ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідач:

Швець Н.П.

Статус:

Прийнятий вцілому

Дата:

20.12.2019

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 32
Програма розвитку освіти

СЛАВУТИЦЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

Про внесення змін до Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2019-2021 роки

З метою приведення у відповідність до проєкту бюджету м. Славутича на 2020 рік показників Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2019 - 2021 роки, керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26, п. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

м і с ь к а р а д а

В И Р І Ш И Л А :

Внести зміни до Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2019 - 2021 роки, затвердженої рішенням Славутицької міської ради Київської області від 22.12.2018 № 1250-52-VII (далі – Програма):

  • до Паспорту Програми;
  • пп.4.2.1 та пп.4.2.2 п. 4.2. Організація харчування дітей в закладах освіти напряму ІV. Здоров’я та соціальний захист учасників освітнього процесу;
  • пп.4.3.2 п.4.3. Виявлення та підтримка дітей вразливих категорій напряму ІV.Здоров’я та соціальний захист учасників освітнього процесу

та затвердити її в новій редакції, що додається.

Міський голова Юрій ФОМІЧЕВ

___________________

№ ________________

Начальник управління освіти і науки
Наталія Швець __________________
Заступник міського голови
Олександр Линкевич _____________________
Завідуючий відділу з питань діловодства,
звернень громадян та контролю Лариса Нікітіч __________________
Заступник міського голови
Михайло Шинкаренко ____________________
Начальник відділу правової та
кадрової роботи Інна Кицун __________________
Перший заступник міського голови
Віктор Шевченко ____________________
Начальник управління фінансів
Славутицької міської ради
Галина Зайченко __________________
Голова бюджетної комісії ради
Костянтин Джалалян ___________________
Голова комісії ради з питань освіти,
культури та охорони здоров’я
Наталія Шуригіна ___________________
Секретар міської ради
Володимир Борисов ____________________

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Славутицької міської ради

___________ № __________

Програма

розвитку системи освіти міста Славутича

на 2019-2021 роки

(нова редакція)

м. Славутич

2019 рік

ЗМІСТ ПРОГРАМИ

  1. Паспорт Програми
  2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
  3. Визначення мети Програми
  4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми
  5. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники
  6. Напрями діяльності та заходи Програми
  7. Координація та контроль за ходом виконання Програми
  1. Паспорт
    Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2019-2021 роки
    1. Ініціатор розроблення Програми Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області
    2. Дата, номер і назва розпорядчого документа про схвалення Програми Рішення виконавчого комітету Славутицької міської ради від
    № «Про схвалення проекту Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2019/2021 роки в новій редакції»
    3. Розробник Програми Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області
    4. Співрозробники Програми Міський методичний центр
    5. Відповідальний виконавець Програми Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області
    6. Головний розпорядник бюджетних коштів Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області
    7. Учасники Програми Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області, міський методичний центр, заклади освіти міста, які знаходяться у підпорядкуванні управління освіти і науки Славутицької міської ради
    8. Термін реалізації Програми 2019-2021 роки
    9. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Міський бюджет
    Спеціальний фонд
    10. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього тис.грн
    у тому числі:
    41451,4
    10.1. коштів міського бюджету, тис.грн 16658,8
    10.2. коштів інших джерел, тис.грн 24792,6
  2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
    У 2018 році завершилась реалізація Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2016-2018 роки. Нова Програма розвитку освіти міста Славутича на 2019-2021 роки (далі – Програма) є логічним продовженням попередньої. Однак ця Програма враховує кардинальні зміни, які відбулися в українському суспільстві і які обумовили реформування системи освіти.
    Нормативно-правовою основою Програми є: Конституція України; Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту» та «Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року». При цьому Програма максимально враховує положення нового закону «Про освіту», Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року та усі підзаконні акти.
    Для формування мети і цілей Програми було здійснено аналіз виконання попередньої програми за 2016-2018 роки.
    При підготовці Програми були враховані питання використання у 2016-2018 роках освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за бюджетною програмою 2211190 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» (постанова Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 827-р), зокрема в частині надання обсягу освітньої субвенції місту Славутич на 2019 рік та видатки міського бюджету на утримання освітньої галузі.
    Програма розвитку системи освіти міста Славутича на 2019-2021 роки визначає мету, зміст, завдання та проблеми галузі освіти, конкретизує перелік основних напрямів і заходів з реалізації стратегічних завдань, прогнозовані обсяги фінансового забезпечення, обгрунтовує ресурсні потреби.
    Програма спрямована на забезпечення особистісного розвитку суб’єктів освітнього процесу, варіативності закладу освіти, модернізацію змісту, методів, форм навчання і виховання, системи контролю і оцінювання, прийняття управлінських рішень.
    Програма може доповнюватися, змінюватися відповідно до порядку, установленого чинним законодавством України.
    Розроблення Програми зумовлено необхідністю модернізації системи освіти міста, переорієнтації на забезпечення якісної освіти та справедливого доступу до неї, реалізації принципу безперервної освіти.
    Підставою для розробки Програми є подальший розвиток системи освіти в місті та завершення терміну дії Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2016-2018 роки.
    Управлінням освіти і науки Славутицької міської ради Київської області проводиться цілеспрямована робота щодо надання якісної освіти та справедливого доступу до неї.
    Одним з основних завдань системи освіти міста є забезпечення доступу кожній дитині до дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти шляхом урізноманітнення форм її здобуття, забезпечення учням якісної освіти та справедливого доступу до неї в обсягах, визначених державними освітніми стандартами, удосконалення мережі дошкільних та позашкільних закладів освіти, оптимізація мережі закладів загальної середньої освіти з урахуванням наповнюваності класів відповідно до демографічних, економічних, соціальних перспектив розвитку міста та потреб громадян.
    Під час підготовки Програми були також вивчені й проаналізовані інші міські цільові програми, які дотичні до проблем освіти, а саме: міська програма «Турбота» на 2016-2020 роки, стратегічний план соціально-економічного розвитку міста Славутича до 2020 року, міська цільова програма «Громадський бюджет участі міста Славутича на 2016-2020 роки», програма формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан на 2016-2020 роки.
    Програма розрахована на 3 роки, що відповідає середньостроковому циклу планування. Хоча завдання Програми орієнтовані на термін виконання 3 роки, окремі заходи можуть реалізуватися впродовж від 1 до 3 років, із щорічним корегуванням їх змісту та бюджету за результатами оцінювання досягнутих результатів за поточний рік, поточних планових видатків та потреби у додаткових асигнуваннях для вирішення нагальних питань щодо забезпечення належного рівня функціонування закладів освіти міста.
    Програма також була узгоджена з наявними та передбачуваними джерелами фінансування і можливостями для реалізації заходів.
    Для формування мети і цілей Програми розвитку освіти міста Славутича на 2019-2021 роки здійснено аналіз виконання попередньої програми за 2016-2018 роки з ключових напрямів розвитку – дошкільна освіта, мережа загальноосвітніх навчальних закладів, позашкільна освіта, освіта осіб з особливими освітніми потребами, інформатизація системи освіти, виховання, матеріально-технічне оснащення закладів освіти, кадрове забезпечення.
    Фінансування заходів Програми здійснюватиметься з урахуванням реальних можливостей державного, обласного та міського бюджетів.
    Пріоритетні завдання були спрямовані на задоволення потреб територіальної громади міста Славутича в отриманні якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу, впровадження в життя освітніх реформ держави. Поліпшення якості дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, створення умов для рівного доступу до якісної освіти сприяло збереженню та розвитку мережі закладів освіти відповідно до запитів населення, розв’язання питань кадрового та матеріально-технічного забезпечення.
  3. Визначення мети Програми
    Метою Програми є створення умов для розвитку доступної та якісної системи освіти міста Славутича для всебічного розвитку людини як особистості та розвитку її талантів, розумових, творчих і фізичних здібностей; виховання відповідальних громадян, здатних до свідомого суспільного вибору; підготовка кваліфікованих фахівців та відповідність освітніх послуг актуальним і перспективним запитам особистості, суспільства і держави, міжнародним критеріям.
  4. Обґрунтування шляхів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми

