини та її сім’ї/особи
424
160
194
3
Під соціальним супроводом перебувало (сімей/у них дітей/надано послуг)
43/75/5734
34/63/2783
32/58/3267
4
Взято під соціальний супровід за звітний період (сімей/у них дітей)
13/17
17/27
21/26
5
Знято із соціального супроводу
(сімей/в них дітей)
31/51
24/36
20/19
6
Соціальна робота з молоддю із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (осіб/послуг)
33/131
26/127
37/182
7
Соціальна робота з дітьми та молоддю з особливими потребами( осіб/послуг)
205/519
174/454
206/486
8
Проведення конкурсу для дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе» (учасників)
32
23
36
9
Перевірки сімей щодо цільового використання коштів при народженні дитини.
-
64
67
10
Консультування в рамках «Дня соціальної служби» в міському секторі кримінально-виконавчої інспекції (осіб/послуг),
55/212
43/310
42/311
11
Забезпечення надання допомоги сім’ям вимушених переселенців із зони АТО, мобілізованим, демобілізованим особам та їх рідним (сімей/у них дітей)
151/152
133/109
42/52
12
Проводення семінарів, нарад, «круглих столів», тренінгів, спрямованих на запобігання дитячої бездоглядності, безпритульності, соціального захисту дітей уразливих категорій, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми, попередження насильства в сім’ї
39
24
32
13
Виховні заходи з нагоди пам’ятних та знаменних дат, спрямовані на популяризацію сімейних форм виховання
12
11
14
14
Забезпечення проведення інформаційно-просвітницьких заходів шляхом розповсюдження соціальної реклами щодо формування позитивного іміджу усиновлювачів, прийомних батьків та батьків-вихователів (заходів/примірників друкованої продукції)
11/500
10/970
15/930
15
Заходи з нагоди новорічних та різдвяних свят для дітей у СЖО
7
10
11
16
Проведення свята «Нас багато у мами й тата», фотоконкурсу «Світ дитячої мрії»
4
3
6
17
Проведення благодійних акцій для дітей уразливих категорій (акцій/сімей/у них дітей)
Сума залучених коштів, грн.
31/94/111
210 935,13
27/77/101
104707,90
29/321/478
45330,10
18
Сприяння в отриманні матеріальної допомоги сім’ями в СЖО (сімей/отриманих коштів, грн.)
86/92 223
79/141700
76/122165
19
Інформаційно-просвітницька робота серед дітей середнього та старшого шкільного віку, спрямована на підготовку до сімейного життя і формування навичок відповідального батьківства (заходи/учасники)
70/1012
34/378
57/823
Програма «Славутич – здорове місто» на 2016 – 2020 роки в рамках реалізації проекту ВООЗ «Здорові міста»
Міська Програма соціальної підтримки сім’ї, виявлення дітей, які перебувають у складних умовах проживання, та запобігання ранньому соціальному сирітству на 2016 – 2020 роки «Назустріч дітям», міська Програма «Славутич – здорове місто» на 2016 – 2020 роки в рамках реалізації проекту ВООЗ «Здорові міста» виконані у повному обсязі.
Основні завдання комунального закладу «Славутицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» на 2017 рік:
< >розбудова ефективної мережі з надання якісних соціальних послуг сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі сім’ям внутрішньо переміщених осіб, сім’ям учасників АТО, особам із числа дітей-сиріт у територіальній громаді міста Славутича;забезпечення шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів та через засоби масової інформації популяризації здорового способу життя та профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі; розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, які опинилися у складних життєвих обставинах, та всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат та послуг за місцем проживання, перебування;реалізація державної соціальної політики шляхом надання соціальних послуг дітям, молоді та сім’ям, які потребують соціального захисту, розвиток та створення соціальних умов для життєдіяльності, гармонійного та різнобічного розвитку дітей та молоді, захисту їх конституційних прав, свобод та законних інтересів. забезпечення реалізації державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, підтримки муніципального туризму, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин України та державної політики у сфері кінематографії;забезпечення відповідних умов для розвитку духовного життя людей, утвердження моральних засад та гуманістичних ідей у суспільному житті, формування відносин людей між собою в умовах оновлення суспільних поглядів та формування національних цінностей;сприяння збереженню мережі та зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури;сприяння захисту прав професійних творчих працівників та їх спілок, соціальному захисту працівників закладів культури;формування цілісного культурно-інформаційного простору, удосконалення форм роботи, спрямованих на задоволення потреб населення у сфері культури та мистецтв.у Дитячій школі мистецтв навчається – 633 учні, із них на пільгових умовах – 172 (безоплатно – 146 осіб, з оплатою 50% – 26 ); проведено концертів, художніх виставок, театральних вистав – 75, які відвідало понад 6 тисяч глядачів;у закладі працює 19 творчих колективів; із них 4 мають звання зразкового; кількість учасників – 338 осіб; у міжнародних, всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсах взяли участь 252 учні школи, з яких 63 здобули призові місця та 9 стали дипломантами.кількість користувачів – 11686 осіб, із них дітей – 2661 осіб; користувачів бібліотечних інтернет-послуг через мережу Інтернет – 37919;книжковий фонд налічує – 84116 примірників, у т.ч. для дітей – 22530;книжковий фонд поповнився на 2050 примірників, у т.ч. для дітей на 322;кількість відвідувань всього за рік – 222654 осіб (з них – 82759 без «Електронної бібліотеки»), із них дітей та молоді – 35257; кількість відвідувань «Електронної бібліотеки» – 139895;обсяг електронного каталогу – 35745;загальна кількість музейних експонатів – 10037 одиниць, із них зібрано нових – 1293 одиниці;проведено екскурсій – 476;кількість відвідувачів – 3997 осіб, із них учні та студенти – 1915;проведено тематичних лекцій з учнями шкіл – 15;оформлено 12 експозиційних виставок різної тематики.проведено заходів – 319;із них для дітей та юнацтва – 88;кількість відвідувачів – 118558 осіб (з урахуванням заходів, які проходять за межами клубного закладу, а саме: Центральна площа, міський парк, установи і заклади міста), з них дітей – 16541 осіб№
Зміст заходу
Виконано у 2014 році
Виконано у 2015 році
Виконано у 2016 році
Примітка
Фінансове забезпечення закладів культури:
9622387,16
12479465,39
14789834,72
у т.ч. загальний фонд
8547510,44
11886898,2
13604 014,23
у т.ч. спец. фонд
554185,95
592567,19
466069,49
у т.ч. бюджет розвитку
520 690,77
0,00
719751,00
Стан виконання основних заходів програм, затверджених Славутицькою міською радою
Збільшення кількості організованих та проведених заходів відбувається за рахунок розширення планової роботи та урізноманітнення форм творчої діяльності закладів, збільшення кількості календарних дат і подій, які відбуваються у закладах культури міста та реалізації нових творчих проектів і програм.
Основні завдання відділу культури, національностей та релігій на 2017 рік:
< >продовження роботи щодо реалізації планових завдань Програми загальноміських культурно-мистецьких заходів «Славутич – наш дім» у 2017 році;збереження мережі; урізноманітнення видів, напрямків творчої діяльності та зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури;удосконалення форм роботи, впровадження інноваційних технологій з метою покращення творчих процесів у закладах культури.Управління інфраструктури та капітального будівництва
Управління було створене рішенням Славутицької міської ради «Про затвердження структури, загальної чисельності виконавчих органів Славутицької міської ради та витрат на їх утримання» від 09.11.2015 № 5-2-VII.
Основні завдання управління:
< >організація за рахунок бюджетних коштів будівництва, реконструкції, модернізації та капітального будівництва об’єктів інфраструктури міста;виконання функції замовника будівництва при проведенні будівництва, реконструкції, модернізації та капітального будівництва об’єктів інфраструктури міста;здійснення контролю за проведенням будівництва, реконструкції, модернізації та капітального ремонту об’єктів інфраструктури міста;обстеження об’єктів інфраструктури міста, підготовка схем з благоустрою;видача документів дозвільного характеру, які стосуються забудови, благоустрою, земельних ділянок тощо; здійснення заходів щодо формування і актуалізації інформаційних ресурсів містобудівного кадастру; координація діяльності щодо використання земель території міста, проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу земельних ділянок та права оренди на них та моніторинг надходження коштів за користування землями м. Славутича та супровід договірних відносин.Програма з будівництва, реконструкції, модернізації та капітального ремонту об’єктів інфраструктури м. Славутича на 2016 – 2017 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 80-6-VII;Програма з благоустрою «100 дрібниць на 2016 – 2018 роки», затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 83-6-VII;Програма забезпечення містобудівною документацією на 2016 – 2018 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 84-6-VII;Програма забезпечення землевпорядною документацію 2016 – 2018 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 88-6-VII.№
Зміст заходу
Виконано у 2016
Примітка
1
Підготовлено декларацій про початок виконання будівельних робіт
32
2
Укладено договорів про здійснення технічного нагляду
14
3
Укладено договорів з підрядними організаціями
109
4
Укладено договорів про здійснення авторського нагляду
14
5
Укладено договорів на розробку проектно-кошторисної документації
10
6
Листування з підприємствами, організаціями, установами міста, депутатами, КОДА, громадянами
1210
7
Підготовлено рішень виконавчого комітету Славутицької міської ради
89
8
Підготовлено рішень Славутицької міської ради
258
9
Підготовлено розпоряджень міського голови
12
10
Розміщено оголошення про державні закупівлі в електронній системі публічних закупівель «ProZorro»
33
11
Підготовлено кошторисів, планів, довідок про зміни до кошторису та про зміни до планів
130
12
Підготовлено платіжних доручень та здійснено платежів з бюджетів усіх рівнів
346
13
Підготовлено повідомлення про відкриття рахунків
17
14
Перевірено актів про виконання будівельних робіт
89
15
Розроблено та видано будівельних паспортів на забудову земельної ділянки
18
16
Розроблено та видано містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки
5
17
Розроблено та видано паспортів прив’язки на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності
9
18
Підготовлено та видано дозволів на розміщення зовнішньої реклами
13
19
Підготовлено схем благоустрою
30
20
Проведено обстежень території міста (складено актів за результатами обстежень)
25
21
Проведено засідань архітектурно-містобудівних рад, архітектурних конкурсів
6
22
Видано дозволів на порушення об’єктів благоустрою
42
23
Укладено договорів оренди землі
4
24
Укладено додаткових угод до договорів оренди землі
148
25
Укладено тимчасових угод за фактичне користування земельними ділянками
7
26
Укладено додаткових угод до тимчасових угод за фактичне користування земельною ділянкою
45
27
Проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок комунальної власності
3
28
Участь у розгляді позовних заяв:
- як третя особа
- як позивач
4
1
Стан виконання основних заходів Програми з будівництва, реконструкції, модернізації та капітального ремонту об’єктів інфраструктури м. Славутича на 2016 – 2018 роки:
1. Реконструкція спортивного комплексу «Олімпієць» у частині укріплення арочної конструкції спортивної зали на суму 947,8 тис. грн.;
2. Капітальний ремонт Пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» на суму 176,1 тис. грн.;
3. Капітальний ремонт будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 з виділенням черговості на суму 176,78 тис. грн.;
4. Капітальний ремонт дорожнього покриття автодороги Славутич – Якір на суму 1520 тис. грн.;
5. Капітальний ремонт дорожнього покриття внутрішньоквартальних проїздів Київського кварталу (район житлових будинків № № 4,7,11,83,105) на суму 451,8 тис. грн.;
6. Капітальний ремонт дорожнього покриття проїзду вулиці Військових будівельників на перехресті з проїздом Каштановим на суму 478,2 тис. грн.;
7. Технічне переоснащення (модернізація) зовнішнього освітлення проспекту Дружби народів на суму 609,4 тис. грн.
Стан виконання основних заходів Програми з благоустрою «100 дрібниць» на 2016 – 2018 роки:
Виконано 59 заходів Програми на суму 214,511 тис. грн., всього на виконанні 103 заходи, із них: перехідний залишок – 90, додатково включених у 2017 році – 13.
Стан виконання основних заходів Програми забезпечення містобудівною документацією на 2016 – 2018 роки
Розроблено Детальне планування Печерського та Добринінського кварталів на суму 355 тис. грн.
Стан виконання основних заходів Програми забезпечення землевпорядною документацією на 2016 – 2018 роки
Проведено інвентаризацію житлово-громадської забудови (240 га) на суму 250 тис. грн.
Основні завдання управління на 2017 рік:
< >реконструкція, модернізація, капітальний ремонт закладів освіти, культури, спорту, житлово-комунального господарства, доріг, інженерних споруд тощо;затвердження Детального планування Добринінського та Печерського кварталів;розробка (корегування) Детального планування Чернігівського кварталу;контроль за виконання заходів програм з благоустрою;будівництво Пам’ятного знаку «Героям України»;топографічна зйомка та інвентаризація земель промислової та комунальної зон;розробка технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Славутича;забезпечення формування бази даних для ведення містобудівного моніторингу та створення містобудівного кадастру;проведення підготовчих робіт та проведення земельних торгів.Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
Робота відділу проводилася відповідно до Кодексу цивільного захисту України, розпоряджень голови Київської облдержадміністрації та розпорядження міського голови. Планом основних заходів цивільного захисту на 2016 рік визначені головні завдання, напрями діяльності у сфері цивільного захисту, які, в основному, виконано.
Забезпечена постійна готовність підпорядкованих сил і засобів до дій у надзвичайних ситуаціях. Постійною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було проведено 12 засідань, на яких розглянуто 30 питань.
План проведення навчання керівного та командно-начальницького складу цивільного захисту міста на курсах підвищення кваліфікації цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Київської області за 2016 рік виконано на 119%, їх проведено на міському навчально-консультаційному пункті цивільного захисту цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
В освітніх закладах міста 21-29 квітня проходили «День цивільного захисту» та змагання «Школа безпеки», де в більш розширеному масштабі були відпрацьовані заходи, націлені на безпечну поведінку в побуті, а саме поведінку дітей по безпеці дорожнього руху. За 2016 рік на підприємствах, установах та організаціях міста проведено 11 комплексно-об’єктових, 4 об’єктові, 11 протипожежних та 3 протиаварійних тренувань на об’єктах підвищеної небезпеки. Проведено комплексно-штабне тренування на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту Славутицької міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області при виникненні аварії (пожежі) на електропідстанції «Відокремлений підрозділ «Чернігівські магістральні мережі» державного підприємства «НЕК Укренерго» ПС – 330 кВ «Славутич» та знеструмлення міста».
Створено 9 спеціалізованих служб цивільного захисту для попередження виникнення та реагування під час загрози виникнення та виникнення надзвичайної ситуації.
Проведено 4 комплексні технічні перевірки системи оповіщення міста гучномовців, сирен, виклику телефонного зв’язку. Система працює і готова.
Роботу підпорядкованих служб цивільного захисту підприємств, установ, організацій міста направлено на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, впровадження дієвих заходів, спрямованих на захист населення території, вдосконалення інформаційного забезпечення, накопичення запасів матеріально-технічного резерву і, в загальному, оцінюється як «ГОТОВІ» до виконання поставлених завдань.
Відділ правової та кадрової роботи
Основними завданнями відділу правової та кадрової роботи, які виконувались у 2016 році, є:
< >організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне виконання та запобігання невиконанню вимог чинного законодавства України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, Київської обласної ради, Київської облдержадміністрації, міської ради, виконавчого комітету, міського голови; організація і здійснення кадрової роботи, в основу якої покладено принципи демократичного добору і просування по службі за діловими якостями та професійною компетентністю, постійне навчання працівників, заохочення їх до службової кар’єри, реалізація єдиної державної політики з питань служби в органах місцевого самоврядування.щорічне оцінювання виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них обов’язків і завдань; декларування доходів посадових осіб місцевого самоврядування; упорядкування штатної чисельності працівників (2015 рік – скорочення на 20 відсотків загальної чисельності штатних одиниць, затвердження нової структури, загальної чисельності виконавчих органів Славутицької міської ради та витрат на їх утримання; 2016 рік – зміни до структури, загальної чисельності виконавчих органів Славутицької міської ради та витрат на їх утримання, реорганізація міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом перетворення у комунальний заклад); проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування (незастосування) заборон, передбачених частинами третьою та четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади». Програма зайнятості населення м. Славутича на 2013 – 2017 роки (зі змінами та доповненнями). Програма організації громадських та інших робіт тимчасового характеру у м. Славутичі на 2015 – 2017 роки.Програма сприяння створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та підвищення ефективності управління житлом в м. Славутичі на 2015 – 2017 роки.Програма надання безоплатної правової допомоги населенню міста Славутича на 2016 – 2018 роки.постановка на квартирний облік, внесення змін до облікових справ, зняття з квартирного обліку;підготовка та проведення засідань громадської комісії з житлових питань при виконкомі, ведення відповідних протоколів;підготовка рішень виконавчого комітету Славутицької міської ради;видача ордерів на постійне житло;надання житлових приміщень (кімнати та ліжко-місця) у гуртожитку, приватизація кімнат у гуртожитку.№ з/п
Зміст заходу
Виконано у 2014
Виконано
у 2015
Виконано у 2016
Примітка
1.
Постановка на квартирний облік, сімей
12
10
14
Всього на квартобліку – 868 осіб,
з них:
позачерговиків
– 142, першочерговиків
– 241, в загальній черзі – 485
2.
Зняття з квартирного обліку, сімей
49
46
32
3.
Проведено засідань громадської комісії з житлових питань при виконкомі
7
6
5
4.
Підготовлено рішень виконавчого комітету Славутицької міської ради
23
12
12
5.
Надано житла (видано ордерів на постійне житло)
5
(зняття статусу гуртожитку із 5 однокімнатних квартир у гуртожитку)
3
(зняття статусу гуртожитку із 2 однокімнатних квартир у гуртожитку та 1 двокімнатної квартири у гуртожитку)
2
(зняття статусу гуртожитку із 2 однокімнатних квартир у гуртожитку)
Всього залишились у статусі гуртожитку -
11 однокімнатних квартир та 7 двокімнатних
квартир
6.
Видано довідок громадянам про стан квартирного обліку
14
21
12
7.
Розглянуто індивідуальних звернень громадян з житлових питань
181
121
64
8.
Поселення в гуртожитки міста, сімей
1
2
2
9.
Покращення умов у гуртожитках міста, сімей
13
7
3
10.*
Видано дозволів на приватизацію кімнат у гуртожитках
33
26
12
Всього видано дозволів на приватизацію 316 кімнат. Фактично приватизовано 267 кімнат із 412, які підлягають приватизації
* У результаті приватизації кімнат та придбання приватизованих кімнат у гуртожитку громадяни самостійно поліпшують житлові умови.
Протягом 2016 року було прийнято 4 рішення виконавчого комітету «Про виключення із числа гуртожитків та припинення права комунальної власності», якими було виключено з числа гуртожитків та передано у власність громадян 3 трикімнатні квартири та 1 двокімнатну квартиру (2015 рік – 2 рішення, із них – 2 трикімнатні квартири; 2014 рік – 3 двокімнатні квартири та 3 трикімнатні квартири). Станом на 31.12.2016, в результаті проведеної роботи по приватизації кімнат, прийнято рішення виконавчого комітету стосовно виключення з числа гуртожитків та припинення права комунальної власності на 23 квартири (10 двокімнатних квартир та 13 трикімнатних квартир).
Станом на 31.12.2016 знято з квартирного обліку за місцем проживання 39 сімей, які продали приватизовані кімнати у гуртожитку та поліпшили житлові умови або виїхали в інший населений пункт. Із них: у 2014 році - 9 сімей поліпшили житлові умови, 4 сім’ї виїхали в інший населений пункт; у 2015 році – 7 сімей поліпшили житлові умови, 5 сімей виїхали в інший населений пункт; у 2016 році – 6 сімей поліпшили житлові умови, 1 – в інший населений пункт.
Адміністративною комісією при виконавчому комітеті Славутицької міської ради у 2016 році було розглянуто 16 (2014 рік – 44; 2015 рік – 18) адміністративних матеріалів. Проведено 10 (2014 рік – 15; 2015 рік – 9) засідань. Всього накладено штрафів на суму 6375,00 (2014 рік – 20655,00; 2015 рік – 6205,00) грн. Всього стягнуто 1071,00 (2014 рік – 7871,00; 2015 рік – 4641,00) грн.
На засіданнях адміністративної комісії було винесено 16 постанов по справах про адміністративне правопорушення, з яких 14 – про накладання штрафів на правопорушників, 1 – з накладенням стягнення у вигляді попередження, 1 – було закрито за відсутності складу правопорушення.
З початку року надійшло примусово виконаних постанов по справах (за постановами поточного року та за минулі роки) з накладеним стягненням у вигляді штрафу на загальну суму 136,00 грн.
Протягом року до адміністративної комісії надійшло 33 вхідних документи, які були опрацьовані відповідно до інстанцій надходження, та направлено 77 вихідних документів.
Основна причина зменшення кількості матеріалів – відсутність протоколів про адміністративні правопорушення від комунальних підприємств міста, управлінь, яким виконавчим комітетом Славутицької міської ради делеговані повноваження щодо їх складання.
Основна причина зниження показників виконання постанов – ліквідація Славутицького міського управління юстиції, зменшення персоналу державної виконавчої служби м. Славутича.
Основні завдання відділу на 2017 рік:
Забезпечення реалізації плану роботи відділу правової та кадрової роботи, плану роботи з кадрами Славутицької міської ради та її виконавчого комітету та плану проведення внутрішніх навчань працівників управлінь, відділів і служб Славутицької міської ради та її виконавчого комітету.
Центр надання адміністративних послуг
Основними завданнями ЦНАП є:
< >організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень;спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання;забезпечення інформування суб’єктів звернень про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються через адміністратора.№
Зміст
заходу
Виконано
у 2014
році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016 році
Примітка
1
Кількість наданих результатів надання адміністративних послуг
168
309
242
2
Кількість відмов у наданні адміністративних послуг
17
2
16
3
Кількість прийнятих декларацій, подання яких передбачено законодавством
3
3
2
4
Кількість наданих консультацій
277
409
310
5
Загальна кількість звернень
465
723
570
6
Кількість постанов у справах про адміністративні
правопорушення
-
-
196
7
Кількість протоколів про адміністративні правопорушення
-
-
67
Протягом 2017 року, крім виконання основних завдань, діяльність працівників ЦНАП буде спрямована на:
< >попередження фактів порушення законодавства;порушень строків розгляду та видачі результатів адміністративних послуг суб’єктами надання адміністративних послуг;забезпечення комфортного перебування відвідувачів у центрі та високу якість обслуговування.надання довідок про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб;державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, у т.ч. внесення змін та припинення;державної реєстрації прав власності на нерухоме майно;консультаційної та практичної допомоги з питань державної реєстрації.№
Зміст
заходу
Виконано
у 2014
році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016 році
Примітка
1
Надання населенню довідок про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб
-
-
1788
2
Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб
-
-
955
3
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, у т.ч. внесення змін та припинення
-
-
527
4
Державна реєстрація прав власності на нерухоме майно
-
-
245
5
Довідки про склад сім’ї для призначення житлової субсидії
-
-
2280
6
Відмови у наданні адміністративних послуг з державної реєстрації
-
-
5
Загальна кількість адміністративних послуг наданих населенню у 2016 році працівниками відділу державної реєстрації склала 3515.