Дошкільна освіта

Фактична мережа закладів дошкільної освіти міста Славутича представлена 6 закладами різних типів, проектна потужність яких становить 1380 місць. Дітей, зареєстрованих у м. Славутичі віком від 1 до 6 років - 1267. Максимально забезпечено оптимізацію існуючої мережі груп відповідно до запиту замовників освітнього процесу та демографічного прогнозування. Черга на влаштування дітей до закладів дошкільної освіти відсутня, потреби щодо створення нових закладів інших типів чи форм власності немає. З 01.09.2017 додатково відкрито інклюзивну групу для дітей з особливими освітніми потребами у дошкільному навчальному закладі «Центр розвитку дитини». З 01.09.2018 відкрито інклюзивну групу у дошкільному навчальному закладі №1 «Калинка».

У закладах дошкільної освіти станом на 01.09.2018 виховується 1143 дитини, з них 248 першокласників. У 2017/2018 навчальному році кількісний склад вихованців закладів дошкільної освіти становив 1165 дітей, з них – 226 першокласників, що на 23 дитини більше, ніж у 2016/2017 навчальному році: 1155 вихованців, 193 першокласники. Показник охоплення дітей дошкільною освітою складає 81%: 1-3 р. – 53%, 3-4 р. – 82%, 4-5 р - 85%, 5-6 р - 100%.

Наявна структура дошкільної освіти в місті зорієнтована на запит батьків та враховує потреби вихованців у формах організації й змісту навчання та виховання. Станом на 01.09.2018 у закладах дошкільної освіти міста сформовано 59 вікових груп (58 у 2017/2018 навчальному році), з них 23спеціалізовані (22 у 2017/2018 навчальному році) :

  • 9 – логопедичних груп;
  • 2 – інклюзивні групи;
  • 3 – тифлогрупи;
  • 9 – груп санаторного типу.

Даний показник є стабільним упродовж останніх трьох років.Середня наповнюваність дітей у групах закладів дошкільної освіти відповідає нормативній наповнюваності та складає:

  • у групах раннього віку від 1 до 3 років: 15 дітей (норма 15);
  • у дошкільних групах від 3 до 7 років: 24 дітей (норма 20);
  • у спеціалізованих групах: 14 дітей (норма 12 дітей)
  • в інклюзивній групі: 14 дітей (норма 15).

Середня наповнюваність закладів дошкільної освіти за період реалізації програми складає 84% від проектної потужності, яка становить 1380 місць. 222 особи складають учні перших класів, навчання яких організовано на базі закладів дошкільної освіти. Упродовж 3-х останніх років кількість груп, сформованих з числа першокласників є стабільною і становить 9 груп:

ДНЗ №1 - 4 групи;

ДНЗ №4 - 1 група;

ДНЗ №5 - 4 групи.

Таким чином, кількість вихованців закладів дошкільної освіти без урахування першокласників станом на 01.09.2018 складає 896 осіб, що становить 65 % від проектної потужності

ДНЗ №1 - проектна 220, фактична - 118 (54%);

ДНЗ ЦРД – проектна 220, фактична - 144 (65%);

ДНЗ №4 – проектна 220, фактична - 147 (67%);

ДНЗ №5 – проектна 250, фактична - 117(47%);

ДНЗ №6 – проектна 220, фактична - 157(71%);

ДНЗ №8 – проектна 250, фактична -212(85%).