Основним завданням відділу на 2017 рік є вдосконалення надання населенню адміністративних послуг, впровадження сучасних стандартів якості адміністративних послуг, що включає в себе:
< >результативність – орієнтування на досягнення результату, а не лише формального дотримування правил;строковість, оперативність та своєчасність – надання послуги не пізніше визначеного строку, за можливістю якнайшвидше та з урахуванням конкретних потреб особи, зважаючи на особливості окремо взятої ситуації діяти навіть швидше, ніж того вимагає закон;зручність – можливість отримання адміністративних послуг в одному місці, спілкування із суб’єктом надання адміністративної послуги не більше двох разів (коли звертається за послугою і коли отримує позитивний результат), максимум способів звернення за послугою чи за інформацією щодо неї;чуйність – ставлення до кожної особи як до найважливішого споживача/клієнта, роз’яснення прав та обов’язків, повідомлення іншої необхідної інформації, тобто сприяння особі в позитивному вирішенні її справи;відкритість – надання інформації, необхідної для отримання адміністративної послуги, відкрито та доступно;рівність – ставлення до кожного відвідувача має бути однаково доброзичливим.Відділ ведення Державного реєстру виборців
Відділ у своїй роботі керується Конституцією України, постановами Центральної виборчої комісії та Законом України «Про Державний реєстр виборців» зі змінами від 17 вересня 2013 року № 563-VII.
Протягом звітного періоду організаційно-правова робота відділу була спрямована на виконання покладених на нього завдань, а саме:
< >забезпечення ведення Реєстру, що передбачає проведення організаційно-правової підготовки та виконання в режимі записування таких дій: внесення запису про виборця до бази даних Реєстру; внесення змін до персональних даних Реєстру; знищення запису Реєстру на підставах та у спосіб, що встановлені Законом України «Про Державний реєстр виборців»; ведення обліку усіх дій щодо зміни бази даних Реєстру, в порядку та за формою, що встановлені розпорядником Реєстру; забезпечення у взаємодії з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України захисту Реєстру у процесі його ведення; надання на письмову вимогу виборця інформації про його персональні дані, внесені до Реєстру; здійснення щомісячного поновлення бази даних Реєстру відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців». внесення змін до виборчих адрес виборців за зверненнями інших відділів засобами АІТС – 370;внесення змін до місця народження виборців у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України – 615;внесення змін до виборчої адреси у зв’язку зі змінами назви геоніму – 912;проставлено висновків кратних включень – 10;знищено записів, термін зберігання яких закінчився ст.7, ч.6 (>5 р.) – 126; внесено записи про осіб, яким виповнилося 18 років, та які набули права голосу – 180;внесено зміни в записи про осіб, які змінили місце реєстрації – 647;внесено зміни в записи про осіб, які померли – 190;внесено зміни в записи про осіб, які зареєстрували місце реєстрації – 450;внесено зміни в записи про осіб, які вибули за межі міста – 373.№
Зміст заходу
Виконано
у 2014 році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016
році
Примітка
1.
Внесення змін до виборчих адрес виборців за зверненнями інших відділів засобами АІТС
363
322
370
2.
Внесення запису про осіб, яким виповнилося 18 років, та які набули права голосу
208
207
180
3.
Внесення змін до персональних даних Реєстру
1822
1890
3706
4.
Внесення змін до персональних даних осіб, які зареєстрували місце реєстрації
579
782
450
5.
Внесення змін до персональних даних осіб, які вибули за межі міста
358
347
373
6.
Внесення змін до персональних даних осіб, які померли
125
155
190
7.
проведено наказів начальника відділу щодо внесення змін до Реєстру
231
185
179
Основні завдання відділу на 2017 рік:
< >розгляд звернень громадян з питань віднесених до компетенції відділу;надсилання на виборчу адресу виборця повідомлення про його включення до Реєстру та внесення змін до персональних даних за формою, встановленою розпорядником Реєстру;надання на письмовий запит виборця, поданий в установленому Законом порядку, відповідної інформації з Реєстру;здійснення періодичного поновлення, а також уточнення персональних даних Реєстру;проведення перевірки некоректних відомостей Реєстру, виявлених розпорядником Реєстру;формування до Центральної виборчої комісії подань в частині внесення змін до реєстру виборчих дільниць, які діють на постійній основі.Архівний відділ
Основні завдання відділу, які виконувались у 2016 році:
< >реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території міста;забезпечення поповнення Національного архівного фонду документами, що мають місцеве значення, їх державної реєстрації, обліку, зберігання та використання їх інформації;створення та вдосконалення довідкового апарату до документів Національного архівного фонду, що зберігаються у відділі;виконання тематичних та соціально-правових запитів юридичних та фізичних осіб.№
Зміст
заходу
Виконано
у 2014
році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016 році
Примітка
1
Прийнято на державне зберігання управлінської документації
425
599
503
2
Виконано запитів
406
461
314
3
Експертною комісією схвалено:
описи на управлінську документацію
16
13
17
з кадрових питань (особового складу)
9
18
17
номенклатур справ
13
10
16
положень про експертні комісії, про архівні підрозділи
16
7
5
актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду
11
9
13
4
Загальна кількість звернень громадян
354
339
260
5
Перевірок наявності документів
190
1038
357
Основні завдання на 2017 рік:
< >підготувати та подати на затвердження міську програму розвитку архівної справи;провести роботу по виявленню унікальних документів національного архівного фонду, що зберігаються в музеях і бібліотеках, та подати анотовані переліки унікальних документів Національного архівного фонду музеїв і бібліотек на розгляд експертно-перевірної комісії Державного архіву Київської області;провести заходи (семінари, лекції тощо) з впровадження у діяльності юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу, Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання.Когорта
2016 рік
2015 рік
Жителі м. Славутича
25006
24996
Іногородні, які працюють на ДСП «ЧАЕС» та в установах міста
1528
1533
Із числа жителів м. Славутича:
Дорослі
20980
20860
Підлітки
669
743
Діти
3387
3393
у т. ч. діти до 1 року
214
252
Протягом 2016 року у місті народилося 214 (2015 рік – 230) дітей, народжуваність становить 8,7 на 1000 населення (2015 рік – 9,2). Померло 182 (2015 рік – 166) осіб, смертність становить 7,3 (2015 рік – 6,6) на 1000 населення. Дитяча смертність – 0,02 (1 дитина) на 1000 народжених, у 2015 році – 0,0. Природній приріст склав 1,4 (2015 рік – 2,6) на 1000 населення. У 2016 році випадки материнської смертності відсутні, у 2015 році – 1 випадок.
У структурі смертності населення: 1 місце – хвороби системи кровообігу – 115 осіб або 61,6% (2015 рік – 76 осіб, 57,7%); 2 місце – злоякісні новоутворення – 25 осіб або 14% (2015 рік – 29 осіб або 24,1%); 3 місце – травми, отруєння – 17 померлих або 9,5% (2015 рік – хвороби органів травлення – 15 осіб або 11,3%).
Протягом року у поліклініку було зроблено 206521 відвідувань (2015 рік – 215375), що становить на 1 жителя 8,3 (2015 рік – 8,6). Із загального числа відвідувань: з приводу захворювання – 144634 або 70%, (2015 рік – 152125 або 70,6%); з приводу медоглядів – 39537 або 19,1%, (2015 рік – 42140 або 19,5%) відвідувань. Обслуговано 7106 викликів вдома (2015 рік – 7385).
Захворюваність дорослого населення склала 596,6 (2015 рік – 589,3) на 1000 населення.
Структура захворюваності дорослих: 1 місце – хвороби органів дихання – 3716 або 22,5% (2015 рік – 3512 або 43,5%), 2 місце – хвороби системи кровообігу – 1964 або 11,9% (2015 рік – 1969 або 11,4%); 3 місце – хвороби кістково-м’язової системи – 1629 або 9,8% (2015 рік – 632 або 7,8%).
Захворюваність дитячого населення склала 1680,9 (2015 рік – 1601,5) на 1000 дитячого населення.
Структура захворюваності дитячого населення: 1 місце – хвороби органів дихання – 4740 або 68,0% (2015 рік – 4774 або 72,1%), 2 місце – інфекційні та паразитарні захворювання – 407 або 5,9% (2015 рік – 400 або 6,6%); 3 місце – хвороби кістково-м’язової системи – 334 або 4,8% (2015 рік – 335 або 5,1%). Захворюваність на туберкульоз – 40,0 на 100000 населення (2015 рік – 4,0). Захворюваність на злоякісні новоутворення – 151,0 на 100000 населення (2015 рік – 168,0).
Рівень первинної інвалідності осіб працездатного віку – 30,8 на 10000 населення працездатного віку (2015 рік – 28,2). Рівень первинної інвалідності працюючих на основному підприємстві ДСП «Чорнобильська АЕС» – 7,7 (2015 рік – 34,1), ВП «Атомремонтсервіс» – 24,4 (2015 рік – 25,1) на 10000 працюючих. Рівень первинної інвалідності дитячого населення – 19,7 (2015 рік – 26,5) на 10000 дитячого населення.
Протягом року проліковано хворих у стаціонарі – 4507 (2015 рік – 4489) осіб. Робота ліжка за рік – 377,7 (2015 рік – 357,7).
Обслуговано викликів відділенням невідкладної медичної швидкої допомоги – 4335 (2015 рік – 4861), у тому числі за 1 день – 11,8, (2015 рік – 13,3).
До Славутицького відділення поліції Броварського відділу поліції ГУНП в Київській області у 2016 році надійшло та зареєстровано в журналі Єдиного обліку 3593 повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, що на 98,5% більше в порівнянні з минулим роком (2015 рік – 1810), з них 376 – з ознаками кримінальних правопорушень (2015 рік – 360). Рівень на 10 тисяч населення становить 1481,7.
Розглянуто, згідно із Законом України «Про звернення громадян», 3045 повідомлень. Відносно 135 правопорушників складено адміністративні протоколи. Під юрисдикцію іншого органу передано 108 повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, приєднано до іншого ЄРДР – 29.
З початку року на території обслуговування Славутицького відділення поліції зареєстровано 365 кримінальних правопорушень, що на 11,3% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (2015 рік – 328), у тому числі – 240 без урахування закритих за п. п. 1, 2, 4, 6 ч. 1 ст. 284 КПК України.
По особливо тяжких зареєстровано 36 кримінальних правопорушень, що на 12,5% більше, ніж у минулому році (2015 рік – 32), по 31 – прийнято рішення, а саме: 29 закрито за фактом смерті та 2 – безвісно відсутній у відповідності п. 1 ч. 1 ст. 284 КПК України. З неприйнятим рішенням залишається 5 кримінальних проваджень, які розпочато в 2016 році, а саме: 1 – ч.1 ст. 115 КК України; 1 – ч.1 ст. 203-2 КК України; 1 – ч. 3 ст. 289 КК України; 2 – ч. 1 ст. 348 КК України.
По тяжких зареєстровано 41 кримінальне правопорушення, що на 28,1% менше, ніж у минулому році (2015 рік – 57), у тому числі – 39 без урахування закритих за п. п. 1, 2, 4, 6 ч. 1 ст. 284 КПК України, по 7 кримінальному правопорушенню особам оголошено про підозру у вчиненні злочинів, що складає 17,9% (по області відсоток розкриття становить – 16,1%). 7 кримінальних проваджень направлено до суду та 2 – закрито за п. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. Із неприйнятим рішенням залишається 32 кримінальних провадження.
Протягом 2016 року зареєстровано: 24 – біологічних смертей громадян; 5 – самогубств; 2 – безвісно зниклі; 1 – нещасний випадок; 1 – тяжкі тілесні ушкодження; 2 – тілесні ушкодження середньої тяжкості; 76 – легких тілесних ушкоджень; 1 – спричинення побоїв; 6 – погроза вбивством; 1 – ненадання допомоги хворому медичним працівником; 2 – ухилення від сплати аліментів; 1 – грубе порушення законодавства про працю; 136 – кримінальних правопорушення про крадіжку, з яких 32 – тяжкі (за видами: 5 – крадіжка з баз, складів, магазинів та торгівельних точок; 1 – з приватних будинків; 7 – з квартир; 9 – із транспортних засобів); 3 – грабіж; 37 – фактів шахрайства; 2 – привласнення, розтрата майна; 23 – умисне пошкодження майна; 1 – придбання або збування майна, завідомо здобутого злочинним шляхом; 1 – заняття забороненими видами господарства; 1 – протидія законній господарській діяльності; 1 – завідомо неправдиве повідомлення про злочин; 5 – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами; 1 – порушення правил безпеки дорожнього руху особами, які керують транспортними засобами; 8 – незаконні заволодіння транспортними засобами; 1 – хуліганство; 3 – факти незаконного обігу наркотичних засобів; 2 – посягання на життя працівника правоохоронного органу; 5 – самоправство; 3 – викрадення, привласнення, заволодіння документами шляхом шахрайства; 1 – підроблення документів; 2 – службове підроблення; 1 – службова недбалість; 4 – невиконання судового рішення; 1 – завідомо неправдиві показання; 1 – ухилення від покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.
Як позитив слід відмітити, що протягом 2016 року на території обслуговування Славутицького відділення поліції не допущено умисних вбивств, зґвалтувань, розбоїв, вимагань, дорожньо-транспортних пригод, що спричинили смерть потерпілого.
Із 240 кримінальних правопорушень, без урахування закритих за п. п. 1, 2, 4, 6 ч.1 ст. 284 КПК України, які перебували у провадженні слідчих по 62 кримінальних правопорушеннях, особам оголошено про підозру у вчиненні злочинів, що складає 25,8 % (по області – 22,2%).
Із зареєстрованих 365 кримінальних правопорушень у звітному періоді, за 196, включаючи злочини минулих років, досудове розслідування закінчено, що складає 47,3%, (область – 52,3%). Із них: 71 – розслідуваних та 125 – закрито за п.1, 2, 4, 6 ст. 284 КПК України. Рішення не прийнято по 116 кримінальних провадженнях 2015 року. Залишок без рішень, включаючи злочини минулих років – 169.
За видами кримінальних правопорушень (без урахування закритих за п. п. 1, 2, 4, 6 ч.1 ст. 284 КПК України), зареєстрованих у звітний період, особам оголошено про підозру у вчиненні резонансних злочинів:
< >крадіжки – 42 із 124 (2015 рік – 38 із 90), або 33,9% (область – 17,3%). У звітному періоді по 53 кримінальних правопорушенням, включаючи злочини минулих років, прийнято рішення, із них 41 кримінальне провадження направлено в суд та 12 – закрито за п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. Без прийнятих рішень залишається 83 кримінальних провадження;грабіж – 1 із 1 (2015 рік – 3 із 4), або 100,0% (по області – 30,9%). Кримінальні провадження до суду не направлялися та 2 кримінальні провадження закрито за п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. Без прийнятого рішення залишається 1 кримінальне провадження;шахрайство – 1 із 35 (2015 рік – 6 із 31), або 2,9% (по області – 11,8%). За фактами шахрайства по 4 кримінальних правопорушеннях, включаючи злочини минулих років, прийнято рішення, із них: 2 кримінальних провадження направлено в суд та 2 – закрито за ст. 284 КПК України. Без прийнятих рішень залишається 33 кримінальних проваджень; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами – 2 із 4 (2015 рік – 3 із 3), або 50,0% (по області – 38,6%). По 2 кримінальних правопорушеннях, включаючи злочини минулих років, прийнято рішення, із них: 1 кримінальне провадження направлено в суд та 1 – закрито за ст. 284 КПК України. Без прийнятих рішень залишається 3 кримінальних провадження. сприяння зайнятості населення, зниження рівня безробіття та зменшення його тривалості;забезпечення якісного підбору персоналу на замовлення роботодавців;сприяння працевлаштуванню громадянам на підприємствах, що залучені до міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС;інформування населення щодо можливості пошуку роботи та працевлаштування за межами м. Славутича;забезпечення інформування населення та роботодавців про ризики нелегального працевлаштування;сприяння працевлаштуванню соціально вразливих категорій громадян, перш за все демобілізованих учасників АТО, громадян, внутрішньо переміщених із зони проведення АТО, інвалідів; молоді на перше робоче місце;організація громадських та інших робіт тимчасового характеру та залучення громадян до участі у таких роботах;організація професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців у навчальних закладах та шляхом стажування на підприємствах міста з метою підвищення кваліфікації, адаптації на робочих місцях та подальшого працевлаштування;професійна орієнтація молоді на вибір актуальних на ринку праці професій з метою профілактики безробіття у молодіжному середовищі;проведення масових заходів для населення та роботодавців; працевлаштування безробітних на нові робочі місця з компенсацією роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з компенсацією витрат на навчання, проходження медогляду та оплату праці;стимулювання населення до створення нових робочих місць шляхом відкриття власної справи.роботодавцям:безробітним:надання необхідної допомоги, розвиток соціально-психологічної адаптованості учасників антитерористичної операції (АТО) та членів їх сімей;проведення заходів для тимчасово переміщених осіб з метою виявлення проблем та пошуку шляхів їх вирішення, сприянні соціальній інтеграції у місцеві громади; підвищення рівня обізнаності населення щодо загальної екологічної ситуації в регіоні, змін у законодавстві щодо соціальних пільг, гарантій тощо;реалізацію державної політики у сфері соціальної роботи з дітьми, підлітками, дорослими, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи шляхом надання їм соціально-психологічної допомоги тощо;індивідуальне консультування учасників АТО та членів їх сімей, вимушених переселенців з актуальних питань;індивідуальна робота з учасниками АТО на базі Соціально-психологічного центру, Менського санаторію «Остреч», м. Чернігова: психофізіологічна реадаптація учасників військових дій у зоні АТО;надання інформації про пільги на проїзд, порядок відведення земельної ділянки, професійної адаптації, санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації учасникам АТО та членам їх родин;надання інформації членам сімей щодо психологічних особливостей спілкування з військовослужбовцями – учасниками АТО;привітання учасників АТО з Днем Збройних Сил України, які знаходяться на передовій.тренінги з психології та конфліктології;виїзна зустріч в смт. Любеч із членами сімей учасників АТО;іпотерапія для учасників АТО та членів їх родин на кінно-спортивній базі;«круглі столи» за участі Славутицького міського голови, представників виконавчого комітету Славутицької міської ради, учасників АТО, членів їх сімей, волонтерів, військовослужбовців з питань надання земельних ділянок, оздоровлення та пільг учасникам бойових дій;«круглі столи» за участі волонтерів міста, спеціалістів Соціально-психологічного центру та голови міської громадської організації «Славутицьке об’єднання ветеранів АТО та учасників бойових дій»;зустріч голови Державної служби України у справах війни та учасників антитерористичної операції Дерев’янка А.В. з членами громадського об’єднання «Славутицьке об’єднання ветеранів АТО та учасників бойових дій», їх сім’ями та волонтерами міста;відкриття волонтерського центру «Альфа-допомога»;фокус-групи з учасниками АТО та членами їх родин тощо.психічні стани військовослужбовців: характеристика, класифікація та причини виникнення;допомога при тривожному стані та гострому стресі;профілактика алкогольної залежності серед військовослужбовців;емоційне вигорання як вид професійної деформації;психологія сімейних стосунків: суттєві відмінності чоловічої та жіночої психіки.«Кризова інтервенція: перша психологічна допомога»;«Як залишитися в стані психологічної рівноваги у складних життєвих ситуаціях»; «Поради для вчителів і батьків, діти яких живуть в умовах страху війни та терроризму»; «Психологічна самодопомога»;«Поради батькам щодо допомоги дітям в умовах інформаційної війни та небезпеки розв’язання «гарячої» війни»;«Поради родинам бійців, які повернулися із зони бойових дій»; «Як учаснику бойових дій скористатися своїм правом на отримання земельної ділянки?»;«Надаємо допомогу учасникам АТО та членам їх родин»;«На допомогу педагогам, що працюють з дітьми-переселенцями із зони АТО»;«23 рекомендации психологов семьям бойцов АТО»;«Дорожня карта учасника АТО після демобілізації».«Як підготуватися до повернення військового додому».«Перша психологічна допомога під час та після бойової ситуації: бойові шокові реакції». учасникам АТО – 1490 осіб;родинам учасників АТО – 2052;внутрішньо переміщеним особам – 322.http://slavspc.at.ua/ .
Важливим напрямом діяльності центру є надання підтримки державним органам та місцевій владі у вивченні соціально-психологічного стану населення постраждалих регіонів, отриманні більш повної інформації про проблеми у різних сферах життєдіяльності громад, а також у здійсненні моніторингу ефективності програм, впроваджуваних соціальними інституціями. Ця робота дозволяє місцевим органам влади цілеспрямовано планувати профілактичну роботу щодо попередження проблем або здійснювати відповідні заходи вже на ранніх стадіях їх виникнення. Соціологічні опитування – основа прийняття управлінських рішень з урахуванням думки жителів територіальної громади.
Протягом звітного періоду центром проведено соціологічних опитування жителів міста такої тематики:
< >опитування «За підсумками 2015 року»; опитування жителів Невського кварталу щодо розширення автостоянок;опитування внутрішньо переміщених осіб стосовно їх потреб та пропонування послуг центру;опитування учасників АТО на базі Менського санаторію «Остреч»;психологічна діагностика учасників АТО;опитування жителів міста щодо діяльності міського голови;фокус-групи з членами родин учасників АТО та членів їх родин в містах Славутич та Чернігів;соціологічне опитування серед старшокласників «Тенденції розвитку молодіжного середовища міста Славутича».Не розуміють механізмів психологічної допомоги і ролі психолога (низька психологічна культура населення взагалі і учасників АТО зокрема): «Я не хворий, щоб йти до психолога»;Не вірять, що психолог може їм допомогти у покращенні психологічного стану: «Психолог не відчував те, що пережив боєць АТО. Як він може чимось зарадити?»;Побоюються, що буде витік інформації про відвідування психолога: «Знайомі, побратими можуть засміяти, сприймаючи звернення до фахівця як прояв слабкості»;Побоюються, що фахівець-психолог не зрозуміє їх стану, переживань, думок, поведінки;Не бажають заново переживати психотравмуючі ситуації у процесі психологічної допомоги;Вважають, що вислухати і зарадити їх проблемам можуть рідні люди, родина. Тому не вважають за доцільне звертатись до «сторонньої» людини (психолога);Бажають відпочити від усього, «прийти до тями» після повернення із зони бойових дій (термін – до півроку): «Дайте мені час відпочити від усього»;Намагаються насамперед вирішити соціально-економічні питання, які потребують в реальних умовах значних зусиль і часу (статус учасника АТО, житло, земля, пільги щодо комунальних послуг тощо): «Поки дають – треба брати».Головні пріоритети – живі та здорові члени родини;Багато побутових речей чоловік після повернення з війни не помічав: «Немитий посуд, неприбрана квартира його взагалі не хвилювали, хоча раніше він приділяв значну увагу порядку»;Значною цінністю стали побратими. Але ті, яким можна довірити своє життя: «Навіть бувший злочинець був для чоловіка такою людиною, а деякі зовні благополучні люди не отримали його довіри», «Побратим міг зателефонувати вночі. Чоловік відразу ж піднімався і йшов допомагати вирішувати проблему товаришу по зброї». Перші півроку чоловік адаптувався до нової для себе ситуації, мирного життя: «Намагався брати участь у житті родини, але думками був «десь далеко»;Порушення психіки у чоловіків (поганий сон, роздратованість, звички спати у спальному мішку або на підлозі): «Чоловік мав би зайнятися власним здоров’ям, а не шукати проблеми у дружині», «може спокійно вдарити», «він хотів «наїхати», а наїжджати, по-суті, немає за що», «Не було порозуміння»;За рік родина перетворилася в цілісну систему без одного члена: «Сім’я звикла вирішувати усі проблеми самостійно»;Неможливо поновити старі сімейні взаємини: «Вибудовувати стосунки потрібно заново, а не очікувати, що усе буде як раніше», «Не треба «вичавлювати» з чоловіка, щоб він був таким, як завжди. Потрібно прийняти його іншим», «Півроку треба дати чоловіку, щоб він прийшов до тями»;Порушення батьківсько-дитячих взаємин: «Дитина відвикла від батька, спілкування між ними сухе, часто комунікація відбувається через матір».Байдужість, «огрубілість» у сприйнятті оточуючої реальності: «Ховається, неначе у шкарлупі»; Поблажливе ставлення до недоліків, помилок своїх побратимів, оточуючих людей: «Пияцтво і таке інше»;Усвідомлення того, що бійця чекають вдома (дружина, дитина, мати): «Отримання посилок (частинка рідної домівки) дуже допомагає бійцям»;«інтуїція», «внутрішнє відчуття, яке є в українців»;«Господь Бог»;«розраховуєш лише на себе»; «рідко залежить від командира»;«логіку «вмикаєш», «на війні швидко навчаєшся»;«там усе вирішувалося простіше, ніж тут (у цивільному житті): «треба зробити – зробимо!».недостатня кількість високооплачуваних робочих місць;відсутність відповідної до наявних робочих місць підготовки в учасників АТО;небажання підприємців приймати учасників АТО на роботу: «Вважають їх хворими, дивними, неврівноваженими, агресивними».замкненість у стосунках з рідними: «Мовчать, не реагують на звертання»;поганий сон;«військові» звички: «Спить на підлозі «Так звик»; бажання повернутися в зону АТО.організаційні, технічні, бюрократичні труднощі отримання статусу учасника АТО, отримання земельної ділянки, житла;не мають достатньої інформації про перелік та механізм отримання соціальних пільг.«Дружини повинні прийняти ветерана таким, яким він повернувся»;«Жіночу натуру (емоції, вимогливість, розпитування) потрібно притримати»;«Можна і «струснути» (навантажити сімейними справами, піклуванням про дітей – в залежності від людини);«Потрібно відволіктися від минулих подій і спогадів: піти на курси, влитися в нове коло спілкування, попрацювати з психологом»;«Необхідно включити ветерана у будь-яку діяльність, історію, гру»; «Не треба учасників АТО окутувати «коконом захисту»;«Важливо, щоб учасника АТО оточували «потрібні» (позитивні) люди, а не алкоголіки («Ти такий герой – пішли вип’ємо»)»; «Дружинам не потрібно розпитувати «Що там, як?», «лізти в душу бійцю»; «Фізичні вправи, масаж робити. Особливо це важливо після повернення з бою (тактична медицина)». вИСНОВКИ
Пріоритетними напрямками діяльності виконавчих органів Славутицької міської ради у 2016 році були визначені:
< >Реалізація Стратегічного плану соціально-економічного розвитку м. Славутича до 2020 року.Реалізація комплексу заходів Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, в частині соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС та жителів м. Славутича.Розробка та впровадження якості надання соціальних послуг населенню міста відповідно до вимог Міжнародного стандарту ISO 9001:2015.Реалізація та дотримання Кодексу етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади.Створення умов для розвитку підприємництва та створення робочих місць у м. Славутичі. Продовження реформування комунальної власності відповідно до змін в законодавстві та процесу приватизації. Реалізація проекту «Електронне місто».Сприяння розвитку освіти і науки в м. Славутичі.Підвищення рівня правопорядку у місті. Реалізація молодіжної політики у місті: «Комплексні заходи щодо реалізації державної молодіжної політики в м. Славутичі «Молодь Славутича»; програми щодо створення умов для всебічного розвитку особистості підлітка «Славутич – місто, сприятливе до підростаючого покоління та дружнє до дитини».
Постійний моніторинг загальноміських програм, затверджених рішеннями Славутицької міської ради.
СЛАВУТИЦЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н ЯПро звіт міського голови щодо діяльності виконавчих органів
Славутицької міської ради у 2016 році
Заслухавши та обговоривши звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Славутицької міської ради у 2016 році, керуючись п. 9 ч. 1 ст. 26, п. 2 ч. 4 ст. 42, ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
м і с ь к а р а д а
В И Р І Ш И Л А :
1. Звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Славутицької міської ради у 2016 році взяти до уваги (додається).
2. Відділу інформації та зв’язків із громадськістю (Бойко Т.О.) забезпечити оприлюднення звіту міського голови про діяльність виконавчих органів Славутицької міської ради у 2016 році у місцевих засобах масової інформації.
Міський голова | Ю.К.Фомічев |
_
№ _______________________
ЗВІТ міського голови
про діяльність виконавчих
органів славутицької міської ради
У 2016 РОЦІ
ЗМІСТ
1. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.. 3
Виконавчий комітет Славутицької міської ради протягом 10-ти місяців звітного року. 3
Відділом з питань діловодства, звернень громадян та контролю.. 5
Відділ інформації, зв’язків із громадськістю та електронного врядування. 8
Відділ інформаційних технологій та електронного врядування……………………………..9
2. основні напрямки Розвитку соціально-економічної інфраструктури міста. бюджетні ресурси.. 11
Управління економіки та соціального розвитку міста. 11
Відділ комунальної власності, орендних відносин та приватизації 23
Управління фінансів. 26
Управління соціального захисту населення. 30
Управління освіти і науки. 33
Відділ молоді та спорту. 37
Служба у справах дітей та сім’ї 40
Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 43
Відділ культури, національностей та релігій. 46
Управління інфраструктури та капітального будівництва. 48
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. 51
Відділ правової та кадрової роботи. 52
Центр надання адміністративних послуг та впровадження системи якості послуг. 57
Відділ державної реєстрації 58
Відділ ведення Державного реєстру виборців. 60
Архівний відділ. 62
3. ПІДРОЗДІЛИ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА.. 64
ВИСНОВКИ.. 75
1. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Славутицька міська рада та її виконавчі органи у своїй діяльності керуються принципами Європейської Стратегії інновацій та доброго врядування, Кодексом етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади, а також вимогами Міжнародного стандарту ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги» та державного стандарту України ISO 9001:2009.
Депутатський корпус міської ради vІІ скликання працював у складі 26 депутатів, які були по багатомандатному виборчому округу від дев’яти партій: політична партія «Опозиційний блок» – 5; політична партія «Наш край» – 4; Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 3; партія «Совість України» – 3; ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» – 3; політична партія «Національна Демократична партія України» – 2; ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП» – 2; Соціал-демократична партія України – 2; партія ветеранів Афганістану – 2.
Президія міської ради, як дорадчий орган, працювала в кількості восьми (VІ скликання-16) осіб. До складу Президії входять міський голова, секретар та голови постійних комісій міської ради.
Робота міської ради була направлена на вирішення питань в інтересах Славутицької територіальної громади. Протягом року плідно та ефективно працювало шість (VІ скликання – 7) постійних комісій міської ради VІІ скликання з питань:
- правопорядку та законності (голова комісії – Орлов М. І.);
- соціально-економічного розвитку та земельних відносин (голова комісії – Корнійчик Ю. М.);
- міського господарства (голова комісії – Гаврилін Д. В.);
- місцевого бюджету, фінансів, податкової політики (голова комісії – Джалалян К. В.);
- освіти, культури та охорони здоров’я (голова комісії – Шуригіна Н.М.);
- інформаційних технологій, молоді та спорту (голова комісії – Удовиченко О. В.);
Міська рада у 2016 році затвердила 14 загальноміських програм:
- соціально-економічного та культурного розвитку міста Славутича на 2016 рік в рамках Стратегічного плану соціально-економічного розвитку міста Славутича до 2020 року;
- енергозбереження на об'єктах житлово-комунального господарства та модернізації систем теплопостачання на 2016 – 2018 роки;
- охорони навколишнього природного середовища на 2016 рік;
- поводження з твердими побутовими відходами в м. Славутичі на 2016 – 2018 роки;
- розвитку початкового, середнього та малого підприємництва в м. Славутичі на 2016 рік;
- фінансової підтримки ветеранських організацій міста Славутич на 2016 – 2020 роки;
- профілактика злочинності на території м. Славутича на 2016 – 2018 роки;
- розвитку системи освіти міста Славутич на 2016 – 2018 роки;
- громадський бюджет участі міста Славутич на 2016 – 2020 роки;
- надання безоплатної правової допомоги населенню міста Славутич на 2016 – 2018 роки;
- здоров’я славутичан на 2016 – 2017 роки;
- донори Славутича на 2017 рік;
- розвиток інформаційного суспільства м. Славутича «Електронне місто» на 2017 – 2020 роки;
- розвиток інформаційного простору, комунікацій із громадськістю та промоції м. Славутича на 2017 – 2020 роки.
Основні питання, які розглядалися на сесіях міської ради:
- фінансово-бюджетної сфери – 17 рішень;
- соціально-економічного розвитку міста Славутича – 5 рішень;
- приватизація майна комунальної власності територіальної громади, управління майном, орендних відносин – 55 рішень;
- земельні питання (надання земельних ділянок та погодження на передачу їх у власність, оренду) – 157 рішень;
- про нагородження відзнакою Славутицької міської ради «За особистий внесок у розвиток міста» та присвоєння звання «Почесний громадянин міста» – 3.
- перевірки здійснення пасажирських перевезень;
- перевірки збору та використання коштів на будівництво Свято-Іллінського храму Української Православної Церкви м. Славутича.
Рішенням Славутицької міської ради була створена та працювала робоча група з питань доцільності реорганізації комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства». З метою оптимізації управління комунальною власністю та на виконання протоколів засідань даної робочої групи, рішеннями міської ради було створено три комунальні підприємства: «Славутич-Тепломережі», «Славутич-Електромережі», «Славутич-Водоканал».
Рішенням Славутицької міської ради була створена та працює робоча група з подальшого розвитку та реорганізації системи охорони здоров’я у місті Славутичі.
Міська рада приймала рішення про звернення депутатів Славутицької міської ради VII скликання до:
- Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України щодо внесення змін до Податкового кодексу України;
- Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б., Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. щодо збільшення граничних обсягів споживання електроенергії, що відпускається за найнижчим тарифом населенню, яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами;
- в. о. Міністра охорони здоров’я України Шафранського В.В., голови Київської обласної державної адміністрації Мельничука М.Д. та директора департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації Ременника О.І. щодо надання якісної екстреної медичної допомоги жителям міста Славутич;
- Генерального прокурора України Луценка Ю.В., Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б. та Уповноваженого ВРУ з прав людини Лутковської В.В. щодо проблем релігійної громади Української Православної Церкви м. Славутича;
- Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги для населення;
- Головного управління Національної поліції в Київській області щодо бездіяльності Державної виконавчої служби м. Славутича;
- Відділу Державної виконавчої служби Славутицького міського управління юстиції по вжиттю невідкладних заходів щодо виконання судових рішень по стягненню заборгованості з орендної плати та плати за житлово-комунальні послуги перед комунальними підприємствами Славутицької міської ради;
- Державного агентства України з управління зоною відчуження щодо передачі функцій загонів охорони №1 та №2 ДСП «Чорнобильський спецкомбінат».
Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат міської ради вправі мати до п’яти помічників-консультантів. Наразі на громадських засадах працює 31 помічник-консультант депутата Славутицької міської ради.
Сесії міської ради та їх підготовка проводилися через Модуль «Інформаційна підтримка діяльності міської ради». Також вказана система є інструментом для зворотнього зв’язку депутатів з виборцями.
Міська рада брала участь у проекті «Школа демократичних правил та процедур для органів місцевого самоврядування України», який реалізовується за фінансової підтримки UNDEF – Фонд Демократії ООН. З метою забезпечення відкритості та прозорості у діяльності Славутицької міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів, було затверджено положення про он-лайн трансляцію засідань Славутицької міської ради та встановлено необхідну апаратуру. Сесії міської ради транслювалися в он-лайн режимі, також їх можна було переглянути в записі: www.youtube.com канал slavutich mvk.
Відповідно до вимог чинного законодавства, рішення Славутицької міської ради приймалися відкритим поіменним голосуванням, крім випадків, передбачених чинним законодавством України, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Поіменне голосування здійснювалося за допомогою системи електронного голосування «Голос».
Протоколи сесій, проекти рішень, рішення, прийняті Славутицькою міською радою, з метою своєчасного і достовірного оприлюднення, розміщувалися на сайті Славутицької міської громади www.e-slavutich.gov.ua.
Відділ з питань діловодства, звернень громадян та контролю
Основні завдання відділу:
- організація ведення діловодства в структурних підрозділах Славутицької міської ради та її виконавчого комітету, контроль за оформленням документів;
- організаційне забезпечення проведення, а також оформлення протоколів засідань виконавчого комітету, Загальних зборів громадян, муніципальних слухань, загальноміських та апаратних нарад при міському голові;
- попередній розгляд та погодження рішень Славутицької міської ради, рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, а також здійснення контролю за їх виконанням;
- реєстрація, доведення до виконавців, зберігання рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, протокольних доручень, видача їх копій та витягів з них;
- організація роботи зі зверненнями громадян;
- організація роботи архіву Славутицької міської ради та її виконавчого комітету.
Результати виконання актуальних завдань:
№ з/п | Зміст заходу | Виконано у 2014 році |
Виконано у 2015 році |
Виконано у 2016 році | Примітка |
1. | Оформлення протоколів всього, у т.ч.:
|
57 37 1 1 - 18 |
53 32 - 1 - 20 |
89 38 1 - 22 28 |
|
2. | Реєстрація та передача виконавцям розпорядчих документів всього, у т.ч.:
|
762 557 150 55 |
730 572 150 8 |
951 631 209 111 |
|
3. | Стан виконання розпорядчих документів поставлено на контроль всього, з них:
|
160 104 (65%) 20 (12%) 11 (7%) 25 (16%) |
118 72 (61%) 44 (37%) 1 (1%) 1 (1%) |
202 133 (66%) 38 (19%) 31 (15%) - |
Показники 2016 року надані без урахування рішень міської ради |
4. | Управління вхідними та вихідними документами:
|
3553 - 20 2869 |
3233 - 27 2818 |
3580 47 46 2589 |
|
5. | Організація роботи зі зверненнями громадян:
письмових на особистих прийомах
|
1165 752 413 714 (61%) 21 (2%) 405 (35%) - |
1027 796 231 638 (62%) 39 (4%) 348 (34%) - |
895 725 170 479 (54%) 55 (6%) 333 (37%) 12 |
|
6. | Ведення архіву:
|
84 214 15 997 |
40 - - - |
58 140 24 511 +134 CD |
Протоколювання засідань та нарад передбачає формулювання, направлення виконавцям та здійснення контролю за виконанням протокольних доручень, наданих під час їх проведення. Оформлення протоколів загальноміських нарад здійснювалося з червня 2016 року.
Реєстрація документів (вхідних, вихідних, запитів на публічну інформацію, звернень громадян, електронних петицій, рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, протокольних доручень) здійснювалося працівниками відділу шляхом наповнення автоматизованої бази даних. Контроль за станом виконання документів здійснювався (з урахуванням рішень міської ради та протокольних доручень, наданих під час сесій) шляхом запитів інформації від виконавців. За результатами отриманої інформації про виконання розпорядчих документів готувалися довідки, які розглядалися відповідно депутатами міської ради – за рішеннями ради, членами виконавчого комітету – за рішеннями виконавчого комітету, міським головою – за розпорядженнями та протокольними дорученнями. Рішення про зняття з контролю вхідних документів, звернень громадян та запитів на публічну інформацію приймав міський голова або його перший заступник на підставі наданої інформації про виконання.
Зниження надходжень звернень громадян відбувалося за рахунок зменшення звернень на особисті прийоми до міського голови, його заступників, керуючого справами виконкому та секретаря міської ради. Інформація про стан розгляду звернень громадян узагальнювалася щоквартально.
Збільшення запитів на публічну інформацію відбулось за рахунок постійних звернень громадського об’єднання «ОКО» (22 із 46). Інформація про стан виконання запитів готується раз на півроку.
Прийом та розгляд електронних петицій впроваджено в роботу виконавчого комітету з 2016 року, тому показники за попередні роки відсутні.
Ведення архіву міської ради та її виконавчого комітету, крім наданих показників, передбачає проведення експертизи наукової і практичної цінності документів при їх відборі на державне зберігання, складання зведеної номенклатури справ, доповнень до історичної довідки, описів справ, паспортів відомостей про кількість документів Національного архівного фонду, а також актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду. Крім того, в 2016 році зареєстровано та прийнято на постійне зберігання 104 протоколи зборів співвласників багатоквартирних будинків.
У процесі виконання посадових обов’язків працівниками відділу підготовлено 2 проекти рішень виконавчого комітету та 15 проектів розпоряджень міського голови.
Основні завдання на 2017 рік:
- внесення змін до Регламенту виконавчого комітету, Інструкції з організації контролю та Інструкції з організації роботи щодо розгляду звернень громадян у виконавчому комітеті Славутицької міської ради;
- участь в реалізації Програми «Розвиток інформаційного суспільства м. Славутича «Електронне місто» на 2017-2020 роки щодо сприяння у впровадженні в діяльність структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету електронного документообігу в частині описання і практичного застосування руху процесів та взаємодії між ними;
- налагодження процесу здійснення контролю за рішеннями та протокольними дорученнями міської ради;
- оформлення та передача на постійне зберігання справ за 2011 рік (у т.ч. підготовка опису справ, доповнення до історичної довідки та акту знищення, а також фізичне знищення документів тимчасового зберігання за 2011 рік). Прийняття на тимчасове зберігання справ за 2012 – 2014 роки;
- приведення у відповідність до вимог Міжнародного стандарту ISO 9001:2015 методик загальних процесів «Підготовка та виконання розпорядчих документів» та «Розгляд звернень громадян».
Відділ інформації та зв’язків із громадськістю
У звітному періоді відділом інформації та зв’язків із громадськістю передбачалося вирішення таких основних завдань:
- забезпечення відкритості і прозорості діяльності Славутицької міської ради, виконавчого комітету та їх структурних підрозділів через залучення засобів масової інформації до висвітлення їх діяльності;
- забезпечення реалізації конституційного права громадян на вільний доступ до інформації та впровадження ефективних форм взаємодії міської влади з територіальною громадою міста;
- проведення інформаційних кампаній, розроблення, виготовлення і розповсюдження зовнішньо-інформаційної продукції інформаційного, патріотичного та соціального спрямування;
- розроблення та випуск промоційної продукції, спрямованої на поширення знань про місто, його історію, соціальну інфраструктуру, економічно-інвестиційний потенціал;
- налагодження співпраці з органами влади інших країн, міжнародними організаціями та ЗМІ.
Пріоритетним напрямком роботи відділу інформації та зв’язків із громадськістю за звітний період стало відпрацювання повноцінної, своєчасної, чіткої, виваженої та об’єктивної системи інформування жителів міста про основні політичні, економічні, соціальні, культурні, спортивні та інші важливі події, що відбувалися у Славутичі. Для цього виконувалися відповідні угоди із ЗМІ. Випущено 52 номери загальноміської газети «Теледень Славутич», з них – два святкові, вперше у кольоровому форматі. Відновлено вихід інформаційного бюлетеня «Комфорт» (5 випусків). Замовлено 148 сюжетів на 722 хвилини на ТБ «МедіаДім». Розміщено 626 новин на міському веб-порталі е-slavutich.gov.ua. Розширена аудиторія постійних шанувальників сторінки facebook «Славутицька міська громада». Надавалися інформації для головного порталу Славутича slavutich.cn.ua.
Налагоджено роботу з анонсування заходів у місті, тижневих звітувань відділів та управлінь Славутицької міської ради; відслідковувалися інформації із соціальних мереж. З нагоди ювілеїв, святкових дат підготовлено 47 вітальних адрес. Написано 246 інформаційних статей. До важливих подій міста направлялися прес-релізи (6) до інформаційних агентств та українських телеканалів. Про місто розповідали журналісти ЗМІ з Японії, Німеччини, Італії, Аргентини, Польщі, Іспанії. Сюжети та інформації до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи підготували журналісти з «Інтеру», «5 каналу», «УКРІНФОРМу». Управлінню інформації Київської ОДА направлено 105 листів.
Поновлювалася інформаційна та соціальна реклама на сіті-лайтах (11) та білбордах (7).
Проведено роботу з підключення в місті 3G Інтернету оператором мобільного зв’язку «Vodafone».
З метою промоції міста, випущено календарі (3 види), буклети «Пам’ятаємо минуле, віримо у майбутнє», «Славутич», путівник по Славутичу, листівки «Любіть Славутич – інше почекає», розроблено логотипи «Ключі міста».