Чисельний склад працівників закладів дошкільної освіти також є, фактично, стабільним: 332 особи, з них 151 педагогічних працівників у 2016/2017 навчальному році; 337 осіб, з них педагогічних 151 у 2017/2018 навчальному році, 343 особи, з них 157 педагогічних працівників у 2018/2019 навчальному році). Колективи закладів дошкільної освіти успішно забезпечували реалізацію заходів Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2016-2018 роки, спрямовані на виконання Базового компоненту дошкільної освіти, Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», проводили інноваційну діяльність локального рівня. Усі дошкільні заклади підключені до мережі Інтернет, мають офіційні веб-сайти.

Разом з тим залишається ряд питань, які необхідно вирішити для забезпечення належного рівня функціонування закладів, а саме: ремонт фасаду будівлі дошкільних навчальних закладів №5 «Джерельце» та №6 «Крунк»; ремонт соляріїв у дошкільному навчальному закладі № 8 «Теремок»; ремонт огорожі дошкільних навчальних закладів № 1 «Калинка», № 5 «Джерельце», № 8 «Теремок»; капітальний ремонт ігрових веранд дошкільного навчального закладу № 4 «Марите», потребує оновлення матеріально-технічна база закладів сучасним технологічним, навчально-дидактичним обладнанням, комп’ютерною технікою, проведення поточних ремонтів в групових приміщеннях та на харчоблоках закладів.

Загальна середня освіта

Станом на 01.09.2018 у м. Славутичі обліковується 2490 дітей від 6 до 18 років, з яких 99,4% охоплені загальною середньою освітою. Серед дітей неохоплених навчанням діти, які не навчаються за станом здоров'я – 4, та діти 6-річного віку, які за бажанням батьків перебувають у закладах дошкільної освіти – 11. У 2017/2018 навчальному році цей показник становив 8 і 25 відповідно. У системі загальної середньої освіти функціонують 4 школи та ліцей. Учнівський контингент склав на кінець 2017/2018 навчального року 2091 особу, 90 класів з середньою наповнюваністю 23,2, що порівняно з 2016/2017 навчальним роком більше на 13 учнів та менше на 2 класи. Станом на 01.09.2018 у закладах загальної середньої освіти навчається 2140 учнів, сформовано 90 класів із середньою наповнюваністю 23,8.

Проектна потужність закладів загальної середньої освіти становить 5328. На початок 2018/2019 навчального року заклади заповнені на 40,1% від проектної потужності:

ЗОШ №1 – проектна потужність 1266, фактична наповнюваність 655 (51,7%);

ЗОШ №2 – проектна потужність 1266, фактична наповнюваність 187 (14,7%);

ЗОШ №3 – проектна потужність 1266, фактична наповнюваність 473 (37,3%);

ЗОШ №4 – проектна потужність 990, фактична наповнюваність 565 (57 %);

Ліцей – проектна потужність 540, фактична наповнюваність 260 (48,1%).

Даний показник свідчить про необхідність оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти в місті.

Щодо здійснення освітнього процесу варто зазначити, що у закладах загальної середньої освіти міста приділяється значна увага організації роботи з поглибленого вивчення окремих предметів. Так, у 2017/2018 навчальному році здійснювалося поглиблене вивчення у 12-ти класах, яким охоплено 270 учнів з предметів: українська мова, англійська мова, алгебра, хімія, екологія, історія, інформатика. У старшій школі функціонувало 13 профільних класів за 4 напрямами: філологічний, технологічний, суспільно-гуманітарний, природничо-математичний.

За підсумками 2017/2018 навчального року кількість учнів з високим та достатнім рівнем навчальних досягнень склала 45,4%, що на 0,9% нижче минулорічного показника. Якісний коефіцієнт результатів державної підсумкової атестації серед 4-тих класів складає 79% (88% у 2016/2017 навчальному році), серед 9-х класів – 67% (64% у 2016/2017 навчальному році), серед 11-х класів – 63% (53% у 2016/2017 навчальному році).

У 2018 році видано 350 документів про освіту: 152 атестати, 198 свідоцтв. Документи особливого зразка вручено 17 учням: 9 – свідоцтва з відзнакою, 4 – золота медаль, 4 – срібна медаль; у 2017 – 5 золотих медалей; у 2016 – 6 золотих медалей; 3- срібних медалі.

Одним із вагомих результатів реалізації Програми розвитку освіти на 2016-2018 роки можна вважати її кінцевий продукт – зовнішнє незалежне оцінювання знань учнів (ЗНО). Щорічно 100% випускників складають ЗНО. Випускники закладів загальної середньої освіти міста продемонстрували переважно достатній та високий рівень за результатами ЗНО. При цьому Славутицький ліцей другий рік поспіль посідає третє місце в рейтингу закладів загальної середньої освіти Київської області за результатами ЗНО.

Показники 2015-2016 н.р. 2016-2017 н.р. 2017-2018 н.р.
Кількість випускників 184 141 152
Кошти на довезення до пунктів ЗНО 0 40,7 тис. грн. 49,5 тис. грн.
Якісний показник з укр. мови і літер. 65% 61% 69%
Якісний показник з історії України 55% 35% 59%
Якісний показник з математики 43% 49% 56%

Рейтинг закладів загальної середньої освіти м. Славутича за результатами ЗНО:

№ п/п Навчальний заклад Рейтинг Київська обл. Рейтинг Україна Рейтинг бал Середній бал ЗНО %, що подолали поріг
2018 2017 2018 2017 2018 2017 2018 2017 2018 2017
1 Славутицька школа №1 199 273 4150 5267 108,1 99,7 122,5 115 88 84
2 Славутицька школа №2 336 380 6674 7696 94,3 83,5 109,5 96,8 84 78
3 Славутицька школа №3 90 282 1912 5483 121,7 98,4 140,8 114,1 95 85
4 Славутицька школа №4 405 308 8487 6112 81,3 94,5 93,9 109,1 73 83
5 Славутицький ліцей 3 3 95 110 148 147,4 168,7 169,2 100 100
Київська область 483 457 3 3 118,2 109,7 151,1 119,6 85 86

Значна увага в закладах загальної середньої освіти приділяється роботі з обдарованими дітьми. Так, учні закладів загальної середньої освіти щорічно беруть участь у І (шкільному), ІІ (міському), ІІІ (обласному) етапах олімпіад з базових дисциплін (далі – олімпіади). У 2017/2018 навчальному році загальноміський якісний показник виступу учнів збільшився у порівнянні з 2016/2017 навчальним роком й складає 66,35% (у 2015/2016 навчальному році – 52%, у 2016/2017 н.р. - 61,72%). У ІІІ етапі олімпіад учні міста взяли участь 56 разів (у 2015/2016 навчальному році – 46, у 2016/2017 - 59), команда міста виборола 25 перемог (у 2015/2016 навчальному році – 24, у 2016/2017 - 32). Якісний показник виступу на обласному етапі олімпіад знизився на 9,36% і складає 44,64% (у 2015/2016 навчальному році – 52%, у 2016/2017 – 54%). Слід відзначити достатньо високі показники результативності участі в олімпіадах з англійської мови, біології, географії, історії, російської мови, інформатики, української мови та літератури, астрономії, економіки учнів Славутицького ліцею.

У І етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук взяли участь у 2017/2018 навчальному році 17 учнів з усіх закладів загальної середньої освіти міста та Палацу дітей та молоді (у 2015/2016 навчальному році – 13, у 2016/2017 - 18); переможцями визнано 12 учнів (70,5%) (у 2015/2016 навчальному році – 5, у 2016/2017 - 11); призерами – 5 учнів (у 2015/2016 навчальному році – 8, у 2016/2017 - 6). У ІІ етапі конкурсу-захисту взяли участь 8 (у 2015/2016 навчальному році – 5, у 2016/2017 - 7 ) учнів 9-11 класів. 7 (4, 5 відповідно) учнів вибороли призові місця. 3 учні брали участь у ІІІ етапі конкурсу-захисту, 2 посіли призові місця, 1 відзначений дипломом учасника. Якість виступу на обласному етапі складає 87,5% (80%, 71% відповідно), на Всеукраїнському етапі 66,66%. Отже, аналіз результатів проведення всіх етапів конкурсу-захисту у 2017/2018 навчальному році за період реалізації Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2016-2018 роки в цілому свідчить про належний рівень організації роботи з даного напрямку.

Учні шкіл традиційно беруть активну участь у рейтингових різнорівневих інтелектуальних, творчих, дистанційних конкурсах, спортивних змаганнях. Зокрема, у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка, Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням, Всеукраїнському поетичному конкурсі «Зерна доброти», обласному огляді-конкурсі науково-дослідницьких робіт учнівської молоді «Топоніміка й історія освіти рідного краю».

Щорічно у квітні проводиться Науково-практична конференція учнів 8-11 класів «Славутич – погляд у майбутнє». У 2017/2018 навчальному році участь у заході взяли участь 48 осіб. З доповідями різної тематики виступили 8 учнів.

Стипендію міського голови за результатами 2017/2018 навчального року отримують 32 учні (у 2015/2016 навчальному році – 29, у 2016/2017 - 35), стипендію Київської обласної державної адміністрації отримали: у 2016 році – 1учень, у 2017 році – 1 учень, у 2018 – 2 учні.

Одним з важливих напрямків в роботі управління освіти є покращення матеріально-технічної бази закладів освіти міста. Так, станом на 01.09.2018 року комп’ютерною технікою забезпечені усі заклади загальної середньої освіти. За останні 3 роки придбано 127 одиниць комп’ютерного обладнання на суму 1 410 619,87 грн. Усі заклади підключені до мережі Інтернет.

Невирішеною є проблема матеріально-технічної бази кабінетів «Захисту Вітчизни». Для вирішення зазначеної проблеми доцільно закупити тренувальні макети стрілецької зброї, інформаційні плакати, медичні прилади. Це дасть можливість підвищити рівень викладання предмета «Захист Вітчизни», покращити військово-патріотичне виховання учнівської молоді, здійснювати на належному рівні підготовку юнаків до служби в лавах Збройних Сил України.

Недостатнім є матеріально-технічне забезпечення закладів загальної середньої освіти для розвитку фізкультури і спорту, потребують оновлення навчальні меблі, методичне та дидактичне забезпечення предметних кабінетів.

Позашкільна освіта

Позашкільна освіта є складовою системи безперервної освіти, яка спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні.

Враховуючи потреби дітей та молоді, побажання батьків, фахову підготовку педагогічних кадрів у Палаці дітей та молоді постійно здійснюється робота, спрямована на розширення мережі гуртків, студій, секцій, творчих об’єднань з урахуванням запитів батьків та дітей. У 2017/2018 навчальному році на базі Палацу було організовано роботу 40 гуртків, що на 7 гуртків більше ніж минулого року, за такими напрямками діяльності: художньо-естетичний: гуртки образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва; музичні, вокальні, театральні, хореографічні гуртки, студії та 2 творчих об’єднання – раннього естетичного розвитку «Мері Поппінс» та «Ваву-клуб» - всього 22 гуртки; фізкультурно-спортивний - 5 гуртків; гуманітарний – 2 гуртки; соціально-реабілітаційний – 2 гуртки; туристсько-краєзнавчий – 1 гурток; військово-патріотичний - 1 гурток; науково-технічний: 7 творчих об’єднань. Контингент вихованців на 01.09.2018 року складає 932 дітей (у 2017/2018 навчальному році – 948 вихованців, у 2016/2017 - 893). На початок 2018/2019 навчального року сформовано мережу з 40 гуртків, 70 груп та кількістю вихованців – 932.

У 2018 році рішенням Славутицької міської ради за поданням управління освіти перейменовано Палац дитячої та юнацької творчості на Палац дітей та молоді Славутицької міської ради Київської області з метою розширення контингенту слухачів (вихованців) та урізноманітнення творчої діяльності закладу.

За період 2016-2018 років значно поповнено матеріально-технічну базу Палацу: придбано комп’ютерне обладнання, меблі, обладнання для роботи технічних гуртків, обладнання для роботи гуртка з гри в пейнбол, квадрокоптер на суму 734405,63 грн.

Освіта осіб з особливими освітніми потребами

Загальна кількість дітей з особливими освітніми потребами в місті станом на 01.09.2018 складає 288: 10,5% від загальної кількості дитячого населення (у 2017/2018 навчальному році - 317 осіб: 13,4% від загальної кількості дитячого населення), з них 213 – дошкільного віку, 74 – шкільного віку. Індивідуальна форма навчання організована для 25 дітей (31 особа у 2017/2018 навчальному році), екстернат – для 16 дітей (для 25 у 2017/2018 навчальному році). Базовим закладом із впровадження інклюзивної освіти в місті є Славутицька загальноосвітня школа №4. У закладі організовано роботу 6 інклюзивних класів (у 2017/2018 навчальному році - 5 ; у 2016/2017 – 3), в них дітей – 10 (8 і 5 відповідно). Окрім того, з 2018/2019 навчального року відкрито інклюзивний клас у Славутицькій загальноосвітній школі №1, у якому навчається 3 дітей з особливими освітніми потребами. Всього на 01.09.2018 організовано роботу 7 інклюзивних класів у місті, у яких навчається 13 дітей з особливими освітніми потребами. З метою впровадження інклюзивного навчання створювалися належні умови для безперешкодного доступу дітей з обмеженими можливостями до приміщень закладів освіти, проводилася просвітницька робота з педагогічними працівниками, батьками, учнями. До штату педагогічних працівників шкіл №1,4 введено 7 посад асистента вчителя (7 ставок) та 2 посади асистента вихователя у дошкільних навчальних закладах №1 «Калинка» та «Центр розвитку дитини». Інклюзивне навчання забезпечують фахівці з проведення корекційно-розвиткових занять.

З 02 січня 2018 року в місті розпочав роботу Інклюзивно-ресурсний центр – комунальна установа, що створена з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження (крім вихованців дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, учнів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів).

За час роботи станом на 01.11.2018 педагогами Центру проведено 126 комплексних психолого-педагогічних оцінок розвитку дітей. 19 дітей відвідують заняття логопеда, дефектолога, практичного психолога.

За кошти державної освітньої субвенції на підтримку дітям з особливими освітніми потребами управлінням освіти придбано обладнання на загальну суму 119138,00 грн. Окрім того, у 2018 році здійснено поставку спеціалізованого обладнання для організації роботи з дітьми з особливими потребами (проекція на підлогу, сенсорна кімната, лікувальна фізкультура, ламінатор, БФП, планшети, меблі) на суму 512 728,25 грн.

На сьогодні актуальними залишаються питання здійснення ранньої діагностики й корекції; соціальної і медичної реабілітації; забезпечення доступу до навчальних приміщень, розроблення та використання спеціального навчально-дидактичного забезпечення, реабілітаційних засобів навчання; удосконалення системи підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів, які працюють в умовах інклюзивного навчання.

Інформатизація системи освіти

Станом на листопад 2018 року на балансі освітніх закладів міста обліковується 365 комп’ютерів, з них: 224 стаціонарні, 115 - ноутбуків, 26 планшетів, термін придбання понад 5 років - 179. У кабінетах інформатики закладів загальної середньої освіти використовується 129 комп’ютерів. Забезпеченість складає 17 учнів на 1 комп’ютер. Заклади освіти забезпечені 48 мультимедійними проекторами, 13 інтерактивними дошками, 39 телевізорами.

У закладах освіти функціонують офіційні веб-сайти, які мають зручний інтерфейс та тематичні рубрики. Всі заклади 100% забезпечені високошвидкісним доступом до мережі Інтернет.

У 2017 році в закладах загальної середньої освіти встановлені камери зовнішнього відеоспостереження.

Продовжується впровадження інформаційної системи управління освітою «Україна. ІСУО», де зареєстровані усі заклади освіти. Управління освіти підключено до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО), наявне програмне забезпечення для статистичної звітності.

З 2006 року здійснюється навчання за програмою Intel® «Навчання для майбутнього». Станом на 31.05.2018 мають сертифікат про завершення навчання за проектом 206 педагогів, що на сьогодні складає 45,47 % від загальної кількості педагогів міста.

Здоров’я та соціальний захист учасників навчально-виховного процесу

Збереження здоров'я учасників освітнього процесу та їх соціальний захист є одним з головних завдань системи освіти міста. За даними соціальної паспортизації закладів освіти станом на жовтень 2018 року обліковується 433 дітей із багатодітних сімей, 67 дітей з особливими освітніми потребами, 4 дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, 102 дітей учасників АТО, 36 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них на повному державному утриманні в дитячому будинку «Центр захисту дітей» знаходиться 8 осіб. Діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування щорічно забезпечуються спортивною та шкільною формами за кошти міського бюджету. Розмір видатків встановлений рішенням виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області та складає 700 грн. на одну дитину. У 2017/2018 навчальному році загальна сума видатків склала 20 300 грн., що становить 100% від потреби. По досягненню 18-річного віку дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування надана одноразова допомога в сумі 9050,00 грн., яка визначена Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.1996 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

З 2016 року харчування вихованців у закладах дошкільної освіти здійснюють працівники харчоблоків, відповідно до штатних розписів. З лютого 2018 року харчування учнів у закладах загальної середньої освіти також здійснюють працівники харчоблоків згідно зі штатними розписами загальною кількістю 23 особи.