Налагоджувалася співпраця із посольствами Латвії, Польщі, Грузії, Японії в Україні. Відбувся візит до Славутича мера міста Айзкраукле Леона Лідумса, встановлено дружні стосунки з цим латвійським містом. Постійно відбувався обмін делегаціями із містом Калінковичи (Республіка Білорусь). Розпочат роботу по відпрацюванню міських заходів у рамках Року Японії в Україні.
Результат виконання актуальних завдань
№ | Зміст заходу | Виконано у 2014 році |
Виконано у 2015 році |
Виконано у 2016 році |
Примітка |
1. | Розміщено новин на сайті e-slavutich.gov | * | 516 | 626 | * у 2014 році статистика не проводилася |
2. | Максимальне поширення однієї інформації на сторінці «Facebook» сайту e-slavutich.gov |
* | 1907 | 2228 | |
3. | Інформаційна та соціальна реклама (види) | * | 15 | 18 | |
4. | Замовлено сюжетів ТБ «МедіаДім» | * | 138 | 148 | |
5. | Написано інформацій | * | 185 | 246 | |
6. | Підготовлено вітальних адрес |
* | 34 | 47 | |
7. | Написано та розповсюджено прес-релізів |
* | 2 | 6 | |
8. | Випущено промоційної продукції (види) | * | 1 | 7 |
Основні завдання відділу на 2017 рік:
- удосконалення створеної системи міської інформаційної політики;
- створення бренд-буку міста;
- видання промоційної продукції до 30-річчя міста Славутича;
- налагодження тісної співпраці з різними ЗМІ з метою промоції міста;
- відпрацювання міських заходів у рамках Року Японії в Україні;
- розширення та поглиблення співпраці з містами-побратимами, міжнародними громадськими організаціями у тому числі зі ЗМІ;
- передача фото-, аудіоматеріалів до міського архіву.
Відділ інформаційних технологій та електронного врядування
Відділ інформаційних технологій та електронного врядування (до листопада 2016 року – сектор електронного врядування) продовжив роботу по реалізації Загальноміської програми «Розвиток інформаційного суспільства м. Славутича «Електронне місто» за такими напрямками:
- інформаційно-технічне обслуговування виконавчого комітету;
- інформаційно-технічне обслуговування депутатського корпусу Славутицької міської ради (електронна система голосування «ГОЛОС», електронні засоби фіксації засідань, он-лайн трансляція);
- інформаційно-технічне забезпечення роботи офіційного веб-порталу http://e-slavutich.gov.ua;
- інформаційно-технічне забезпечення роботи сайтів «Громадський бюджет участі» – http://gromada.slav.gov.ua; «Єдина система місцевих петицій» – http://e-dem.in.ua/slavutich; СЕД АСКОД корпоративний;
- розвиток загальноміської системи відеоспостереження «Безпечне місто»;
- забезпечення застосування електронного цифрового підпису в Славутицькій міській раді та її виконавчому комітеті.
Основні надбання звітного 2016 року:
Офіційний сайт міської ради (e-slavutich.gov.ua) з доданими новими розділами, новим контентом сприяв прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, відкритому інформаційному обміну між владою і громадою, наближенням електронних сервісів до громадян.
Впровадження та забезпечення он-лайн трансляцій засідань Славутицької міської ради надало змогу кожному славутичанину спостерігати за ходом засідань, що відбуваються, як в реальному часі так і в записі на www.youtube.com.
Для безпеки славутичан у місті діє система відеоспостереження, яка в 2016 році поповнилася новими 23 камерами відеонагляду, з яких 17 – встановлені на всіх закладах шкільної та позашкільної освіти (всього в системі 38 камер), створено система автоматичної фіксації автомобільних номерів, яку встановлено на головному в’їзді/виїзді з міста.
Для підвищення оперативного реагування на події в громаді, підвищення рівня правопорядку, в Славутичі створено два моніторингових пункти: один – у черговій частині відділу поліції, другий – у диспетчерсько-аварійній службі КП «ЖКЦ». У цих пунктах встановлені великі монітори, на які виводиться зображення з усіх 38 камер відеоспостереження, встановлених у місті.
У постійній співпраці з СП «Інфоклас» та НВФ «ГРІС» велися роботи по обслуговуванню систем «Електронного міста» та опрацьовувалися моделі по їх вдосконаленню. Завдяки роботі електронних кабінетів в системі «Влада+Громада», депутати відмовилися від паперових документів, а з метою автоматизації та систематизації роботи міської ради, для зменшення затрат та часу на проведення кожного засідання та з метою виконання вимоги частини 3 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у 2016 році впроваджено нову систему електронного поіменного голосування «ГОЛОС». Переваги використання цієї системи – це економія часу, паперу (всі матеріали засідань завантажені до системи), публічність роботи депутатського корпусу.
Жителі міста Славутича мають можливість користуватися Геоінформаційною системою моніторингу та аналізу інформації, електронною бібліотекою, інформаційною системою «Благоустрій міста». Для більш зручної взаємодії між пересічним громадянином та владою міста, було додатково розроблено мобільну версію інформаційного модуля «Благоустрій міста» та мобільні додатки Android, WindowsPhone. У зв’язку із прийняттям у вересні 2016 року міської цільової програми «Громадський бюджет участі міста Славутич на 2016 – 2020 роки», для інформування та реалізації процесу голосування за подані проекти городянами міста, розроблено сайт «Бюджет участі», який відповідав усім вимогам програми та давав змогу кожному жителю брати участь у розвитку свого міста.
Крокуючи в ногу з часом, у місті створено дві нові зони вільного доступу Wi-Fi до міської системи Інтернет: у міському парку та зоні для активного відпочинку «Інлайт».
Продовжувалася робота по масштабуванню та впровадженню системи електронного документообігу АСКОД корпоративний у структурних підрозділах виконавчого комітету Славутицької міської ради. На даний час система складається з 30 автоматизованих робочих місць та 1 місця адміністратора. Мета впровадження системи – автоматизація ділових процесів щодо обліку і опрацювання вхідної, вихідної, внутрішньої кореспонденції та звернень громадян, організація контролю за виконанням завдань, безпосередній контроль за виконанням документів та підвищення оперативності взаємодії між підрозділами виконкому. У роботі системи використовувалися технології для забезпечення електронного документообігу із застосуванням електронного цифрового підпису.
Всі працівники виконавчого комітету забезпечені електронним цифровим підписом.
На 2017 рік заплановано продовження забезпечення виконання всіх заходів програми «Розвиток інформаційного суспільства м. Славутича «Електронне місто» на 2017 – 2020 роки, інформаційно-технічне, програмне обслуговування виконавчого комітету Славутицької міської ради, а також робота по розвитку нових напрямків підвищення рівня послуг для славутичан:
- впровадження модулю АСКОД Архів, призначеного для автоматизації етапів оперативного та архівного зберігання документів;
- створення та впровадження веб-порталу Адміністративних послуг Славутича.
2. основні напрямки Розвитку соціально-економічної інфраструктури міста. бюджетні ресурси
Протягом 2016 року міська рада та виконавчий комітет разом із підприємствами, установами, організаціями міста спрямовували свою роботу на вирішення проблем життєдіяльності міста Славутича та подолання кризових явищ в економіці. Особлива увага приділялася збереженню та розвитку соціальної інфраструктури, наповненню міського бюджету, створенню нових робочих місць, нових промислових рентабельних структур, що виробляють конкурентоспроможну продукцію, стабілізації роботи підприємств усіх форм власності міста, реформуванню, розвитку і належному функціонуванню житлово-комунального господарства, соціальному захисту та медичному обслуговуванню населення.
Управління економіки та соціального розвитку міста
Основні актуальні завдання управління, які виконувались у 2016 році:
- щоквартальний аналіз результатів та стану виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Славутича на 2016 рік у рамках Стратегічного плану соціально-економічного розвитку м. Славутича до 2020 року, підготовка проектів міських цільових програм та винесення їх на розгляд сесії Славутицької міської ради, підготовка проектів рішень Славутицької міської ради та її виконавчого комітету;
- розробка планів діяльності міської ради та її виконавчого комітету з підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності, здійснення контролю за їх виконанням (публікація проектів рішень з аналізом їх регуляторного впливу, відстеження (базові, періодичні, повторні) результативності регуляторного впливу рішень, підготовка звітів про здійснення державної регуляторної діяльності тощо);
- впровадження заходів енергоефективності та енергозаощадження;
- реалізація державної цінової, тарифної політики у сфері господарської діяльності та аналіз діючих тарифів на житлово-комунальні та інші послуги, участь у реформуванні житлово-комунального господарства;
- своєчасна підготовка та подання звітної та іншої інформації за дорученнями та листами Київської обласної державної адміністрації, зокрема, щоквартальний звіт про проведення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, а також подання проектів, заходів, проблемних питань та пропозицій з метою їх врахування в обласних та державних програмах та щодо внесення змін до діючого законодавства у житлово-комунальному господарстві та у сфері господарської, підприємницької та інвестиційної діяльності тощо.
- Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Славутича на 2016 рік у рамках Стратегічного плану соціально-економічного розвитку м. Славутича до 2020 року;
- Програма «План дій сталого енергетичного розвитку міста Славутич до 2020 року»;
- Програма відшкодування частини суми кредиту, залученого фізичними особами, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, на впровадження енергозберігаючих заходів на 2016 – 2018 роки;
- Міська цільова програма «Громадський бюджет участі м. Славутича на 2016 – 2020 роки»;
- Програма розвитку початкового, малого та середнього підприємництва в м. Славутичі на 2016 рік;
- Програма формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан на 2015-2020 роки;
- Програма благоустрою міста Славутича 2016 – 2018 роки;
- Програма охорони навколишнього природного середовища на 2016 рік;
- Програма поводження з твердими побутовими відходами в м. Славутичі на 2016 – 2018 роки;
- Програма енергозбереження на об’єктах житлово-комунального господарства та модернізації систем теплопостачання в м. Славутичі на 2016 – 2018 роки;
- Програма забезпечення беззбиткової діяльності житлово-комунального господарства міста Славутича на 2016 – 2018 роки;
- Програма заміни, модернізації, капітального ремонту та диспетчеризації ліфтів житлового фонду м. Славутича на 2014 – 2017 роки;
- Програма забезпечення населення якісною питною водою та зменшення втрат води в м. Славутичі на 2012 – 2020 роки;
- Програма сприяння створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та підвищення ефективності управління житлом у м. Славутичі на 2015 – 2017 роки;
- Міська комплексна Програма «Попередження виникнення надзвичайних ситуацій, сприяння діяльності підрозділу ДСНС в м. Славутичі» на 2016 – 2018 роки.
Управлінням економіки та соціального розвитку міста у 2016 році було підготовлено:
- проектів рішень виконавчого комітету Славутицької міської ради – 31;
- проектів рішень Славутицької міської ради – 60;
- проектів розпоряджень міського голови – 11;
- складено протоколів нарад/засідань – 9;
- направлено листів (вихідні) – 478, у т.ч. за зверненнями – 13.
Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Славутича на 2016 рік у рамках Стратегічного плану соціально-економічного розвитку м. Славутича до 2020 року виконана у повному обсязі.
Програма «План дій сталого енергетичного розвитку міста Славутич до 2020 року»:
- Звіт про стан виконання протягом 2013 – 2014 років «Програми «План дій сталого енергетичного розвитку міста Славутича до 2020 року» затверджено рішенням Славутицької міської ради від 23.07.2015 № 1874-59-VI, наступний звіт необхідно подати в 2017 році;
- викиди СО2 за період 2000 – 2014 років в м. Славутичі станом на 11.12.2014 зменшені на 29140,91 тн., що становить 29,7% від базового 2000 року;
- скорочення річного обсягу споживання енергоресурсів у 2014 році в порівнянні з базовим 2000 роком становить 29,75 % або 87007,66 МВт.год.;
- протягом 2013 – 2014 року викиди СО2 скоротилися на 9993,15 тн. або на 10,2% (на 01.01.2013 скорочення викидів СО2 зафіксовано на рівні 19,5%);
- скорочення річного обсягу споживання енергоресурсів у 2014 році в порівнянні з 2012 роком становить 8,1% або 16573,9 МВт.год.;
- планове зобов’язання зменшення викидів СО2 до 2020 року – 27,5%.
Програма відшкодування частини суми кредиту, залученого фізичними особами, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, на впровадження енергозберігаючих заходів на 2016 – 2018 роки:
За 2016 рік, в рамках реалізації програми, видано 44 кредити, відшкодовано 62,722 тис. грн.
Міська цільова програма «Громадський бюджет участі м.Славутич на 2016 – 2020 роки»:
За підсумками голосування:
- малі проекти (7 проектів до 50 тис. грн. на загальну суму 250200 грн.);
- великі проекти (6 проектів від 50 тис. грн. до 150 тис. грн. у межах залишку коштів від загального обсягу фінансування, передбаченого Програмою на 2016 рік).
Програма розвитку початкового, малого та середнього підприємництва в м. Славутичі на 2016 рік
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році | Виконано у 2015 році | Виконано у 2016 році | Примітка |
1. | Забезпечення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва в м. Славутичі | Оснвоним заходом була робота «гарячної ланії» з консультування підприємців у частині питань електронної звітнгості та правомірність проведення перевірок контролюючими органами (з міського бюджету витрачено 36,3 тис. грн.) | Протягом 2015 року Программа не була затверджена рішенням міської ради | 1. Надано фінансово-кредитну підтримку на суму 250000 грн. на фінансування 1 підприємницького проекту, завдяки цьому створено 6 робочих місць. 2. Створено консультаційні пункти для підприємців з: - надання консалтингової підтримки щодо електронної звітності та бухгалтерського обліку; - юридичної консультації та захисту прав підприємців міста Славутич; - консультацій у підготовці тендерної документації для підприємців міста. 3. Проведено опитування підприємців міста та визначені основні проблеми ведення бізнесу в м. Славутичі. 4. Розроблено 8 грантових проектів для залучення коштів у соціально-економічний розвиток міста. |
Сформвано проект Програми на 2017-2018 роки |
Програма формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан
на 2016-2020 роки
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2016 році | Примітка |
1. | Дні сталої енергії | 50,9 | 13-18.06.2016 проведено Дні сталої енергії у місті Славутич, до яких долучилося 200 осіб. Заходи Днів сталої енергії висвітлювали технічні, правові та економічні аспекти енергозбереження, долучали славутичан до інтерактивних та публічних активностей, таких як виставка енергоефективної продукції, майстер-класи з екологічного мейкерства, конкурси. |
2. | Тематичні публікації у місцевій газеті «Теледень Славутич» | - | Підготовлено та розміщено 5 публікацій з енергоефективності в місцевій газеті «Теледень Славутич», здійснено 5 публікацій на веб-ресурсах. |
Програма благоустрою міста Славутича 2016-2018 роки
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році* | Виконано у 2015 році* | Виконано у 2016 році* | Примітка |
1. | Утримання та обслуговування загальноміських територій | 669,64 | 785,1 | 889,6 | У т.ч. утримання рекреаційної зони, утримання та обслуговування загальноміських територій, підтримка належного санітарного стану загальноміських територій, дитячих майданчиків, скейт- парку, центральної площі, центрального парку |
2. | Утримання зелених насаджень | 194,25 | 212,2 | 234,4 | Утримання зелених насаджень загальноміських територій |
3. | Відлов та утримання безпритульних і бездоглядних тварин, поточний ремонт та виготовлення нових вольєрів і будок для пункту тимчасового утримання тварин (карантинного майданчику) | 86,17 | 81,1 | 85,6 | Утримання безпритульних тварин, забезпечення норм гуманного поводження з тваринами – щоденно, дрібний ремонт кліток |
4. | Утримання та обслуговування громадського туалету | 31,33 | 38,3 | 61,2 | Щоденне прибирання, забезпечення послугами водопостачання та водовідведення, електроенергії, виконання ремонтних робіт громадського туалету |
5. | Поточний ремонт та влаштування нових малих архітектурних форм та квітників | 10,82 | 14,4 | 283,2 | Поточний ремонт квітників, лавочок, форм вертикального озеленення, влаштування нових форм вертикального озеленення, поточний ремонт міських автобусних зупинок, благоустрій біля скульптурної композиції «Козулі», придбання нових автобусних зупинок – 5 шт. тощо |
6. | Відновлення зелених насаджень | 44,21 | 39,6 | 63,3 | Придбання насіння та розсади квітів для облаштування клумб загальноміських територій, придбання насіння трав’яних сумішей для поточного ремонту газонів загальноміських територій, придбання саджанців самшиту вічнозеленого для висадки біля Пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» та рулонної дернини для ремонту газону біля скульптурної композиції «Козулі» |
7. | Забезпечення оновлення урн на загальноміських та інших територіях міста | 47,8 | Придбання урн – 300 шт. | ||
8. | Капітальний ремонт декоративних скульптур та композиції, пам’ятних знаків та пам’ятників | 11,6 | 29,5 | Поточний ремонт ансамблю «Білий янгол», ремонт освітлення (заміна лампочок, прожектора) біля ансамблю «Білий янгол» та відновлення освітлення біля Пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» | |
9. | Облаштування місць короткочасного зберігання велосипедів біля громадських будівель | 51,6 | Придбання велопарканів – 26 шт. та наклейок на них – 52 шт. | ||
10. | Створення нових об’єктів міського благоустрою (встановлення дитячих та спортивних майданчиків) | 372,3 | Придбання обладнання та елементів дитячих ігрових та спортивних майданчиків для встановлення у Невському, Єреванському, Київському, Белгородському, Ризькому кварталах та дитячому ігровому майданчику «Атомка» | ||
11. | Проведення серед населення міста агітаційної та роз’яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, популяризація здорового способу життя, підвищенню рівня благоустрою та культури проживання в місті і інші роботи серед дітей та молоді | 7,7 | Придбання табличок з номерними знаками згідно з розпорядженням міського голови від 10.02.2016 № 19 «Про перейменування Ленінградського кварталу» - 11 шт., згідно з дорученням міського голови – табличок «Вигул собак заборонено» - 12 шт. для встановлення на газонах у загальноміському центрі | ||
12. | Придбання спецтехніки для утримання в належному стані об’єктів благоустрою комунальної власності | 1859,6** | Придбання за рахунок субвенції: - 2 трактори з навісним обладнанням; - 2 тракторні причепи ПТС-4; - подрібнювач деревини; - 2 снігоприбиральні машини; - машина для нанесення дорожньої розмітки; - пилососи |
** За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток.
*** З 2017 року контроль за виконанням Програми буде здійснюватись управлінням інфраструктури та капітального будівництва Славутицької міської ради.
Програма охорони навколишнього природного середовища на 2016 рік (2014, 2015)
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році* | Виконано у 2015 році* | Виконано у 2016 році* | Примітка |
1. | Моніторинг води в місці скиду очищених стічних вод м. Славутича | 2,0 | |
||
2. | Придбання хімічних реактивів, обладнання та посуду для лабораторії КОС | 2,5 | |||
3. | Проведення контролю за джерелами викидів забруднюючих речовин в атмосферу | 4,5 | |||
4. | Придбання насосів ЕЦВ 8-40-60 і ЕЦВ 8-25-70 | 89,530 | 28,73 | ||
5. | Придбання насоса дренажного | 3,165 | |||
6. | Касета для електролізної установки | 38,286 | |||
7. | Придбання реагентів для КОС | 240,873 | |||
8. | Придбання реактивів та витратних матеріалів для лабораторії КОС | 23,843 | |||
9. | Моніторинг води в місці скиду очищених стічних вод | 2,5 | 2,5 | ||
10. | Проведення контролю за джерелами викидів забруднюючих речовин в атмосферу | 4,7 | 5,4 | ||
11. | Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп та інших виробничих відходів | 2,944 | 0,81 | ||
12. | Перепокриття (ремонт) касет для установки знезараження стічних вод | 13,80 | |||
13. | Придбання регулятора обертів двигуна насоса | 27,82 |
Програма поводження з твердими побутовими відходами в м. Славутичі
на 2016-2018 роки
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році* | Виконано у 2015 році* | Виконано у 2016 році* | Примітка |
1. | Відновлення наявного парку контейнерів для ТПВ (96 шт.) | 37,5 | 71,8 | 52,7 | Ремонт та придбання контейнерів за рахунок коштів тарифу |
2. | Придбання спеціальних контейнерів для роздільного збору ТПВ (12шт.) | 86,4 | |||
3. | Облаштування чотирьох майданчиків для розміщення контейнерів | 19,97 |
Програма енергозбереження на об’єктах житлово-комунального господарства та модернізації систем теплопостачання в м.Славутичі на 2016-2018 роки
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2012-2015 році* | Виконано у 2016 році* | Примітка |
1. | Техпереобладнання котельні м. Славутича у зв'язку із переведенням котла КВГМ-50 (1 шт.) та ДЕВ-10 (2 шт.) на резервне дизельне паливо | 688,29 | ||
2. | Реконструкція центральної котельні в м. Славутичі (заміна підігрівача хімочищеної води та охолоджувача робочої води перед ежектором, заміна сітьового насосу, встановлення хімічної деаерації типу REDOX-К (каталітичний) | 1543,78 | ||
3. | Заміна приладів обліку тепла на центральній міській котельні | 358,98 | ||
4. | Реконструкція теплових мереж з використанням попередньо ізольованих труб | 1902,79 | 114,89 | |
5. | Заміна глибинних насосів на водозабірних спорудах | 47,98 | ||
6. | Реконструкція насосної ІІ-го підйому м. Славутича | 59,46 | ||
7. | Реконструкція системи моніторингу та управління технологічними об’єктами вуличного освітлення м. Славутича | 289,99 | ||
8. | Встановлення приладів обліку теплової енергії в багатоповерхових будинках м. Славутича (підготовка проектно-кошторисної документації та монтаж приладів обліку теплової енергії) | 818,76 | ||
9. | Придбання та заміна насосного обладнання на центральних теплових пунктах | 32,98 | ||
10. | Технічне переоснащення комерційного вузла обліку споживання природного газу. Когенераційна станція Petra 1250CDH КП УЖКГ | 233,31 |
Програма забезпечення беззбиткової діяльності житлово-комунального господарства міста Славутича на 2016-2018 роки
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році* | Виконано у 2015 році* | Виконано у 2016 році* | Примітка | |
1. | Відшкодування відсоткових ставок за кредитами, що надаються комунальним підприємствам для придбання енергоносіїв, які використовуються для виробництва житлово-комунальних послуг та відшкодування виконавцям/виробникам різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво | 30,0 |
|
|||
Ремонт гуртожитків | 90,09 | 68 | 81,7 | Виконання ремонтних робіт у гуртожитках: сантехнічного та електротехнічного обладнання і систем, ремонту місць загального користування, ремонту блоків та інші ремонтні роботи у гуртожитках по вул. Військових будівельників, 6, 8; Московського, Добринінського, Талліннського кварталів | ||
Утримання персоналу дільниці гуртожитків | 402,06 | 450,7 | 441,4 | Виплата заробітної плати та перерахування єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати | ||
Програма заміни, модернізації, капітального ремонту та диспетчеризації ліфтів житлового фонду м. Славутича на 2014-2017 роки
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році* | Виконано у 2015 році* | Виконано у 2016 році* | Примітка |
1. | Заміна, модернізація, капітальний ремонт тощо | 39,0 | 105,3 | 9,8 |
Проведення експертного обстеження ліфтів, в яких у 2014 – 2015 році закінчився 25- річний термін експлуатації (29 од.), проведення робіт по розробці робочого проекту для подальшого виконання робіт з капітального ремонту і проведення комплексної державної експертизи кошторисної частини проекту (4 ліфти), у 2016 році – проведення корегування раніше виконаного експертного обстеження ліфтів та проведення корегування проектної документації (Бєлгородський квартал, 6, під. 1,2).
Програма забезпечення населення якісною питною водою та зменшення втрат води в м. Славутичі на 2012-2020 роки
Метою Програми є покращення забезпечення населення м. Славутича питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів (норм) питного водопостачання та зниження втрат до науково обґрунтованого рівня, розвиток водопровідно-каналізаційної мережі, підвищення ефективності та надійності її функціонування, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання.
Протягом 2014 – 2016 років кошти не виділялися.
Програма сприяння створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та підвищення ефективності управління житлом в м. Славутичі на 2015-2017 роки
Метою даної програми є забезпечення умов для створення сталого та ефективного функціонування ОСББ, а також підвищення ефективності управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг. У місті, в рамках програми, створено і діє одне ОСББ «БАРС», протягом 2015 – 2016 років інші ОСББ не створювалися з причини отримання населенням якісних житлово-комунальних послуг.
Міська комплексна Програма «Попередження виникнення надзвичайних ситуацій, сприяння діяльності підрозділу ДСНС в м. Славутич» на 2016-2018 роки
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році | Виконано у 2015 році | Виконано у 2016 році | Примітка |
1. | Створення належних умов для забезпечення попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій на території м. Славутича | Придбано ПММ (бензин А-92 – 2227 л) на суму 35 тис. грн. | Придбано ПММ (бензин А-92 – 3202 л) на суму 60 тис. грн. | Придбано: - бензин А-92 – 5250 л на суму 109740 грн.; - форменний одяг – 29 комплектів – 15717,6 грн.; - мастило моторне – 120 л. – 4440,0 грн.; - запасні частини на автомобілі – 3700,51 грн.; - пожежно-технічне обладнання (3 ліхтарі) – 1052,4 грн; - пожежні рукави (9 шт.) – 8499,49 грн.; - архіватор мови (для запису телефонних розмов) – 3950,0 грн. в т.ч. місцевий бюджет – 2500,0 грн.; - бойовий одяг пожежного (8 шт.) – 28000,0 грн. у т.ч. місцевий бюджет – 4350,0 грн. |
Значно підвищилася боєздатність підрозділу оперативно-рятувальної служби міста та готовність особового складу до виконання дій за призначенням, що забезпечило належний рівень безпеки та спокою жителів міста |
Відділ розвитку підприємництва та захисту прав споживачів
Основні завдання відділу – реалізація наданих повноважень щодо підтримки розвитку підприємництва та захисту прав споживачів.
На виконання окремих пунктів доручень та розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації, на відпрацювання запитів відповідних департаментів Київської обласної державної адміністрації та обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, здійснювалася підготовка різнопланової інформації, інформаційних довідок та звітів, про їх кількість зазначено в таблиці.
№ | Зміст | Виконано у 2014 році |
Виконано у 2015 році |
Виконано у 2016 році |
Примітка |
1. | Підготовка інформацій, аналітичних довідок та звітів | 236 | 184 | 30 |
У 2016 році пріоритетними напрямками щодо підготовки звітності стали: формування баз даних діючих об’єктів підприємництва, моніторинг розвитку підприємницького середовища за напрямками, вивчення проблемних питань щодо ведення бізнесу.
З метою надання допомоги жителям та гостям міста з питань захисту їх прав як споживачів, постійно проводився прийом громадян, споживачам надавалися консультації та, в разі необхідності, необхідна допомога щодо підготовки письмових звернень до суб’єктів господарювання з відповідними вимогами. В особливо складних випадках, на вимогу споживачів, проводилася підготовка звернень до державних органів, що здійснюють контроль та нагляд в сфері господарської діяльності. Про кількість розглянутих звернень споживачів, що потребували допомоги працівників відділу, зазначено в таблиці.
№ | Зміст | Виконано у 2014 році |
Виконано у 2015 році |
Виконано у 2016 році |
Примітка |
1. | Розгляд звернень громадян з питань захисту їх прав як споживачів |
38 |
36 |
43 |
Консультації споживачам надавалися також у телефонному режимі |
Працівники відділу брало участь в організації виїзної торгівлі (під час проведення загальноміських заходів), а також у заходах щодо запобігання злочинності та інших негативних явищ у підлітковому середовищі.
Окрім пріоритетних напрямків роботи відділу, у 2017 році планується впровадити в дію розроблений проект регуляторного акту – рішення Славутицької міської ради «Про обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв на території міста Славутича у нічний час», а також розробити новий проект регуляторного акту щодо розміщення засобів пересувної дрібно роздрібної торговельної мережі, атракціонів, інших об’єктів надання розважальних послуг населенню на території міста Славутича під час проведення загальноміських заходів і державних свят.
Основні завдання управління на 2017 рік:
Окрім виконання актуальних завдань, зазначених вище,
- подальший розвиток соціально-економічної та культурної сфер міста;
- створення максимально сприятливих умов для започаткування та ведення малого і середнього бізнесу з подальшим удосконаленням інфраструктури підтримки бізнесу;
- залучення громадян до управління містом (партисипативна демократія);
- впровадження новітніх енергоефективних технологій та стимулювання раціонального використання енергоресурсів, а також впровадження заходів з ресурсо- та енергозбереження на комунальних підприємствах та установах, що фінансуються за рахунок коштів міського бюджету;
- максимальна участь у грантових та кредитних програмах на всіх рівнях, у т.ч. на міжнародному;
- всебічне сприяння суб'єктам господарювання, які реалізують або мають намір реалізувати інвестиційні проекти, спрямовані на створення нових робочих місць;
- реалізація бренду м. Славутича;
- підтримка підприємництва шляхом проведення, в межах компетенції органів місцевого самоврядування, збалансованої політики у сферах оподаткування та орендних відносин, інформаційного забезпечення про ресурси громади, що можуть бути переданими у використання для здійснення підприємницької діяльності, створення рівних умов для започаткування та ведення бізнесу в умовах конкурентного середовища, сприяння розвиткові початкового та малого підприємництва;
- підвищення ефективності системи надання житлово-комунальних послуг у житловому фонді, сприяння освоєнню проектної потужності блочно-модульною котельнею з використанням місцевих видів палива (торф і тріска), реалізація заходів щодо заміщення природного газу у виробництві теплової енергії;
- залучення громадян до управління власністю у багатоквартирних будинках;
- здійснення прозорої тарифної політики у сфері цін/тарифів на житлово-комунальні послуги із забезпеченням беззбиткової діяльності виконавців та виробників послуг, залученням громадськості до процесу формування тарифів на послуги;
- підготовка проектів розпоряджень міського голови, рішень міської ради та її виконавчого комітету з питань, віднесених до повноважень управління економіки;
- виконання вимог документації системи управління якістю в межах своєї компетенції;
- виконання інших передбачених законодавством функцій, відповідно до покладених на управління завдань;
- підвищення професійного рівня працівників управління.
Відділ комунальної власності, орендних відносин та приватизації
Основними завданнями відділу, які виконувались у 2016 році, були:
- забезпечення реалізації повноважень міської ради та виконавчого комітету в сфері управління та розпорядження майном комунальної власності територіальної громади міста Славутича;
- забезпечення надходжень до міського бюджету коштів за рахунок оренди та приватизації об’єктів майна комунальної власності.
Результати виконання актуальних завдань:
№ | Зміст заходу | Виконано у 2014 році | Виконано у 2015 році | Виконано у 2016 році | Примітка |
1 | Проведення засідань конкурсної (орендної) комісії з оренди майна комунальної власності | 12 |
15 |
19 |
|
2 | Проведено конкурсів на право оренди комунального майна | 2 |
5 |
5 |
|
3 | Погодження договорів оренди майна комунальної власності | 140 |
150 |
140 |
|
4 |
Підготовлено і винесено проекти рішень на розгляд виконавчого комітету та міської ради |
65 21 |
50 30 |
50 55 |
|
5 | Підготовлено та направлено листи на звернення громадян, підприємств, установ, організацій | 290 |
282 |
223 |
|
6 | Площі, надані в оренду (% до загальної площі, придатної для передачі в оренду) | 83,9 |
78,7 |
77,7 |
|
7 | Надходження від надання в оренду майна комунальної власності (тис. грн.) | 5118,5 |
6145,0 |
5797,4 |
|
8 | Проведені ремонтні роботи за рахунок надходжень від оренди (тис. грн.) | 1423,5 |
2022,6 |
1519,3 |
|
9 | Розгляд справ у судах за участю відділу | 3 |
3 |
7 |
|
10 | Розробка та прийняття регуляторних актів | - |
2 |
2 |
Стан виконання основних заходів Програми приватизації об’єктів права комунальної власності територіальної громади міста Славутича на 2015 – 2017 роки:
№ | Зміст заходу | Виконано у 2014 році | Виконано у 2015 році | Виконано у 2016 році | Примітка |
1 | Публікація інформації про продаж на аукціоні об’єктів комунальної власності - результати приватизації об'єкта (інформація про переможців аукціону та ціну, за яку придбано об'єкт приватизації) |
3 -** |
-* -* |
1 -*** |
|
2 | Забезпечення процесу приватизації: підписання договорів з суб’єктами оціночної діяльності на проведення - незалежної експертної оцінки об’єктів комунальної власності; - оцінки земельних ділянок під приватизованими об’єктами; - рецензії на звіт про незалежну експертну оцінку; - проекту землеустрою |
1 1 - 1 |
- 1 - - |
2 2 2 1 |
|
3 | Оформлення права власності на об’єкти комунальної власності, отримання необхідних витягів з реєстрів нерухомого майна | 4 |
- |
11 |
|
4 | Проведення контролю виконання умов договорів купівлі-продажу комунального майна | - |
7 |
2 |
|
5 | Укладання договорів купівлі-продажу об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Славутича (у тому числі земельних ділянок під об’єктами нерухомості) | - |
- |
1 |
|
6 | Подання позовних заяв з питань приватизації та оренди майна комунальної власності територіальної громади м. Славутича | 1 |
1 |
- |
*У 2015 році Славутицькою міською радою рішення про приватизацію об’єктів комунальної власності не приймалося.
**Враховуючи кризову ситуацію, що склалася в економіці та фінансовій сфері України, покупців комунального майна не знайшлося.
*** Аукціони з продажу комунального майна, що були оголошені у 2016 році, плануються провести у 2017 році.
Основними завданнями відділу на 2017 рік є:
- проведення аукціонів з продажу об’єктів незавершеного будівництва «Деревообробне господарство» та «Містечко воєнізованої охорони»; «Реконструкція котельні» із земельними ділянками;
- впровадження системи якості, сертифікованої за міжнародним стандартом ISO 9001:2015.
Управління фінансів
Доходи загального фонду бюджету міста Славутича за 2016 рік складають 259011,8 тис. грн., з них: власні та закріплені надходження – 145469,5 тис. грн., субвенції з державного бюджету – 103542,3 тис. грн, (у т.ч. субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 19500,0 тис. грн), обсяг дотації з державного бюджету – 10000,0 тис. грн.
Структура доходів загального фонду бюджету м. Славутич за 2016 рік
Обсяг трансфертів з державного бюджету України для бюджету міста (загальний фонд) за 2016 рік складає 113542,3 тис. грн.
Показник | Одиниця виміру | 2014 рік | 2015 рік | 2016 рік |
Дотації | тис. грн. | 11307,3 | 10289,1 | 10000,0 |
Субвенції з державного та обласного бюджетів до міста Славутича з них: |
тис. грн. |
29912,8 |
104016,9 |
103542,3 |
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій | тис. грн. | - | - | 18847,8 |
Аналіз обсягів коштів, що перераховуються з міського до державного бюджету за 2014 - 2016 роки (реверсна дотація) |
Доходи спеціального фонду за 2016 рік складають 19580,4 тис. грн., з них: доходи бюджету розвитку – 524,1тис. грн.
Інформація
щодо обсягу коштів зібраних до всіх рівнів бюджетів за 2016 рік по м. Славутич
(млн.грн.)
Показники | Зведений бюджет | з них | ||
Державний бюджет |
Обласний бюджет |
Міський бюджет |
||
Доходи | 263,2 | 89,0 | 28,7 | 145,5 |
з них: реверсна дотація з міського до державного бюджету | |
+26,0 | - | -26,0 |
Разом доходів | 263,2 | 115,0 | 28,7 | 119,5 |
До Пенсійного фонду України з м. Славутича у 2016 році перераховано єдиний соціальний внесок в сумі 144,5 млн.грн.
Видатки загального фонду міського бюджету за 2016 рік становлять 211489,2 тис. грн., з них: сума коштів, що передаються з міського до державного бюджету – 25954,6 (2015 рік – 24 244,5) тис. грн.
Основні складові видаткової частини загального фонду бюджету міста Славутич
тис. грн.
2015 рік |
2016 рік |
2016р. проти 2015р., % |
|
|
56470,6 | 59135,4 | 105% |
|
40052,7 | 25501,7 | 64% |
|
11494,6 | 13497,5 | 117% |
|
7548,2 | 7039,6 | 93% |
|
10820,0 | 13993,4 | 129% |
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води |
10109,0 6919,5 |
7880,8 0,00 |
78% |
|
1332,6 | 1795,1 | 135% |
Соціальний захист населення в т. ч. Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів |
37577,7 2639,1 |
53856,8 2898,5 |
143% 110% |
|
0,00 | 250,00 | 0,0 |
|
1033,1 | 2584,3 | 250% |
РАЗОМ: | 176438,5 | 185534,6 |
Основні складові видаткової частини спеціального фонду бюджету міста Славутич:
тис.грн.
в т.ч субвенція соціально-економічного розвитку | ||
|
764,6 | 193,6 |
|
17865,1 | 8819,8 |
|
12459,0 | |
|
1220,7 | 443,9 |
|
5076,0 | 4673,3 |
|
2551,3 | 513,9 |
|
4964,4 | 3477,8 |
|
803,8 | 725,5 |
|
1203,6 | |
|
688,2 | |
- реконструкція ФОК «Олімпієць» |
1853,1 602,6 947,8 |
|
РАЗОМ: | 49449,8 | 18847,8 |
Управління соціального захисту населення
Основні завдання управління:
< >забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці;забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, у тому числі малозабезпечених сімей, ветеранів, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших категорій осіб, які згідно із законодавством України мають право на пільги та надання житлових субсидій населенню, забезпечення обліку осіб, що мають право на пільги згідно із законодавством України;організація соціального обслуговування населення міста, здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг;соціальний захист інвалідів, внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій управлінням Пенсійного фонду України у м. Славутичі.Міська програма «Турбота» на 2016-2020 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 54-4-VІІ;Міська комплексна програма «Донори Славутича» на 2016 рік, затверджена рішення Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 55-4-VІІ.Забезпечення реалізація державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці:постійно протягом року проводився моніторинг та аналіз стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Заборгованість з виплати заробітної плати станом на 01.01.2017 на економічно-активних підприємства міста складає 354,2 тис. грн., на підприємстві-банкруті – 916,9 тис. грн.;проведено засідань комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій – 4;проведено засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення – 4;перевірено на відповідність діючому законодавству в 2016 році та зареєстровано колективних договорів, змін та доповнень до них – 18;моніторинг випадків виробничого травматизму (в 2016 році зареєстровано 3 випадки).Здійснення призначення та виплати соціальних допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, відшкодування витрат за надані послуги пільговим категоріям населення підприємствам, які надають послуги.1331 одержувач державних допомог;3237 сімей, яким нарахована субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг;4308 одержувачів компенсаційних виплат та допомог згідно із Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;12367 осіб, які мають право на пільги, згідно з чинним законодавством. Організація соціального обслуговування населення міста, здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг: на обслуговуванні у соціального робітника перебуває 10 осіб одиноких (проживаючих самотньо) престарілих громадян та інвалідів.Соціальний захист інвалідів, внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи:забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 83 особи, з них 3 учасники бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції та 76 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1-А категорії);видано направлень на забезпечення та забезпечено технічними та інші засобами реабілітації 100 осіб; виплачено адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на суму 794,10 тис. грн.;соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції: пройшли навчання 2 особи, вартість 10,80 тис. грн.;видано направлень на психологічну реабілітацію до реабілітаційних установ 8 учасникам антитерористичної операції;виплачено компенсацію на транспортне обслуговування, на бензин та технічне обслуговування автомобілів інвалідам на суму 28,4 тис. грн.Здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій управлінням Пенсійного фонду України у м. Славутичі: перевірено новопризначених та перерахунків пенсій – 1741; допомог на поховання – 133.№
Зміст заходу
Виконано у 2014 році
Виконано у 2015 році
Виконано у 2016 році
Примітка
1
Відшкодування витрат за надані послуги пільговим категоріям населення підприємствам, які надають послуги та компенсаційні виплати пільговим категоріям населення (тис. грн.)
10071,5
10854,0
11374,4
2
Призначення та виплата державних соціальних допомог (тис. грн.)
19018,7
19866,1
20526,8
3
Нараховано субсидії на відшкодування витрат на оплату квартплати, житлово-комунальних послуг та електроенергії
(тис. грн.)
799,5
5071,3
17345,7
4
Компенсаційні виплати та допомоги відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (тис. грн.)
132727,0
138150,9
139790,1
5
Видатки на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (тис. грн.)
510,9
492,3
985,0
Стан виконання основних заходів програм:
Міська програма «Турбота»:
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році | Виконано у 2015 році | Виконано у 2016 році | Примітка |
1 | Надання одноразової матеріальної допомоги окремим категоріям малозабезпечених верств населення з нагоди відзначення Дня перемоги, Дня Чорнобильської трагедії, Міжнародного дня інвалідів (тис. грн.) | 31,0 | 39,5 | 94,6 | |
2 | Надання одноразової матеріальної допомоги жителям м. Славутича, які опинилися в складних життєвих обставинах (тис. грн.) | 286,3 | 427,4 | 370,5 | |
3 | Надання пільг почесним громадянам міста, членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції (тис. грн.) | 3,6 | 11,9 | 21,3 | |
4 | Організація передплати періодичних видань для малозабезпечених громадян міста, ветеранів війни та інвалідів (тис. грн.) | 14,8 | 11,9 | 13,8 | |
5 | Вирішення питання надання ритуальних послуг у зв’язку з похованням осіб без певного місця проживання (тис. грн.) | 4,1 | 3,8 | 4,8 | |
6 | Встановлення меморіальних дощок воїнам, загиблим в зоні проведення АТО (тис. грн.) | - | 8,1 | 4,4 | |
7 | Фінансова допомога міській громадській організації ветеранів війни (тис. грн.) | 50,0 | 44,2 | 8,2 | |
Всього: |
480,8 | 546,8 | 517,6 |
Міська комплексна програма «Донори Славутича»:
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році | Виконано у 2015 році | Виконано у 2016 році | Примітка |
1 | Щомісячна допомога на додаткове харчування донорам (тис. грн.) | 4,4 | 10,3 | 5,6 | |
2 | Надання 25% пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги (тис. грн.) | 10,2 | 32,6 | 32,8 | |
Всього: |
14,6 | 42,9 | 38,4 |
Основні завдання управління на 2017 рік:
< >Приділення значної уваги забезпеченню соціальної підтримки найбільш вразливих та незахищених верств населення шляхом поглиблення адресності при наданні державних соціальних допомог, підвищення рівня фінансового забезпечення соціальних програм, посилення підтримки соціально-вразливих верств населення.Забезпечення: надання субсидій населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг, соціальної допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства, допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інших соціальних виплат та пільг; соціальної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами; надання соціальних послуг інвалідам, внутрішньо переміщеним особам, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.Управління освіти і науки
Пріоритетні завдання, які виконувались у 2016 році:
< >забезпечення відповідності освітніх послуг державним стандартам і вимогам;здійснення методичного супроводу професійного розвитку педагогів; здійснення роботи з раннього виявлення та обліку дітей, що потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, своєчасне надання їм корекційної допомоги та забезпечення якісного інклюзивного або інтегрованого навчання;реалізація системних заходів з енергозбереження та раціонального використання ресурсів; розширення матеріально-технічної бази навчальних закладів та здійснення пошуку додаткових джерел фінансування;сприяння подальшому розвитку єдиного освітнього середовища та впровадження ефективної системи медіаосвіти; моніторинг рівня навчальних досягнень учнів загальноосвітніх навчальних закладів, удосконалення змісту та технологій формування предметних компетентностей випускників з метою їх належної підготовки до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні;інспектування діяльності навчальних закладів та забезпечення відкритості результатів тематичного, комплексного вивчення та державної атестації навчальних закладів. для дітей раннього віку від 1 до 3 років – 17 дітей (норма 15);для дітей дошкільного віку від 3-х до 7 років – 23 дитини (норма 20);у спеціалізованих групах – 16 дітей (норма 10 – 12).9 груп – для дітей, які часто хворіють, із неспецифічними захворюваннями органів дихання;9 груп – для дітей з вадами мови;3 групи – для дітей з порушенням зору.художньо-естетичний: гуртки образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва; музичні, вокальні, хореографічні гуртки, студії та 2 творчих об’єднання – раннього естетичного розвитку «Мері Поппінс» та «Ваву-клуб» – всього 20 гуртків;фізкультурно-спортивний – 4 гуртки;гуманітарний – 2 гуртки;соціально-реабілітаційний – 3 гуртки;туристсько-краєзнавчий – 1 гурток;науково-технічний: гурток «Авіамоделізм» та творче об’єднання «Молодіжна інформаційна агенція Славутича» – 3 гуртки.