Вартість харчування встановлюється рішенням виконавчого комітету Славутицької міської ради за поданням управління освіти та з урахуванням цін на продукти харчування. Так, у 2016 році вартість харчування для вихованців закладів дошкільної освіти складала: до 3-х років – 15 грн., з 3-х до 7 років – 17 грн., станом на 01.09.2018 – до 3-х років – 26 грн., з 3-х до 7 років – 30 грн.. У закладах дошкільної освіти діти забезпечені триразовим повноцінним гарячим харчуванням. У закладах загальної середньої освіти вартість харчування складає для учнів 2-4 класів – 15 грн., для учнів 5-11 класів – 20 грн. Оплата за харчування для вихованців закладів дошкільної освіти та учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти здійснюється з розрахунку 40% - кошти міського бюджету, 60% - сплачують батьки. Безкоштовним харчуванням у закладах освіти забезпечені діти категорій визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2016р.№16 «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» та категорій, визначених виконавчим комітетом Славутицької міської ради, а саме: діти з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників антитерористичної операції на Сході України, діти учасників бойових дій, діти із сімей внутрішньо переміщених осіб, діти, батьки яких отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», діти із багатодітних сімей, які мають троє і більше дітей до 18 років. Так, кількість дітей, харчування яких здійснювалося повністю за кошти міського бюджету у 2017/2018 навчальному році склала 751 дитину з них: 226 вихованців закладів дошкільної освіти, 525 учнів закладів загальної середньої освіти. Також, варто зауважити, що із зазначеної кількості дітей лише 58 підпадають під дію зазначеної Постанови.

У закладах загальної середньої освіти проводиться профілактична робота щодо запобігання насилля та правопорушень серед дітей, профілактики негативних проявів в учнівському середовищі, безпеки в Інтернеті. Були проведені тематичні заняття з питань запобігання торгівлі людьми. В закладах дошкільної освіти щорічно проходять тижні безпеки малюка.

Аналіз обліку нещасних випадків, що сталися з дітьми упродовж 2017 року під час навчально-виховного процесу в закладах освіти та складених актів розслідувань свідчить про зменшення травматизму у порівнянні з минулим роком. Всього травмовано 5 дітей: 2 – на уроках фізичної культури, 3 – на перерві.

Стан правопорушень серед учнів аналізується щоквартально. У закладах загальної середньої освіти створена база даних дітей, які перебувають на внутрішкільному профілактичному обліку, на обліку в Службі у справах дітей та сім'ї. За період з вересня 2017 року до листопада 2018 року учнями загальноосвітніх шкіл міста злочинів не скоєно.

Протягом 2017/2018 навчального року реалізовано комплекс спортивно-оздоровчих та військово-патріотичних заходів для дошкільників, школярів, учнівської молоді, а саме: легкоатлетичне спортивне свято серед дошкільників «Це моя земля, це моя країна. Рідна ти моя, Україно!», змагання «Веселі старти» для учнів 3-х класів, змагання «Веселі старти» для учнів 4-х класів, спортивно-масовий захід «Олімпійське лелеченя» для учнів 5-6 х класів; першість міста Славутича з футзалу серед дівчат 3-4 х класів та 5-6 х класів; фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів України «Козацький гарт»; дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»); змагання з волейболу для учнів 9-11 х класів та представників військової частини 3041 з нагоди 4 річниці Національної гвардії України; змагання з футболу для учнів 9-11 х класів та представників військової частини 3041 з нагоди 4 річниці Національної гвардії України.

У III (обласному) етапі фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт» команда учнів ЗОШ №3 посіла ІІІ місце.

З 29 травня по 11 червня на базі загальноосвітніх шкіл №1, №3 та №4 було організовано роботу двох пришкільних та двох мовних таборів. Всього оздоровлено 232 дітей, із них 60 дітей пільгових категорій.

Професійний розвиток педагогічних працівників

У 2017/2018 навчальному році педагоги міста результативно взяли участь у фахових конкурсах, здобувши перемоги у міських, обласних та Всеукраїнських конкурсах. Активно долучаються до участі у Інтернет-конкурсах.

У 2017/2018 навчальному році 14 проектів стали переможцями міської цільової програми «Громадський бюджет участі міста Славутича на 2016-2020 роки»:

10 проектів закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти отримали перемогу у ІІ Відкритому конкурсі на отримання грантів Славутицького міського голови:

Упродовж 2017/2018 навчального року на науково-методичну експертизу КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» було подано 24 матеріали (5,29% від загальної кількості педагогів міста) (описи досвіду педагогів, програми факультативних курсів, гуртків): розглянуто та схвалено науково-методичною радою 16 матеріалів (66,66%), до анотованого каталогу обласної виставки занесені 9 (37,5%).

Кращий ППД презентовано виставкою «Освіта Славутича – 2018». Експозиція представлена у 13 номінаціях і розділі «Презентація». Матеріали для участі надали 14 навчальних закладів та установ, загалом представлено 81 експонат, що підготували 108 педагогів. Оргкомітетом підготовлений анотований каталог експонатів виставки. Проблематика виставкових робіт актуальна, має інноваційний характер, зафіксований достатньо високий показник якості роботи виставки: серед матеріалів з досвіду роботи – 55 (78,5%) робіт відзначено дипломами (І ступеня – 16, ІІ ступеня – 18, ІІІ ступеня – 9, «Золотий фонд виставки» – 12, «За участь у виставці» – 15); серед дидактичних ігор – 9 (81,8%) матеріалів відзначено дипломами (І ступеня – 2, ІІ ступеня – 7, «За участь у виставці» - 2).