Енергозбереження у закладах та установах освіти
Управління освіти і науки спільно із виконавчим комітетом Славутицької міської ради та Славутицькою міською громадською організацією «Лабораторія малого бізнесу» є бенефіциарами грантової угоди № ENPI/2014/353-804 від 26.12.2014р. з Європейською Комісією, відповідно до якої впродовж 28 місяців 2015 – 2017 років буде реалізовано «Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Славутич до 2020 року – здійсненнятермомодернізації 2-х муніципальних об’єктів бюджетної сфери». Реалізація проекту розпочалася 1 травня 2015 року.
У рамках реалізації даного проекту, зокрема передбачається сформувати громадську екологічну свідомість славутичан шляхом проведення заходів із навчання, розповсюдження інформаційних матеріалів; забезпечити економію енергетичних та фінансових ресурсів на 2-х об’єктах управління освіти і науки шляхом проведення комплексної термомодернізації Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №1 «Калинка».
Висновок: результати реалізації основних напрямів розвитку системи освіти м. Славутича є задовільними. Здійснюється системна робота щодо створення якісного навчального середовища та надання якісних освітніх послуг дошкільними, загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами. Забезпечується діяльність закладів різних типів відповідно до потреб батьків, вихованців. Основні заходи Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2016 – 2018 роки, заплановані на 2016 рік, виконані.
Завдання на 2017 рік:
< >збереження та оптимізація мережі навчальних закладів міста з урахуванням контингенту учнів та дітей дошкільного віку, освітніх запитів та кадрового забезпечення;здійснення організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах з урахуванням виконання натуральних норм харчування;формування класів з поглибленим вивченням предметів та профільних класів;збереження та поповнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, комп’ютеризація загальноосвітніх шкіл;реалізація інноваційної діяльності та дослідно-експериментальних проектів;залучення дітей та учнівської молоді до наукової, творчої діяльності через систему загальноміських культурно-мистецьких заходів, творчих конкурсів, учнівських олімпіад, науково-дослідницьких робіт тощо;організація класів з інклюзивним навчанням на базі Славутицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4;підвищення фахового рівня педагогічних працівників через систему курсової перепідготовки, атестації, участь у конкурсах педагогічної майстерності, презентації передового педагогічного досвіду;організація системних методичних заходів, спрямованих на розвиток професійної культури та педагогічної компетентності освітян міста;розвиток функціонування веб-сайтів закладів освіти;забезпечення функціонування інформаційної системи управління освітою «Україна. ІСУО», Державної інформаційної системи освіти, Єдиної державної електронної бази з питань освіти;здійснення державної атестації навчальних закладів, інспектування якості та результативності навчально-виховного процесу, проведення моніторингових досліджень.Відділ молоді та спорту
Основні завдання відділу, які виконувалися протягом 2016 року були:
< >забезпечення реалізації на території м. Славутича державної політики у молодіжній сфері, сфері фізичної культури та спорту; організація та проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів серед населення з метою популяризації здорового способу життя;організація та проведення молодіжних заходів, спрямованих на розвиток творчого, інтелектуального та духовного розвитку молоді;залучення активної молоді до волонтерських заходів з метою підвищення патріотичного виховання;фінансування міських програм відділу з метою їх виконання. Програма розвитку фізичної культури та спорту на 2016 – 2020 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 58-4-VII;Програма «Молодь Славутича» на 2016 – 2020 роки в рамках концепції «Славутич – місто, сприятливе до підростаючого покоління та дружнє до дитини»;Програма ВООЗ «Здорові міста», затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 78-6-VII; Програма «Захисник Вітчизни» на 2016 – 2020 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 57-4-VII.№
Зміст заходу
Виконано
у 2014 році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016
році
Примітка
1.
Організація та проведення
фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових
заходів (кількість)
93
94
90
в них взяло участь всього осіб,
із них – жителів міста
5660
2984
4212
2449
4280
2182
2.
Організація та проведення
молодіжних заходів в місті,
із них – патріотичного виховання
33
12
24
11
32
8
3.
Співпраця зі спортивними громадськими організаціями (спортивними клубами)
17
17
15
4.
Залучення активної молоді до волонтерських заходів (осіб)
123
312
497
5.
Фінансове забезпечення програм відділу, тис. грн.
5016,0
8661,3
10049,0
Протягом 2016 року зменшилася кількість заходів у зв’язку з ремонтом спортивних споруд. Проте під час збільшення молодіжних заходів, збільшилася кількість волонтерів.
Стан виконання основних заходів
міської програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016 – 2020 роки
№ |
Зміст заходу |
Виконано у 2014 році |
Виконано у 2015 році |
Виконано у 2016 році |
Примітка |
1. | Фінансове забезпечення на виконання Програми, тис. грн. | 4874,1 |
8421,8 |
9665,8 |
|
2. | Підготовка та участь спортсменів і збірних команд міста в обласних, всеукраїнських та офіційних міжнародних змаганнях з видів спорту | ||||
Підготовлено: майстрів спорту України |
- |
1 |
1 |
||
кандидатів в майстри спорту України | 8 |
10 |
14 |
||
спортсменів I розряду |
32 | 24 | 23 | ||
Підготовлено: чемпіонів та призерів Київської області |
75 |
80 |
70 |
||
чемпіонів та призерів України | 14 | 16 | 62 | ||
чемпіонів та призерів світу | - | 2 | 5 | ||
3. | Удосконалення навчально-спортивної роботи Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи та системи підготовки і відбору юних спортсменів | ||||
- кількість учнів | 567 | 576 | 529 | ||
- профінансовано з місцевого бюджету, тис. грн. |
1484,2 | 1775,5 | 2242,5 | ||
4. | Забезпечення утримання в належному стані матеріально-технічної бази фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд міста | ||||
Утримання спортивних споруд, тис. грн.: - місцевий бюджет - державний бюджет |
3218,0 - |
6337,2 - |
4697,4 2388,2 |
||
5. | Здійснення заходів щодо збільшення обсягів надання платних послуг населенню бюджетними установами, тис. грн. | 1008,2 |
846,9 |
1099,0 |
У 2016 році збірна команда дівчат 2001 – 2002 р. н. стала срібним призером України, команда дівчат 2003 р. н. – бронзовими призером України з футзалу.
Стан виконання основних заходів
міської Комплексної програми «Молодь Славутича» на 2016-2020 роки
№ |
Зміст заходу |
Виконано у 2014 році |
Виконано у 2015 році |
Виконано у 2016 році |
Примітка |
1. | Фінансове забезпечення виконання Програми, тис. грн. | 60,8 | 56,5 | 53,8 | |
2. | Співпраця з молодіжними громадськими організаціями, молодіжними ініціативними групами щодо проведення конкурсів проектів програм, заходів | Співпраця по існуючих програмах | Співпраця по існуючих програмах | Робота щодо розроблення та затвердження Концепції з розвитку велосипедної інфраструктури «Веломісто» | |
3. | Забезпечення зайнятості та розвиток підприємницької діяльності молоді спільно з міським центром зайнятості, осіб | 273 |
346 |
454 |
Стан виконання основних заходів
«Захисник Вітчизни» на 2016 - 2020 роки
№ |
Зміст заходу |
Виконано у 2014 році |
Виконано у 2015 році |
Виконано у 2016 році |
Примітка |
1. | Фінансове забезпечення виконання Програми, тис. грн. | 81,1 |
183,0 | 329,5 | |
2. | Сприяння посиленню матеріально-технічної бази військового комісаріату (придбання оргтехніки, меблів, обладнання тощо), тис. грн. | - | 48,7 | 83,7 |
Основні завдання відділу на 2017 рік:
< >збереження передових позицій успішної участі спортсменів міста у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту; поліпшення розвитку спортивної та велосипедної інфраструктури міста; підвищення рівня пропаганди популяризації здорового способу життя населення;удосконалення системи патріотичного виховання молоді, формування у неї почуття національної гідності.координацію діяльності підприємств, установ та організацій з питань реалізації державної політики у сфері соціального захисту дітей та сімей, у тому числі соціальної підтримки сімей з дітьми, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, попередження насильства в сім'ї, оздоровлення та відпочинку дітей, забезпечення рівних прав і можливостей для участі жінок та чоловіків у політичному, економічному і культурному житті, протидії торгівлі людьми; захист прав та законних інтересів дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах; встановлення опіки, піклування, надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування; захист житлових майнових прав дітей даної категорії;запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, профілактику негативних проявів, наркоманії, алкоголізму та правопорушень серед дітей та їхніх батьків; попередження насильства в сім’ї; підтримка багатодітних сімей, надання послуг та видача посвідчень багатодітним батькам та дітям;оздоровлення та відпочинок дітей, насамперед дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;протидію торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок; розгляд питань щодо визначення участі батька (мами, баби, діда) у вихованні дитини (онука, онуки), визначення місця проживання дитини, надання дозволу про відчуження житла право власності, на яке або право користування яким має дитина; про позбавлення батьків батьківських прав, відібрання дитини від батьків без позбавлення батьківських прав, цільового витрачання аліментів, належного виконання батьками батьківських обов’язків тощо.виховують 3 дітей – 102 сім’ї (306 дітей);виховують 4 дітей – 18 сімей (72 дітей);виховують 5 дітей – 5 сімей (25 дітей);виховують 6 дітей – 4 сім’ї (24 дітей);виховують 7 дітей – 1 сім’я (7 дітей);виховують 8 дітей – 1 сім’я (8 дітей)виховують 9 дітей – 2 сім’ї (18 дітей);виховують 11 дітей – 1 сім’я (11 дітей).№
Зміст заходу
Виконано
у 2014 році
Виконано у 2015 році
Виконано у 2016 році
Примітка
1.
Проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці. Вокзал. Підліток», у ході яких:
36
52
60
1.2
обстежено житлово-побутові умови дітей
407
272
259
1.3
виявлення фактів порушення Правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами щодо дітей
2
7
3
1.4
вилучено дітей із сімейного середовища, в якому дитина зазнала жорстокого поводження або існує загроза її життю чи здоров'ю
0
2
12
2.
Надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування
6
5
6
3.
Усиновлено дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування громадянами України
1
1
3
4.
Усиновлено дітей одним з подружжя
6
2
4
5.
Охолено оздоровленням та відпочинком дітей, враховуючи батьківську плату
1733
1430
1506
6.
Кількість поданих позовів до суду про позбавлення батьків батьківських прав, відібрання дітей від батьків без позбавлення батьківських прав
2 (відносно 4 дітей)
3 (відносно 3 дітей)
7 (відносно 11 дітей)
7.
Проведено засідань комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Славутицької міської ради
28
(170 питань)
28
(135 питань)
33
(158 питань)
8.
Взято участь у судових засіданнях з питань захисту прав дітей
40
(26 справ)
47
(33 спр.)
56
(47 спр.)
9.
Кількість звернень про надання матеріальної допомоги сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах та учасників АТО через службу у справах дітей та сім'ї КОДА
5
53
80
10.
Підготовлено проектів рішень винонавчого комітету з питань дитинства та сімейної політики
66
96
105
11.
Проведено координаційних заходів, спрямованих на вирішення питань, пов’язаних із захистом прав та законних інтересів дітей, попередження негативних проявів серед них
35
38
27
12.
Здійснено перевірки дотримання чинного законодавства щодо охорони прав та інтересів дітей
60
62
62
Міська Програма соціальної підтримки сім’ї, виявлення дітей, які перебувають у складних умовах проживання, та запобігання ранньому соціальному сирітству на 2016-2020 роки «Назустріч дітям», затверджена рішенням Славутицької міської ради від 11.12.2015 № 59-4-VIІ, міська Програма оздоровлення та відпочинку дітей м. Славутича на 2015-2017 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 08.12.2014 № 1621-51-VI, заходи щодо запобігання злочинності та інших негативних явищ у підлітковому середовищі на 2016-2017 роки, затверджені рішенням виконавчого комітету Славутицької міської ради 23.12.2015 № 567, виконані у повному обсязі.
За результати виконання завдань і програм визначити основні завдання на 2017 рік:
< >вжити вичерпних заходів щодо своєчасного виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, захист їх прав і законних інтересів; активізувати заходи щодо профілактики правопорушень та інших негативних проявів у підлітковому середовищі, дотримання суб’єктами підприємницької діяльності законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час» від 16.05.2013 № 243-VII, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» від 21.01.2010 № 1824-VI, постанови Кабінету Міністрів України «Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями» від 30.07.1996 № 854;проводити заходи щодо забезпечення у 2017 році не менше 70% дітей шкільного віку послугами з оздоровлення та відпочинку; стовідсотково забезпечити оздоровленням та відпочинком дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; удосконалювати систему роботи з питань попередження насильства в сім’ї, з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, та роботу комісії з питань захисту прав дитини.Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Основним завданням центру є проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах (далі – СЖО), та потребують сторонньої допомоги, що включає:
< >виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у СЖО і потребують сторонньої допомоги;забезпечення організації та проведення соціально-профілактичної роботи із соціально-незахищеними, вразливими категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у СЖО, сім’ями внутрішньо переміщених осіб, учасниками АТО та їх сім’ями;здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у СЖО і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах;забезпечення ефективної партнерської взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.Програма соціальної підтримки сім’ї, виявлення дітей, які перебувають у складних умовах проживання, та запобігання ранньому соціальному сирітству на 2016 – 2020 роки «Назустріч дітям» від 11.12.2015 № 59-4-VI; Програма «Славутич – здорове місто» на 2016 – 2020 роки в рамках реалізації проекту ВООЗ «Здорові міста» від 11.12.2015 № 60-4-VIІ.соціальна робота із сім'ями опікунів – 16 сімей;соціальна робота з особами із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 18 осіб;соціальна робота із сім’ями учасників АТО та сім’ями внутрішньо переміщених осіб – 40 сімей; соціальна робота із дітьми та молоддю з особливими потребами – 209 сімей/осіб;соціальна робота із дітьми та молоддю, які засуджені до покарань, не пов'язаних із позбавлення волі, та особами, які звільнилися з місць позбавлення волі – 36 сімей/осіб;соціальна робота із сім’ями, де є ризик вилучення дітей – 9 сімей;соціальна робота з сім’ями, в яких були випадки насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення – 15 сімей;соціальна робота з особами, яким призначено державну соціальну допомогу при народженні дитини – 67 сімей.2 рекламно-інформаційні кампанії з питань популізації сімейних форм виховання, рекрутування кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники;7 PR-заходів під час святкування соціально-значущих дат, з метою інформування громадськості щодо спектру та можливостей отримання соціальних послуг;розповсюджено рекламно-інформаційних матеріалів з пріоритетних напрямків роботи центру – 930 прим.;підготовлено 29 інформаційних матеріалів щодо діяльності центру, для розміщення на WEB-сайтах міської громади та Київської обласної державної адміністрації та на шпальтах загальноміської газети «Теледень – Славутич»; на міському телебаченні «МедіаДім» транслювалися 12 відеороликів соціального спрямування (36 виходів в ефір) та 9 сюжетів про діяльність центру (27 виходів в ефір).№
Зміст заходу
Виконано у 2014 році
Виконано у 2015 році
Виконано у 2016 році
1
Забезпечення надання юридичних, психологічних, соціальних послуг сім’ям та дітям, що їх потребують (осіб/послуг)
2013/10621
2085/10741
2054/9970
2
Проведено обстежень сімей та оформлено актів початкової оцінки потреб дитини та її сім’ї/особи
424
160
194
3
Під соціальним супроводом перебувало (сімей/у них дітей/надано послуг)
43/75/5734
34/63/2783
32/58/3267
4
Взято під соціальний супровід за звітний період (сімей/у них дітей)
13/17
17/27
21/26
5
Знято із соціального супроводу
(сімей/в них дітей)
31/51
24/36
20/19
6
Соціальна робота з молоддю із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (осіб/послуг)
33/131
26/127
37/182
7
Соціальна робота з дітьми та молоддю з особливими потребами( осіб/послуг)
205/519
174/454
206/486
8
Проведення конкурсу для дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе» (учасників)
32
23
36
9
Перевірки сімей щодо цільового використання коштів при народженні дитини.
-
64
67
10
Консультування в рамках «Дня соціальної служби» в міському секторі кримінально-виконавчої інспекції (осіб/послуг),
55/212
43/310
42/311
11
Забезпечення надання допомоги сім’ям вимушених переселенців із зони АТО, мобілізованим, демобілізованим особам та їх рідним (сімей/у них дітей)
151/152
133/109
42/52
12
Проводення семінарів, нарад, «круглих столів», тренінгів, спрямованих на запобігання дитячої бездоглядності, безпритульності, соціального захисту дітей уразливих категорій, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми, попередження насильства в сім’ї
39
24
32
13
Виховні заходи з нагоди пам’ятних та знаменних дат, спрямовані на популяризацію сімейних форм виховання
12
11
14
14
Забезпечення проведення інформаційно-просвітницьких заходів шляхом розповсюдження соціальної реклами щодо формування позитивного іміджу усиновлювачів, прийомних батьків та батьків-вихователів (заходів/примірників друкованої продукції)
11/500
10/970
15/930
15
Заходи з нагоди новорічних та різдвяних свят для дітей у СЖО
7
10
11
16
Проведення свята «Нас багато у мами й тата», фотоконкурсу «Світ дитячої мрії»
4
3
6
17
Проведення благодійних акцій для дітей уразливих категорій (акцій/сімей/у них дітей)
Сума залучених коштів, грн.
31/94/111
210 935,13
27/77/101
104707,90
29/321/478
45330,10
18
Сприяння в отриманні матеріальної допомоги сім’ями в СЖО (сімей/отриманих коштів, грн.)
86/92 223
79/141700
76/122165
19
Інформаційно-просвітницька робота серед дітей середнього та старшого шкільного віку, спрямована на підготовку до сімейного життя і формування навичок відповідального батьківства (заходи/учасники)
70/1012
34/378
57/823
Програма «Славутич – здорове місто» на 2016 – 2020 роки в рамках реалізації проекту ВООЗ «Здорові міста»
№ | Зміст заходу | Виконано у 2014 році | Виконано у 2015 році | Виконано у 2016 році |
1 | Розповсюдження рекламних матеріалів з питань профілактики шкідливих звичок та пропаганди здорового способу життя, шт. | 2390 | 2140 | 3420 |
2 | Проведення інформаційно-просвітницької та попереджувально-профілактичної роботи щодо запобігання проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації серед дітей, учнівської, студентської молоді та батьківської громадськості, заходів | 2 | 3 | 3 |
3 | Організація семінарів з питань запобігання тютюновій залежності серед дітей та молоді, захисту здоров’я та прав людей жити у середовищі, вільному від тютюнового диму | 7 | 5 | 10 |
4 | Проведення постійних рейдів-перевірок місць громадського користування, де заборонено тютюнопаління | 3 | 2 | 2 |
5 | Організація та проведення загальноміської акції «Я не продаю алкогольні напої та тютюнові вироби неповнолітнім!» |
4 | 4 | 4 |
6 | Організація та проведення міської акції «Моя відповідальність» | 2 | 2 | 2 |
7 | Організація та проведення міського конкурсу соціальної реклами «Я хочу жити саме так» | 1 | 1 | 1 |
8 | Проведення заходів з протидії та запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу | 14 | 18 | 21 |
9 | Організація та проведення інформаційно-освітніх кампаній, присвячених пам’ятним та знаменним датам, актуальним проблемам здоров’я населення міста | 14 | 17 | 21 |
Міська Програма соціальної підтримки сім’ї, виявлення дітей, які перебувають у складних умовах проживання, та запобігання ранньому соціальному сирітству на 2016 – 2020 роки «Назустріч дітям», міська Програма «Славутич – здорове місто» на 2016 – 2020 роки в рамках реалізації проекту ВООЗ «Здорові міста» виконані у повному обсязі.
Основні завдання комунального закладу «Славутицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» на 2017 рік:
< >розбудова ефективної мережі з надання якісних соціальних послуг сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі сім’ям внутрішньо переміщених осіб, сім’ям учасників АТО, особам із числа дітей-сиріт у територіальній громаді міста Славутича;забезпечення шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів та через засоби масової інформації популяризації здорового способу життя та профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі; розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, які опинилися у складних життєвих обставинах, та всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат та послуг за місцем проживання, перебування;реалізація державної соціальної політики шляхом надання соціальних послуг дітям, молоді та сім’ям, які потребують соціального захисту, розвиток та створення соціальних умов для життєдіяльності, гармонійного та різнобічного розвитку дітей та молоді, захисту їх конституційних прав, свобод та законних інтересів. забезпечення реалізації державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, підтримки муніципального туризму, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин України та державної політики у сфері кінематографії;забезпечення відповідних умов для розвитку духовного життя людей, утвердження моральних засад та гуманістичних ідей у суспільному житті, формування відносин людей між собою в умовах оновлення суспільних поглядів та формування національних цінностей;сприяння збереженню мережі та зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури;сприяння захисту прав професійних творчих працівників та їх спілок, соціальному захисту працівників закладів культури;формування цілісного культурно-інформаційного простору, удосконалення форм роботи, спрямованих на задоволення потреб населення у сфері культури та мистецтв.у Дитячій школі мистецтв навчається – 633 учні, із них на пільгових умовах – 172 (безоплатно – 146 осіб, з оплатою 50% – 26 ); проведено концертів, художніх виставок, театральних вистав – 75, які відвідало понад 6 тисяч глядачів;у закладі працює 19 творчих колективів; із них 4 мають звання зразкового; кількість учасників – 338 осіб; у міжнародних, всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсах взяли участь 252 учні школи, з яких 63 здобули призові місця та 9 стали дипломантами.кількість користувачів – 11686 осіб, із них дітей – 2661 осіб; користувачів бібліотечних інтернет-послуг через мережу Інтернет – 37919;книжковий фонд налічує – 84116 примірників, у т.ч. для дітей – 22530;книжковий фонд поповнився на 2050 примірників, у т.ч. для дітей на 322;кількість відвідувань всього за рік – 222654 осіб (з них – 82759 без «Електронної бібліотеки»), із них дітей та молоді – 35257; кількість відвідувань «Електронної бібліотеки» – 139895;обсяг електронного каталогу – 35745;загальна кількість музейних експонатів – 10037 одиниць, із них зібрано нових – 1293 одиниці;проведено екскурсій – 476;кількість відвідувачів – 3997 осіб, із них учні та студенти – 1915;проведено тематичних лекцій з учнями шкіл – 15;оформлено 12 експозиційних виставок різної тематики.проведено заходів – 319;із них для дітей та юнацтва – 88;кількість відвідувачів – 118558 осіб (з урахуванням заходів, які проходять за межами клубного закладу, а саме: Центральна площа, міський парк, установи і заклади міста), з них дітей – 16541 осіб№
Зміст заходу
Виконано у 2014 році
Виконано у 2015 році
Виконано у 2016 році
Примітка
Фінансове забезпечення закладів культури:
9622387,16
12479465,39
14789834,72
у т.ч. загальний фонд
8547510,44
11886898,2
13604 014,23
у т.ч. спец. фонд
554185,95
592567,19
466069,49
у т.ч. бюджет розвитку
520 690,77
0,00
719751,00
Стан виконання основних заходів програм, затверджених Славутицькою міською радою
№ | Зміст заходу програми | Виконано у 2014 році | Виконано у 2015 році | Виконано у 2016 році | Примітка |
1. | Культурно-мистецькі заходи (проведено) | 552 | 675 | 741 |
Збільшення кількості організованих та проведених заходів відбувається за рахунок розширення планової роботи та урізноманітнення форм творчої діяльності закладів, збільшення кількості календарних дат і подій, які відбуваються у закладах культури міста та реалізації нових творчих проектів і програм.
Основні завдання відділу культури, національностей та релігій на 2017 рік:
< >продовження роботи щодо реалізації планових завдань Програми загальноміських культурно-мистецьких заходів «Славутич – наш дім» у 2017 році;збереження мережі; урізноманітнення видів, напрямків творчої діяльності та зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури;удосконалення форм роботи, впровадження інноваційних технологій з метою покращення творчих процесів у закладах культури.Управління інфраструктури та капітального будівництва
Управління було створене рішенням Славутицької міської ради «Про затвердження структури, загальної чисельності виконавчих органів Славутицької міської ради та витрат на їх утримання» від 09.11.2015 № 5-2-VII.
Основні завдання управління:
< >організація за рахунок бюджетних коштів будівництва, реконструкції, модернізації та капітального будівництва об’єктів інфраструктури міста;виконання функції замовника будівництва при проведенні будівництва, реконструкції, модернізації та капітального будівництва об’єктів інфраструктури міста;здійснення контролю за проведенням будівництва, реконструкції, модернізації та капітального ремонту об’єктів інфраструктури міста;обстеження об’єктів інфраструктури міста, підготовка схем з благоустрою;видача документів дозвільного характеру, які стосуються забудови, благоустрою, земельних ділянок тощо; здійснення заходів щодо формування і актуалізації інформаційних ресурсів містобудівного кадастру; координація діяльності щодо використання земель території міста, проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу земельних ділянок та права оренди на них та моніторинг надходження коштів за користування землями м. Славутича та супровід договірних відносин.Програма з будівництва, реконструкції, модернізації та капітального ремонту об’єктів інфраструктури м. Славутича на 2016 – 2017 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 80-6-VII;Програма з благоустрою «100 дрібниць на 2016 – 2018 роки», затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 83-6-VII;Програма забезпечення містобудівною документацією на 2016 – 2018 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 84-6-VII;Програма забезпечення землевпорядною документацію 2016 – 2018 роки, затверджена рішенням Славутицької міської ради від 25.12.2015 № 88-6-VII.№
Зміст заходу
Виконано у 2016
Примітка
1
Підготовлено декларацій про початок виконання будівельних робіт
32
2
Укладено договорів про здійснення технічного нагляду
14
3
Укладено договорів з підрядними організаціями
109
4
Укладено договорів про здійснення авторського нагляду
14
5
Укладено договорів на розробку проектно-кошторисної документації
10
6
Листування з підприємствами, організаціями, установами міста, депутатами, КОДА, громадянами
1210
7
Підготовлено рішень виконавчого комітету Славутицької міської ради
89
8
Підготовлено рішень Славутицької міської ради
258
9
Підготовлено розпоряджень міського голови
12
10
Розміщено оголошення про державні закупівлі в електронній системі публічних закупівель «ProZorro»
33
11
Підготовлено кошторисів, планів, довідок про зміни до кошторису та про зміни до планів
130
12
Підготовлено платіжних доручень та здійснено платежів з бюджетів усіх рівнів
346
13
Підготовлено повідомлення про відкриття рахунків
17
14
Перевірено актів про виконання будівельних робіт
89
15
Розроблено та видано будівельних паспортів на забудову земельної ділянки
18
16
Розроблено та видано містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки
5
17
Розроблено та видано паспортів прив’язки на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності
9
18
Підготовлено та видано дозволів на розміщення зовнішньої реклами
13
19
Підготовлено схем благоустрою
30
20
Проведено обстежень території міста (складено актів за результатами обстежень)
25
21
Проведено засідань архітектурно-містобудівних рад, архітектурних конкурсів
6
22
Видано дозволів на порушення об’єктів благоустрою
42
23
Укладено договорів оренди землі
4
24
Укладено додаткових угод до договорів оренди землі
148
25
Укладено тимчасових угод за фактичне користування земельними ділянками
7
26
Укладено додаткових угод до тимчасових угод за фактичне користування земельною ділянкою
45
27
Проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок комунальної власності
3
28
Участь у розгляді позовних заяв:
- як третя особа
- як позивач
4
1
Стан виконання основних заходів Програми з будівництва, реконструкції, модернізації та капітального ремонту об’єктів інфраструктури м. Славутича на 2016 – 2018 роки:
1. Реконструкція спортивного комплексу «Олімпієць» у частині укріплення арочної конструкції спортивної зали на суму 947,8 тис. грн.;
2. Капітальний ремонт Пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» на суму 176,1 тис. грн.;
3. Капітальний ремонт будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 з виділенням черговості на суму 176,78 тис. грн.;
4. Капітальний ремонт дорожнього покриття автодороги Славутич – Якір на суму 1520 тис. грн.;
5. Капітальний ремонт дорожнього покриття внутрішньоквартальних проїздів Київського кварталу (район житлових будинків № № 4,7,11,83,105) на суму 451,8 тис. грн.;
6. Капітальний ремонт дорожнього покриття проїзду вулиці Військових будівельників на перехресті з проїздом Каштановим на суму 478,2 тис. грн.;
7. Технічне переоснащення (модернізація) зовнішнього освітлення проспекту Дружби народів на суму 609,4 тис. грн.
Стан виконання основних заходів Програми з благоустрою «100 дрібниць» на 2016 – 2018 роки:
Виконано 59 заходів Програми на суму 214,511 тис. грн., всього на виконанні 103 заходи, із них: перехідний залишок – 90, додатково включених у 2017 році – 13.
Стан виконання основних заходів Програми забезпечення містобудівною документацією на 2016 – 2018 роки
Розроблено Детальне планування Печерського та Добринінського кварталів на суму 355 тис. грн.
Стан виконання основних заходів Програми забезпечення землевпорядною документацією на 2016 – 2018 роки
Проведено інвентаризацію житлово-громадської забудови (240 га) на суму 250 тис. грн.
Основні завдання управління на 2017 рік:
< >реконструкція, модернізація, капітальний ремонт закладів освіти, культури, спорту, житлово-комунального господарства, доріг, інженерних споруд тощо;затвердження Детального планування Добринінського та Печерського кварталів;розробка (корегування) Детального планування Чернігівського кварталу;контроль за виконання заходів програм з благоустрою;будівництво Пам’ятного знаку «Героям України»;топографічна зйомка та інвентаризація земель промислової та комунальної зон;розробка технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Славутича;забезпечення формування бази даних для ведення містобудівного моніторингу та створення містобудівного кадастру;проведення підготовчих робіт та проведення земельних торгів.Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
Робота відділу проводилася відповідно до Кодексу цивільного захисту України, розпоряджень голови Київської облдержадміністрації та розпорядження міського голови. Планом основних заходів цивільного захисту на 2016 рік визначені головні завдання, напрями діяльності у сфері цивільного захисту, які, в основному, виконано.
Забезпечена постійна готовність підпорядкованих сил і засобів до дій у надзвичайних ситуаціях. Постійною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було проведено 12 засідань, на яких розглянуто 30 питань.
План проведення навчання керівного та командно-начальницького складу цивільного захисту міста на курсах підвищення кваліфікації цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Київської області за 2016 рік виконано на 119%, їх проведено на міському навчально-консультаційному пункті цивільного захисту цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
В освітніх закладах міста 21-29 квітня проходили «День цивільного захисту» та змагання «Школа безпеки», де в більш розширеному масштабі були відпрацьовані заходи, націлені на безпечну поведінку в побуті, а саме поведінку дітей по безпеці дорожнього руху. За 2016 рік на підприємствах, установах та організаціях міста проведено 11 комплексно-об’єктових, 4 об’єктові, 11 протипожежних та 3 протиаварійних тренувань на об’єктах підвищеної небезпеки. Проведено комплексно-штабне тренування на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту Славутицької міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області при виникненні аварії (пожежі) на електропідстанції «Відокремлений підрозділ «Чернігівські магістральні мережі» державного підприємства «НЕК Укренерго» ПС – 330 кВ «Славутич» та знеструмлення міста».
Створено 9 спеціалізованих служб цивільного захисту для попередження виникнення та реагування під час загрози виникнення та виникнення надзвичайної ситуації.
Проведено 4 комплексні технічні перевірки системи оповіщення міста гучномовців, сирен, виклику телефонного зв’язку. Система працює і готова.
Роботу підпорядкованих служб цивільного захисту підприємств, установ, організацій міста направлено на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, впровадження дієвих заходів, спрямованих на захист населення території, вдосконалення інформаційного забезпечення, накопичення запасів матеріально-технічного резерву і, в загальному, оцінюється як «ГОТОВІ» до виконання поставлених завдань.
Відділ правової та кадрової роботи
Основними завданнями відділу правової та кадрової роботи, які виконувались у 2016 році, є:
< >організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне виконання та запобігання невиконанню вимог чинного законодавства України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, Київської обласної ради, Київської облдержадміністрації, міської ради, виконавчого комітету, міського голови; організація і здійснення кадрової роботи, в основу якої покладено принципи демократичного добору і просування по службі за діловими якостями та професійною компетентністю, постійне навчання працівників, заохочення їх до службової кар’єри, реалізація єдиної державної політики з питань служби в органах місцевого самоврядування.щорічне оцінювання виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них обов’язків і завдань; декларування доходів посадових осіб місцевого самоврядування; упорядкування штатної чисельності працівників (2015 рік – скорочення на 20 відсотків загальної чисельності штатних одиниць, затвердження нової структури, загальної чисельності виконавчих органів Славутицької міської ради та витрат на їх утримання; 2016 рік – зміни до структури, загальної чисельності виконавчих органів Славутицької міської ради та витрат на їх утримання, реорганізація міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом перетворення у комунальний заклад); проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування (незастосування) заборон, передбачених частинами третьою та четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади». Програма зайнятості населення м. Славутича на 2013 – 2017 роки (зі змінами та доповненнями). Програма організації громадських та інших робіт тимчасового характеру у м. Славутичі на 2015 – 2017 роки.Програма сприяння створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та підвищення ефективності управління житлом в м. Славутичі на 2015 – 2017 роки.Програма надання безоплатної правової допомоги населенню міста Славутича на 2016 – 2018 роки.постановка на квартирний облік, внесення змін до облікових справ, зняття з квартирного обліку;підготовка та проведення засідань громадської комісії з житлових питань при виконкомі, ведення відповідних протоколів;підготовка рішень виконавчого комітету Славутицької міської ради;видача ордерів на постійне житло;надання житлових приміщень (кімнати та ліжко-місця) у гуртожитку, приватизація кімнат у гуртожитку.№ з/п
Зміст заходу
Виконано у 2014
Виконано
у 2015
Виконано у 2016
Примітка
1.
Постановка на квартирний облік, сімей
12
10
14
Всього на квартобліку – 868 осіб,
з них:
позачерговиків
– 142, першочерговиків
– 241, в загальній черзі – 485
2.
Зняття з квартирного обліку, сімей
49
46
32
3.
Проведено засідань громадської комісії з житлових питань при виконкомі
7
6
5
4.
Підготовлено рішень виконавчого комітету Славутицької міської ради
23
12
12
5.
Надано житла (видано ордерів на постійне житло)
5
(зняття статусу гуртожитку із 5 однокімнатних квартир у гуртожитку)
3
(зняття статусу гуртожитку із 2 однокімнатних квартир у гуртожитку та 1 двокімнатної квартири у гуртожитку)
2
(зняття статусу гуртожитку із 2 однокімнатних квартир у гуртожитку)
Всього залишились у статусі гуртожитку -
11 однокімнатних квартир та 7 двокімнатних
квартир
6.
Видано довідок громадянам про стан квартирного обліку
14
21
12
7.
Розглянуто індивідуальних звернень громадян з житлових питань
181
121
64
8.
Поселення в гуртожитки міста, сімей
1
2
2
9.
Покращення умов у гуртожитках міста, сімей
13
7
3
10.*
Видано дозволів на приватизацію кімнат у гуртожитках
33
26
12
Всього видано дозволів на приватизацію 316 кімнат. Фактично приватизовано 267 кімнат із 412, які підлягають приватизації
* У результаті приватизації кімнат та придбання приватизованих кімнат у гуртожитку громадяни самостійно поліпшують житлові умови.
Протягом 2016 року було прийнято 4 рішення виконавчого комітету «Про виключення із числа гуртожитків та припинення права комунальної власності», якими було виключено з числа гуртожитків та передано у власність громадян 3 трикімнатні квартири та 1 двокімнатну квартиру (2015 рік – 2 рішення, із них – 2 трикімнатні квартири; 2014 рік – 3 двокімнатні квартири та 3 трикімнатні квартири). Станом на 31.12.2016, в результаті проведеної роботи по приватизації кімнат, прийнято рішення виконавчого комітету стосовно виключення з числа гуртожитків та припинення права комунальної власності на 23 квартири (10 двокімнатних квартир та 13 трикімнатних квартир).
Станом на 31.12.2016 знято з квартирного обліку за місцем проживання 39 сімей, які продали приватизовані кімнати у гуртожитку та поліпшили житлові умови або виїхали в інший населений пункт. Із них: у 2014 році - 9 сімей поліпшили житлові умови, 4 сім’ї виїхали в інший населений пункт; у 2015 році – 7 сімей поліпшили житлові умови, 5 сімей виїхали в інший населений пункт; у 2016 році – 6 сімей поліпшили житлові умови, 1 – в інший населений пункт.
Адміністративною комісією при виконавчому комітеті Славутицької міської ради у 2016 році було розглянуто 16 (2014 рік – 44; 2015 рік – 18) адміністративних матеріалів. Проведено 10 (2014 рік – 15; 2015 рік – 9) засідань. Всього накладено штрафів на суму 6375,00 (2014 рік – 20655,00; 2015 рік – 6205,00) грн. Всього стягнуто 1071,00 (2014 рік – 7871,00; 2015 рік – 4641,00) грн.
На засіданнях адміністративної комісії було винесено 16 постанов по справах про адміністративне правопорушення, з яких 14 – про накладання штрафів на правопорушників, 1 – з накладенням стягнення у вигляді попередження, 1 – було закрито за відсутності складу правопорушення.
З початку року надійшло примусово виконаних постанов по справах (за постановами поточного року та за минулі роки) з накладеним стягненням у вигляді штрафу на загальну суму 136,00 грн.
Протягом року до адміністративної комісії надійшло 33 вхідних документи, які були опрацьовані відповідно до інстанцій надходження, та направлено 77 вихідних документів.
Основна причина зменшення кількості матеріалів – відсутність протоколів про адміністративні правопорушення від комунальних підприємств міста, управлінь, яким виконавчим комітетом Славутицької міської ради делеговані повноваження щодо їх складання.
Основна причина зниження показників виконання постанов – ліквідація Славутицького міського управління юстиції, зменшення персоналу державної виконавчої служби м. Славутича.
Основні завдання відділу на 2017 рік:
Забезпечення реалізації плану роботи відділу правової та кадрової роботи, плану роботи з кадрами Славутицької міської ради та її виконавчого комітету та плану проведення внутрішніх навчань працівників управлінь, відділів і служб Славутицької міської ради та її виконавчого комітету.
Центр надання адміністративних послуг
Основними завданнями ЦНАП є:
< >організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень;спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання;забезпечення інформування суб’єктів звернень про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються через адміністратора.№
Зміст
заходу
Виконано
у 2014
році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016 році
Примітка
1
Кількість наданих результатів надання адміністративних послуг
168
309
242
2
Кількість відмов у наданні адміністративних послуг
17
2
16
3
Кількість прийнятих декларацій, подання яких передбачено законодавством
3
3
2
4
Кількість наданих консультацій
277
409
310
5
Загальна кількість звернень
465
723
570
6
Кількість постанов у справах про адміністративні
правопорушення
-
-
196
7
Кількість протоколів про адміністративні правопорушення
-
-
67
Протягом 2017 року, крім виконання основних завдань, діяльність працівників ЦНАП буде спрямована на:
< >попередження фактів порушення законодавства;порушень строків розгляду та видачі результатів адміністративних послуг суб’єктами надання адміністративних послуг;забезпечення комфортного перебування відвідувачів у центрі та високу якість обслуговування.надання довідок про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб;державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, у т.ч. внесення змін та припинення;державної реєстрації прав власності на нерухоме майно;консультаційної та практичної допомоги з питань державної реєстрації.№
Зміст
заходу
Виконано
у 2014
році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016 році
Примітка
1
Надання населенню довідок про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб
-
-
1788
2
Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб
-
-
955
3
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, у т.ч. внесення змін та припинення
-
-
527
4
Державна реєстрація прав власності на нерухоме майно
-
-
245
5
Довідки про склад сім’ї для призначення житлової субсидії
-
-
2280
6
Відмови у наданні адміністративних послуг з державної реєстрації
-
-
5
Загальна кількість адміністративних послуг наданих населенню у 2016 році працівниками відділу державної реєстрації склала 3515.
Основним завданням відділу на 2017 рік є вдосконалення надання населенню адміністративних послуг, впровадження сучасних стандартів якості адміністративних послуг, що включає в себе:
< >результативність – орієнтування на досягнення результату, а не лише формального дотримування правил;строковість, оперативність та своєчасність – надання послуги не пізніше визначеного строку, за можливістю якнайшвидше та з урахуванням конкретних потреб особи, зважаючи на особливості окремо взятої ситуації діяти навіть швидше, ніж того вимагає закон;зручність – можливість отримання адміністративних послуг в одному місці, спілкування із суб’єктом надання адміністративної послуги не більше двох разів (коли звертається за послугою і коли отримує позитивний результат), максимум способів звернення за послугою чи за інформацією щодо неї;чуйність – ставлення до кожної особи як до найважливішого споживача/клієнта, роз’яснення прав та обов’язків, повідомлення іншої необхідної інформації, тобто сприяння особі в позитивному вирішенні її справи;відкритість – надання інформації, необхідної для отримання адміністративної послуги, відкрито та доступно;рівність – ставлення до кожного відвідувача має бути однаково доброзичливим.Відділ ведення Державного реєстру виборців
Відділ у своїй роботі керується Конституцією України, постановами Центральної виборчої комісії та Законом України «Про Державний реєстр виборців» зі змінами від 17 вересня 2013 року № 563-VII.
Протягом звітного періоду організаційно-правова робота відділу була спрямована на виконання покладених на нього завдань, а саме:
< >забезпечення ведення Реєстру, що передбачає проведення організаційно-правової підготовки та виконання в режимі записування таких дій: внесення запису про виборця до бази даних Реєстру; внесення змін до персональних даних Реєстру; знищення запису Реєстру на підставах та у спосіб, що встановлені Законом України «Про Державний реєстр виборців»; ведення обліку усіх дій щодо зміни бази даних Реєстру, в порядку та за формою, що встановлені розпорядником Реєстру; забезпечення у взаємодії з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України захисту Реєстру у процесі його ведення; надання на письмову вимогу виборця інформації про його персональні дані, внесені до Реєстру; здійснення щомісячного поновлення бази даних Реєстру відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців». внесення змін до виборчих адрес виборців за зверненнями інших відділів засобами АІТС – 370;внесення змін до місця народження виборців у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України – 615;внесення змін до виборчої адреси у зв’язку зі змінами назви геоніму – 912;проставлено висновків кратних включень – 10;знищено записів, термін зберігання яких закінчився ст.7, ч.6 (>5 р.) – 126; внесено записи про осіб, яким виповнилося 18 років, та які набули права голосу – 180;внесено зміни в записи про осіб, які змінили місце реєстрації – 647;внесено зміни в записи про осіб, які померли – 190;внесено зміни в записи про осіб, які зареєстрували місце реєстрації – 450;внесено зміни в записи про осіб, які вибули за межі міста – 373.№
Зміст заходу
Виконано
у 2014 році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016
році
Примітка
1.
Внесення змін до виборчих адрес виборців за зверненнями інших відділів засобами АІТС
363
322
370
2.
Внесення запису про осіб, яким виповнилося 18 років, та які набули права голосу
208
207
180
3.
Внесення змін до персональних даних Реєстру
1822
1890
3706
4.
Внесення змін до персональних даних осіб, які зареєстрували місце реєстрації
579
782
450
5.
Внесення змін до персональних даних осіб, які вибули за межі міста
358
347
373
6.
Внесення змін до персональних даних осіб, які померли
125
155
190
7.
проведено наказів начальника відділу щодо внесення змін до Реєстру
231
185
179
Основні завдання відділу на 2017 рік:
< >розгляд звернень громадян з питань віднесених до компетенції відділу;надсилання на виборчу адресу виборця повідомлення про його включення до Реєстру та внесення змін до персональних даних за формою, встановленою розпорядником Реєстру;надання на письмовий запит виборця, поданий в установленому Законом порядку, відповідної інформації з Реєстру;здійснення періодичного поновлення, а також уточнення персональних даних Реєстру;проведення перевірки некоректних відомостей Реєстру, виявлених розпорядником Реєстру;формування до Центральної виборчої комісії подань в частині внесення змін до реєстру виборчих дільниць, які діють на постійній основі.Архівний відділ
Основні завдання відділу, які виконувались у 2016 році:
< >реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території міста;забезпечення поповнення Національного архівного фонду документами, що мають місцеве значення, їх державної реєстрації, обліку, зберігання та використання їх інформації;створення та вдосконалення довідкового апарату до документів Національного архівного фонду, що зберігаються у відділі;виконання тематичних та соціально-правових запитів юридичних та фізичних осіб.№
Зміст
заходу
Виконано
у 2014
році
Виконано
у 2015
році
Виконано
у 2016 році
Примітка
1
Прийнято на державне зберігання управлінської документації
425
599
503
2
Виконано запитів
406
461
314
3
Експертною комісією схвалено:
описи на управлінську документацію
16
13
17
з кадрових питань (особового складу)
9
18
17
номенклатур справ
13
10
16
положень про експертні комісії, про архівні підрозділи
16
7
5
актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду
11
9
13
4
Загальна кількість звернень громадян
354
339
260
5
Перевірок наявності документів
190
1038
357
Основні завдання на 2017 рік:
< >підготувати та подати на затвердження міську програму розвитку архівної справи;провести роботу по виявленню унікальних документів національного архівного фонду, що зберігаються в музеях і бібліотеках, та подати анотовані переліки унікальних документів Національного архівного фонду музеїв і бібліотек на розгляд експертно-перевірної комісії Державного архіву Київської області;провести заходи (семінари, лекції тощо) з впровадження у діяльності юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу, Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання.Когорта
2016 рік
2015 рік
Жителі м. Славутича
25006
24996
Іногородні, які працюють на ДСП «ЧАЕС» та в установах міста
1528
1533
Із числа жителів м. Славутича:
Дорослі
20980
20860
Підлітки
669
743
Діти
3387
3393
у т. ч. діти до 1 року
214
252
Протягом 2016 року у місті народилося 214 (2015 рік – 230) дітей, народжуваність становить 8,7 на 1000 населення (2015 рік – 9,2). Померло 182 (2015 рік – 166) осіб, смертність становить 7,3 (2015 рік – 6,6) на 1000 населення. Дитяча смертність – 0,02 (1 дитина) на 1000 народжених, у 2015 році – 0,0. Природній приріст склав 1,4 (2015 рік – 2,6) на 1000 населення. У 2016 році випадки материнської смертності відсутні, у 2015 році – 1 випадок.