Оргкомітетом на веб-сайті підготовлена веб-презентація виставки, інформаційна підтримка здійснювалася через Facebook та сайт. У рамках роботи виставки організовані виставка-конкурс «Моя краща настільна дидактична гра з розвитку емоційної сфери», виставки малюнків «Чарівний дивосвіт рослин нашого двору», «Я люблю рідний край», благодійна акція «Спільнокошт» на підтримку освітянського руху EdCamp в Україні, смартмоб «Кращий відгук про виставку».

34 матеріали з досвіду роботи педагогів міста надруковано у фахових виданнях та на освітніх веб-сайтах (7,5% від загальної кількості педагогів).

Методист міського методичного центру Терещенко І.А. здійснювала рецензію посібників авторів К. Л. Крутій, І. Б. Стеценко «Природничо-наукова освіта дошкільників: блоково-тематичне планування на засадах інтеґрації та методичні поради: «Зима-білосніжка», «Весна-чарівниця», «Літо-грайлик», що вийшли друком у видавництві «ЛІПС» у 2018 році.

З метою стимулювання інноваційної педагогічної діяльності педагогів, ознайомлення з сучасними практиками і методиками в освітній сфері, розвитку партнерських стосунків з освітянами інших регіонів України було проведено регіональну (не) конференцію міні-EdCamp SLAVUTYCH з теми «Нова українська школа: запалюємо вогник у скептиків». Учасниками події стали 164 педагоги з 9 регіонів України. В рамках заходу відбулися 13 експертних та 14 учительських сесій, панельна дискусія «Учительство і нова українська школа: як припинити боятися і почати змінюватися», майстер-клас «Основи скрайбінгу для мотивації, розуміння і яскравого викладання. Як малювати свої уроки, якщо ти не художник/-ця?», особлива сесія про НУШ від команди EdCamp Ukraine, 6 мистецьких майстер-класів, 2 екскурсії, аудіотур.

Поза EdCamp було організовано і проведено доповідь-презентацію з теми «Сучасні педагогічні технології» Віктора Громового, директора Центру тестових технологій і оцінювання змісту освіти. 37 педагогів Славутича отримали сертифікати про навчання за даною тематикою.

42 педагогічних працівники (9% від загальної кількості) протягом 2017/2018 навчального року взяли участь у обласних та всеукраїнських заходах з професійного розвитку різної тематики: майстер–класі музичних керівників «Готуємося до Великодня і Свята випуску дітей до школи», студії для вихователів, які працюють за технологією «Методичний конструктор»; ІX Міжнародному фестивалі  освітніх технологій «ПЕРСПЕКТИВА» (члени Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти»); семінарах-практикумах, тренінгах, форумах, конференціях з упровадження нового Державного стандарту, реалізації концепції «Нова українська школа», реформування мовної освіти в Україні, інклюзивного навчання, реалізації Всеукраїнського проекту «Розумники», інноваційної програми eTwinning Plus тощо.

Курсову підготовку пройшли 99 педагогів та керівних кадрів.

Крім того, педагоги, що працюють у 1-х класах з 01.09.2018 року, підвищували кваліфікаційний рівень через різні форми навчання: 13 осіб завершили дистанційний курс «Онлайн-курс для вчителів початкової школи» на сайті студії онлайн-освіти EdEra, 9 учителів початкових класів та 7 учителів англійської мови пройшли очне навчання, заплановане фахове навчання вчителів іноземної мови на онлайн-платформі.

Таким чином, на курсах підвищення кваліфікації пройшли навчання 115 осіб, що складає 89,8% відповідно до плану-графіка.

У закладах освіти міста реалізується дослідно-експериментальна робота та інноваційна діяльність за 19 напрямами, як-от: 4 напрями – дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня, 1 - регіонального, 14 напрямів – інноваційна діяльність всеукраїнського і регіонального рівнів та міжнародні освітні інноваційні проекти.

Суб’єктами дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності у 2017/2018 навчальному році є 7 закладів освіти і 242 педагогічні працівники (53,4% від загальної кількості). Слід зазначити, що реалізація дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності забезпечує позитивні якісні зміни в роботі навчальних закладів, професійному розвитку методичних, управлінських і педагогічних кадрів міста.

В закладах освіти міста здійснюється реалізація 8 міжнародних проектів та програм.

Кадрове забезпечення

Кадровий склад працівників закладів освіти є фактично стабільним упродовж трьох останніх років і не зазнає суттєвих змін. Так, на жовтень 2018 року діяльність закладів забезпечують 707 працівників (709 на жовтень 2017 року), з них 382 – педагогічні працівники, 325 – технічні. У закладах дошкільної освіти налічується 381 працівник (157 педагогічних, 184 – технічних), у закладах загальної середньої освіти – 302 (176 педагогічних, 120 технічних, 6 бібліотекарів), у Палаці дітей та молоді – 39 працівників (26 педагогів та 13 обслуговуючого персоналу). Значно зменшився у 2018 році чисельний склад працівників Центру професійного розвитку у зв’язку з оптимізацією діяльності закладу. Нині діяльність закладу забезпечують 7 працівників (проти 19 у 2017 році). У той же час з відкриттям Інклюзивно-ресурсного центру з’явилися робочі місця у кількості 5 ставок, однак, заповнені вони педагогами-сумісниками, окрім посади директора закладу. Також зазнав змін і склад трудового колективу центру захисту дітей «Дитячий будинок». Упродовж 2016-2018 років у зв’язку з малою чисельністю вихованців скорочено 7 ставок. Таким чином, фактичний склад персоналу склав 17 осіб замість 24, з них педагогічного - 7 обслуговуючого 10. Найбільша кількість педагогів-сумісників налічується в закладах загальної середньої освіти і становить на 01.09.2018 20 осіб. 16 педагогів доїжджають з інших населених пунктів.