У структурі смертності населення: 1 місце – хвороби системи кровообігу – 115 осіб або 61,6% (2015 рік – 76 осіб, 57,7%); 2 місце – злоякісні новоутворення – 25 осіб або 14% (2015 рік – 29 осіб або 24,1%); 3 місце – травми, отруєння – 17 померлих або 9,5% (2015 рік – хвороби органів травлення – 15 осіб або 11,3%).
Протягом року у поліклініку було зроблено 206521 відвідувань (2015 рік – 215375), що становить на 1 жителя 8,3 (2015 рік – 8,6). Із загального числа відвідувань: з приводу захворювання – 144634 або 70%, (2015 рік – 152125 або 70,6%); з приводу медоглядів – 39537 або 19,1%, (2015 рік – 42140 або 19,5%) відвідувань. Обслуговано 7106 викликів вдома (2015 рік – 7385).
Захворюваність дорослого населення склала 596,6 (2015 рік – 589,3) на 1000 населення.
Структура захворюваності дорослих: 1 місце – хвороби органів дихання – 3716 або 22,5% (2015 рік – 3512 або 43,5%), 2 місце – хвороби системи кровообігу – 1964 або 11,9% (2015 рік – 1969 або 11,4%); 3 місце – хвороби кістково-м’язової системи – 1629 або 9,8% (2015 рік – 632 або 7,8%).
Захворюваність дитячого населення склала 1680,9 (2015 рік – 1601,5) на 1000 дитячого населення.
Структура захворюваності дитячого населення: 1 місце – хвороби органів дихання – 4740 або 68,0% (2015 рік – 4774 або 72,1%), 2 місце – інфекційні та паразитарні захворювання – 407 або 5,9% (2015 рік – 400 або 6,6%); 3 місце – хвороби кістково-м’язової системи – 334 або 4,8% (2015 рік – 335 або 5,1%). Захворюваність на туберкульоз – 40,0 на 100000 населення (2015 рік – 4,0). Захворюваність на злоякісні новоутворення – 151,0 на 100000 населення (2015 рік – 168,0).
Рівень первинної інвалідності осіб працездатного віку – 30,8 на 10000 населення працездатного віку (2015 рік – 28,2). Рівень первинної інвалідності працюючих на основному підприємстві ДСП «Чорнобильська АЕС» – 7,7 (2015 рік – 34,1), ВП «Атомремонтсервіс» – 24,4 (2015 рік – 25,1) на 10000 працюючих. Рівень первинної інвалідності дитячого населення – 19,7 (2015 рік – 26,5) на 10000 дитячого населення.
Протягом року проліковано хворих у стаціонарі – 4507 (2015 рік – 4489) осіб. Робота ліжка за рік – 377,7 (2015 рік – 357,7).
Обслуговано викликів відділенням невідкладної медичної швидкої допомоги – 4335 (2015 рік – 4861), у тому числі за 1 день – 11,8, (2015 рік – 13,3).
До Славутицького відділення поліції Броварського відділу поліції ГУНП в Київській області у 2016 році надійшло та зареєстровано в журналі Єдиного обліку 3593 повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, що на 98,5% більше в порівнянні з минулим роком (2015 рік – 1810), з них 376 – з ознаками кримінальних правопорушень (2015 рік – 360). Рівень на 10 тисяч населення становить 1481,7.
Розглянуто, згідно із Законом України «Про звернення громадян», 3045 повідомлень. Відносно 135 правопорушників складено адміністративні протоколи. Під юрисдикцію іншого органу передано 108 повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, приєднано до іншого ЄРДР – 29.
З початку року на території обслуговування Славутицького відділення поліції зареєстровано 365 кримінальних правопорушень, що на 11,3% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (2015 рік – 328), у тому числі – 240 без урахування закритих за п. п. 1, 2, 4, 6 ч. 1 ст. 284 КПК України.
По особливо тяжких зареєстровано 36 кримінальних правопорушень, що на 12,5% більше, ніж у минулому році (2015 рік – 32), по 31 – прийнято рішення, а саме: 29 закрито за фактом смерті та 2 – безвісно відсутній у відповідності п. 1 ч. 1 ст. 284 КПК України. З неприйнятим рішенням залишається 5 кримінальних проваджень, які розпочато в 2016 році, а саме: 1 – ч.1 ст. 115 КК України; 1 – ч.1 ст. 203-2 КК України; 1 – ч. 3 ст. 289 КК України; 2 – ч. 1 ст. 348 КК України.
По тяжких зареєстровано 41 кримінальне правопорушення, що на 28,1% менше, ніж у минулому році (2015 рік – 57), у тому числі – 39 без урахування закритих за п. п. 1, 2, 4, 6 ч. 1 ст. 284 КПК України, по 7 кримінальному правопорушенню особам оголошено про підозру у вчиненні злочинів, що складає 17,9% (по області відсоток розкриття становить – 16,1%). 7 кримінальних проваджень направлено до суду та 2 – закрито за п. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. Із неприйнятим рішенням залишається 32 кримінальних провадження.
Протягом 2016 року зареєстровано: 24 – біологічних смертей громадян; 5 – самогубств; 2 – безвісно зниклі; 1 – нещасний випадок; 1 – тяжкі тілесні ушкодження; 2 – тілесні ушкодження середньої тяжкості; 76 – легких тілесних ушкоджень; 1 – спричинення побоїв; 6 – погроза вбивством; 1 – ненадання допомоги хворому медичним працівником; 2 – ухилення від сплати аліментів; 1 – грубе порушення законодавства про працю; 136 – кримінальних правопорушення про крадіжку, з яких 32 – тяжкі (за видами: 5 – крадіжка з баз, складів, магазинів та торгівельних точок; 1 – з приватних будинків; 7 – з квартир; 9 – із транспортних засобів); 3 – грабіж; 37 – фактів шахрайства; 2 – привласнення, розтрата майна; 23 – умисне пошкодження майна; 1 – придбання або збування майна, завідомо здобутого злочинним шляхом; 1 – заняття забороненими видами господарства; 1 – протидія законній господарській діяльності; 1 – завідомо неправдиве повідомлення про злочин; 5 – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами; 1 – порушення правил безпеки дорожнього руху особами, які керують транспортними засобами; 8 – незаконні заволодіння транспортними засобами; 1 – хуліганство; 3 – факти незаконного обігу наркотичних засобів; 2 – посягання на життя працівника правоохоронного органу; 5 – самоправство; 3 – викрадення, привласнення, заволодіння документами шляхом шахрайства; 1 – підроблення документів; 2 – службове підроблення; 1 – службова недбалість; 4 – невиконання судового рішення; 1 – завідомо неправдиві показання; 1 – ухилення від покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.
Як позитив слід відмітити, що протягом 2016 року на території обслуговування Славутицького відділення поліції не допущено умисних вбивств, зґвалтувань, розбоїв, вимагань, дорожньо-транспортних пригод, що спричинили смерть потерпілого.
Із 240 кримінальних правопорушень, без урахування закритих за п. п. 1, 2, 4, 6 ч.1 ст. 284 КПК України, які перебували у провадженні слідчих по 62 кримінальних правопорушеннях, особам оголошено про підозру у вчиненні злочинів, що складає 25,8 % (по області – 22,2%).
Із зареєстрованих 365 кримінальних правопорушень у звітному періоді, за 196, включаючи злочини минулих років, досудове розслідування закінчено, що складає 47,3%, (область – 52,3%). Із них: 71 – розслідуваних та 125 – закрито за п.1, 2, 4, 6 ст. 284 КПК України. Рішення не прийнято по 116 кримінальних провадженнях 2015 року. Залишок без рішень, включаючи злочини минулих років – 169.
За видами кримінальних правопорушень (без урахування закритих за п. п. 1, 2, 4, 6 ч.1 ст. 284 КПК України), зареєстрованих у звітний період, особам оголошено про підозру у вчиненні резонансних злочинів:
< >крадіжки – 42 із 124 (2015 рік – 38 із 90), або 33,9% (область – 17,3%). У звітному періоді по 53 кримінальних правопорушенням, включаючи злочини минулих років, прийнято рішення, із них 41 кримінальне провадження направлено в суд та 12 – закрито за п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. Без прийнятих рішень залишається 83 кримінальних провадження;грабіж – 1 із 1 (2015 рік – 3 із 4), або 100,0% (по області – 30,9%). Кримінальні провадження до суду не направлялися та 2 кримінальні провадження закрито за п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. Без прийнятого рішення залишається 1 кримінальне провадження;шахрайство – 1 із 35 (2015 рік – 6 із 31), або 2,9% (по області – 11,8%). За фактами шахрайства по 4 кримінальних правопорушеннях, включаючи злочини минулих років, прийнято рішення, із них: 2 кримінальних провадження направлено в суд та 2 – закрито за ст. 284 КПК України. Без прийнятих рішень залишається 33 кримінальних проваджень; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами – 2 із 4 (2015 рік – 3 із 3), або 50,0% (по області – 38,6%). По 2 кримінальних правопорушеннях, включаючи злочини минулих років, прийнято рішення, із них: 1 кримінальне провадження направлено в суд та 1 – закрито за ст. 284 КПК України. Без прийнятих рішень залишається 3 кримінальних провадження. сприяння зайнятості населення, зниження рівня безробіття та зменшення його тривалості;забезпечення якісного підбору персоналу на замовлення роботодавців;сприяння працевлаштуванню громадянам на підприємствах, що залучені до міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС;інформування населення щодо можливості пошуку роботи та працевлаштування за межами м. Славутича;забезпечення інформування населення та роботодавців про ризики нелегального працевлаштування;сприяння працевлаштуванню соціально вразливих категорій громадян, перш за все демобілізованих учасників АТО, громадян, внутрішньо переміщених із зони проведення АТО, інвалідів; молоді на перше робоче місце;організація громадських та інших робіт тимчасового характеру та залучення громадян до участі у таких роботах;організація професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців у навчальних закладах та шляхом стажування на підприємствах міста з метою підвищення кваліфікації, адаптації на робочих місцях та подальшого працевлаштування;професійна орієнтація молоді на вибір актуальних на ринку праці професій з метою профілактики безробіття у молодіжному середовищі;проведення масових заходів для населення та роботодавців; працевлаштування безробітних на нові робочі місця з компенсацією роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з компенсацією витрат на навчання, проходження медогляду та оплату праці;стимулювання населення до створення нових робочих місць шляхом відкриття власної справи.роботодавцям:безробітним:надання необхідної допомоги, розвиток соціально-психологічної адаптованості учасників антитерористичної операції (АТО) та членів їх сімей;проведення заходів для тимчасово переміщених осіб з метою виявлення проблем та пошуку шляхів їх вирішення, сприянні соціальній інтеграції у місцеві громади; підвищення рівня обізнаності населення щодо загальної екологічної ситуації в регіоні, змін у законодавстві щодо соціальних пільг, гарантій тощо;реалізацію державної політики у сфері соціальної роботи з дітьми, підлітками, дорослими, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи шляхом надання їм соціально-психологічної допомоги тощо;індивідуальне консультування учасників АТО та членів їх сімей, вимушених переселенців з актуальних питань;індивідуальна робота з учасниками АТО на базі Соціально-психологічного центру, Менського санаторію «Остреч», м. Чернігова: психофізіологічна реадаптація учасників військових дій у зоні АТО;надання інформації про пільги на проїзд, порядок відведення земельної ділянки, професійної адаптації, санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації учасникам АТО та членам їх родин;надання інформації членам сімей щодо психологічних особливостей спілкування з військовослужбовцями – учасниками АТО;привітання учасників АТО з Днем Збройних Сил України, які знаходяться на передовій.тренінги з психології та конфліктології;виїзна зустріч в смт. Любеч із членами сімей учасників АТО;іпотерапія для учасників АТО та членів їх родин на кінно-спортивній базі;«круглі столи» за участі Славутицького міського голови, представників виконавчого комітету Славутицької міської ради, учасників АТО, членів їх сімей, волонтерів, військовослужбовців з питань надання земельних ділянок, оздоровлення та пільг учасникам бойових дій;«круглі столи» за участі волонтерів міста, спеціалістів Соціально-психологічного центру та голови міської громадської організації «Славутицьке об’єднання ветеранів АТО та учасників бойових дій»;зустріч голови Державної служби України у справах війни та учасників антитерористичної операції Дерев’янка А.В. з членами громадського об’єднання «Славутицьке об’єднання ветеранів АТО та учасників бойових дій», їх сім’ями та волонтерами міста;відкриття волонтерського центру «Альфа-допомога»;фокус-групи з учасниками АТО та членами їх родин тощо.психічні стани військовослужбовців: характеристика, класифікація та причини виникнення;допомога при тривожному стані та гострому стресі;профілактика алкогольної залежності серед військовослужбовців;емоційне вигорання як вид професійної деформації;психологія сімейних стосунків: суттєві відмінності чоловічої та жіночої психіки.«Кризова інтервенція: перша психологічна допомога»;«Як залишитися в стані психологічної рівноваги у складних життєвих ситуаціях»; «Поради для вчителів і батьків, діти яких живуть в умовах страху війни та терроризму»; «Психологічна самодопомога»;«Поради батькам щодо допомоги дітям в умовах інформаційної війни та небезпеки розв’язання «гарячої» війни»;«Поради родинам бійців, які повернулися із зони бойових дій»; «Як учаснику бойових дій скористатися своїм правом на отримання земельної ділянки?»;«Надаємо допомогу учасникам АТО та членам їх родин»;«На допомогу педагогам, що працюють з дітьми-переселенцями із зони АТО»;«23 рекомендации психологов семьям бойцов АТО»;«Дорожня карта учасника АТО після демобілізації».«Як підготуватися до повернення військового додому».«Перша психологічна допомога під час та після бойової ситуації: бойові шокові реакції». учасникам АТО – 1490 осіб;родинам учасників АТО – 2052;внутрішньо переміщеним особам – 322.http://slavspc.at.ua/ .
Важливим напрямом діяльності центру є надання підтримки державним органам та місцевій владі у вивченні соціально-психологічного стану населення постраждалих регіонів, отриманні більш повної інформації про проблеми у різних сферах життєдіяльності громад, а також у здійсненні моніторингу ефективності програм, впроваджуваних соціальними інституціями. Ця робота дозволяє місцевим органам влади цілеспрямовано планувати профілактичну роботу щодо попередження проблем або здійснювати відповідні заходи вже на ранніх стадіях їх виникнення. Соціологічні опитування – основа прийняття управлінських рішень з урахуванням думки жителів територіальної громади.
Протягом звітного періоду центром проведено соціологічних опитування жителів міста такої тематики:
< >опитування «За підсумками 2015 року»; опитування жителів Невського кварталу щодо розширення автостоянок;опитування внутрішньо переміщених осіб стосовно їх потреб та пропонування послуг центру;опитування учасників АТО на базі Менського санаторію «Остреч»;психологічна діагностика учасників АТО;опитування жителів міста щодо діяльності міського голови;фокус-групи з членами родин учасників АТО та членів їх родин в містах Славутич та Чернігів;соціологічне опитування серед старшокласників «Тенденції розвитку молодіжного середовища міста Славутича».Не розуміють механізмів психологічної допомоги і ролі психолога (низька психологічна культура населення взагалі і учасників АТО зокрема): «Я не хворий, щоб йти до психолога»;Не вірять, що психолог може їм допомогти у покращенні психологічного стану: «Психолог не відчував те, що пережив боєць АТО. Як він може чимось зарадити?»;Побоюються, що буде витік інформації про відвідування психолога: «Знайомі, побратими можуть засміяти, сприймаючи звернення до фахівця як прояв слабкості»;Побоюються, що фахівець-психолог не зрозуміє їх стану, переживань, думок, поведінки;Не бажають заново переживати психотравмуючі ситуації у процесі психологічної допомоги;Вважають, що вислухати і зарадити їх проблемам можуть рідні люди, родина. Тому не вважають за доцільне звертатись до «сторонньої» людини (психолога);Бажають відпочити від усього, «прийти до тями» після повернення із зони бойових дій (термін – до півроку): «Дайте мені час відпочити від усього»;Намагаються насамперед вирішити соціально-економічні питання, які потребують в реальних умовах значних зусиль і часу (статус учасника АТО, житло, земля, пільги щодо комунальних послуг тощо): «Поки дають – треба брати».Головні пріоритети – живі та здорові члени родини;Багато побутових речей чоловік після повернення з війни не помічав: «Немитий посуд, неприбрана квартира його взагалі не хвилювали, хоча раніше він приділяв значну увагу порядку»;Значною цінністю стали побратими. Але ті, яким можна довірити своє життя: «Навіть бувший злочинець був для чоловіка такою людиною, а деякі зовні благополучні люди не отримали його довіри», «Побратим міг зателефонувати вночі. Чоловік відразу ж піднімався і йшов допомагати вирішувати проблему товаришу по зброї». Перші півроку чоловік адаптувався до нової для себе ситуації, мирного життя: «Намагався брати участь у житті родини, але думками був «десь далеко»;Порушення психіки у чоловіків (поганий сон, роздратованість, звички спати у спальному мішку або на підлозі): «Чоловік мав би зайнятися власним здоров’ям, а не шукати проблеми у дружині», «може спокійно вдарити», «він хотів «наїхати», а наїжджати, по-суті, немає за що», «Не було порозуміння»;За рік родина перетворилася в цілісну систему без одного члена: «Сім’я звикла вирішувати усі проблеми самостійно»;Неможливо поновити старі сімейні взаємини: «Вибудовувати стосунки потрібно заново, а не очікувати, що усе буде як раніше», «Не треба «вичавлювати» з чоловіка, щоб він був таким, як завжди. Потрібно прийняти його іншим», «Півроку треба дати чоловіку, щоб він прийшов до тями»;Порушення батьківсько-дитячих взаємин: «Дитина відвикла від батька, спілкування між ними сухе, часто комунікація відбувається через матір».Байдужість, «огрубілість» у сприйнятті оточуючої реальності: «Ховається, неначе у шкарлупі»; Поблажливе ставлення до недоліків, помилок своїх побратимів, оточуючих людей: «Пияцтво і таке інше»;Усвідомлення того, що бійця чекають вдома (дружина, дитина, мати): «Отримання посилок (частинка рідної домівки) дуже допомагає бійцям»;«інтуїція», «внутрішнє відчуття, яке є в українців»;«Господь Бог»;«розраховуєш лише на себе»; «рідко залежить від командира»;«логіку «вмикаєш», «на війні швидко навчаєшся»;«там усе вирішувалося простіше, ніж тут (у цивільному житті): «треба зробити – зробимо!».недостатня кількість високооплачуваних робочих місць;відсутність відповідної до наявних робочих місць підготовки в учасників АТО;небажання підприємців приймати учасників АТО на роботу: «Вважають їх хворими, дивними, неврівноваженими, агресивними».замкненість у стосунках з рідними: «Мовчать, не реагують на звертання»;поганий сон;«військові» звички: «Спить на підлозі «Так звик»; бажання повернутися в зону АТО.організаційні, технічні, бюрократичні труднощі отримання статусу учасника АТО, отримання земельної ділянки, житла;не мають достатньої інформації про перелік та механізм отримання соціальних пільг.«Дружини повинні прийняти ветерана таким, яким він повернувся»;«Жіночу натуру (емоції, вимогливість, розпитування) потрібно притримати»;«Можна і «струснути» (навантажити сімейними справами, піклуванням про дітей – в залежності від людини);«Потрібно відволіктися від минулих подій і спогадів: піти на курси, влитися в нове коло спілкування, попрацювати з психологом»;«Необхідно включити ветерана у будь-яку діяльність, історію, гру»; «Не треба учасників АТО окутувати «коконом захисту»;«Важливо, щоб учасника АТО оточували «потрібні» (позитивні) люди, а не алкоголіки («Ти такий герой – пішли вип’ємо»)»; «Дружинам не потрібно розпитувати «Що там, як?», «лізти в душу бійцю»; «Фізичні вправи, масаж робити. Особливо це важливо після повернення з бою (тактична медицина)». вИСНОВКИ
Пріоритетними напрямками діяльності виконавчих органів Славутицької міської ради у 2016 році були визначені:
< >Реалізація Стратегічного плану соціально-економічного розвитку м. Славутича до 2020 року.Реалізація комплексу заходів Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, в частині соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС та жителів м. Славутича.Розробка та впровадження якості надання соціальних послуг населенню міста відповідно до вимог Міжнародного стандарту ISO 9001:2015.Реалізація та дотримання Кодексу етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади.Створення умов для розвитку підприємництва та створення робочих місць у м. Славутичі. Продовження реформування комунальної власності відповідно до змін в законодавстві та процесу приватизації. Реалізація проекту «Електронне місто».Сприяння розвитку освіти і науки в м. Славутичі.Підвищення рівня правопорядку у місті. Реалізація молодіжної політики у місті: «Комплексні заходи щодо реалізації державної молодіжної політики в м. Славутичі «Молодь Славутича»; програми щодо створення умов для всебічного розвитку особистості підлітка «Славутич – місто, сприятливе до підростаючого покоління та дружнє до дитини».
Постійний моніторинг загальноміських програм, затверджених рішеннями Славутицької міської ради.