Якісний склад педагогічних працівників визначається результатами атестації та відповідними кваліфікаційними категоріями. Так, серед педагогів міста 195 педагогів з вищою кваліфікаційною категорією, 51 педагог мають звання «старший вчитель», 34 – «вчитель-методист», 53 – «вихователь-методист». 14 педагогів мають звання «Відмінник освіти», 1 «Заслужений працівник освіти України»., 3 педагоги нагороджені Знаком «Софія Русова»

Управлінська діяльність

Протягом року в закладах загальної середньої освіти здійснено вивчення стану викладання географії (ЗОШ №1), художньої культури (ЗОШ №3), української мови та літератури (ліцей), природознавства і мистецтва у початковій школі (ЗОШ №3), предмету «Людина і світ» (ЗОШ №2, ЗОШ №4). Проведено моніторинг діяльності Славутицьких шкіл №1 та №4, дошкільного навчального закладу №4 «Марите», моніторинг організації і результативності інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами (ЗОШ №4, ДНЗ «ЦРД»). Тематичному вивченню підлягали питання стану підготовки навчальних закладів до нового навчального року, оформлення та видачі документів про освіту, організації роботи з екологічного виховання старших дошкільників. Проведені моніторингові дослідження та вивчення стану виконання начальних програм в загальноосвітніх навчальних закладах, моніторинг професійної компетентності педагогічних працівників закладів освіти міста, про реалізацію завдань національно-патріотичного виховання молоді у закладах освіти. Результати узагальнені довідками, інформаціями, аналітичними звітами, актами, підготовлені рекомендації, суттєвих недоліків не виявлено.

На особистому прийому начальника управління освіти упродовж 2017/2018 навчального року прийнято та розглянуто 14 звернень, опрацьовано 31 письмове звернення.

Важливим кроком в управлінській діяльності є оптимізація діяльності Центру професійного розвитку, який є комунальним навчально-виховним закладом системи загальної середньої освіти, який здійснює професійне навчання учнів 10-11 класів міста Славутича. Оскільки у 2018/2019 навчальному році 10-ті класи за технологічним профілем не формувалися з 2018 року навчання за даним профілем не передбачено. 30 учнів 11-х класів, з них - 13 учнів школи № 2, 17 учнів школи № 4, у 2018/ 2019 навчальному році технологічного профілю завершуватимуть навчання за спеціальністю «Оператор комп’ютерного набору», та «Водій автотранспортних засобів категорії «В». Враховуючи, що утримання будівлі Центру професійного розвитку з проектною потужністю 700 учнів, загальною площею 4764,7 м2 і фактичним відвідуванням – 59 учнів у 2017/2018 навчальному році, що становить 8,4 % від проектної потужності (у 2018/2019 навчальному році 30 учнів–4,3% від проектної потужності) є економічно недоцільним, Славутицькою міською радою прийнято рішення № 981-39-VII від 23.03.2018 «Про передачу нерухомого комунального майна», яким управління освіти і науки Славутицької міської ради зобов’язано передати зі свого балансу на баланс виконавчого комітету Славутицької міської ради з подальшою передачею на баланс комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради нерухоме комунальне майно, а саме: нежитлову будівлю «Центр професійного розвитку», що знаходиться за адресою: Київська область, м. Славутич, вул. 77-ї Гвардійської Дивізії, будинок 3.

Таким чином, Центр професійного розвитку переміщений в іншу будівлю, створені належні умови для організації роботи працівників та учнів.

У 2016-2018 роках здійснювалася термомодернізація двох об’єктів муніципальної сфери в рамках грантового європейського проекту – ЗОШ №2 та ДНЗ №1. Окрім робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією виконання капітальних ремонтних робіт, виконані й інші роботи, а саме: заміна зовнішнього і внутрішнього освітлення, встановлена система диспетчеризації, придбане та встановлене обладнання візуалізації. Здійснено заміну вікон та вхідних груп у закладах дошкільної освіти та у ЗОШ №3. В ЗОШ №4 виконані капітальні ремонтні роботи з утеплення фасаду будівлі та заміни вікон.

Проведено 5 закупівель за енергосервісними договорами, за результатами яких у 5-ти закладах (ДНЗ №4,5,6,ЦРД, ЦЗДБ) встановлені індивідуально-теплові пункти. Окремо придбано та встановлено у 2016 році індивідуально-тепловий пункт у ДНЗ №8.

У 2016 та 2017 роках організовано та проведено конкурс проектів на грант міського голови.

Здійснюється робота та супровід реалізації проектів бюджету участі.

З 2018 року введено харчування в закладах загальної середньої освіти. Для цього проведені відповідні закупівлі продуктів харчування, холодильного обладнання, посуду, кухонного приладдя. Створено 21 робоче місце (працівники харчоблоків).

Здійснено організаційні заходи та відкрито Інклюзивно-ресурсний центр для належної організації якого проведено косметичний ремонт приміщень, придбанно спеціальне обладнання, створено 2 робочих місця.

Відкрито інклюзивні групи у дошкільних навчальних закладах №1 «Калинка» та «Центр розвитку дитини». Для забезпечення їх функціонування проведено ремонт приміщень та пошкоджених місць покрівлі, придбано необхідні меблі та обладнання.

Щорічно управлінням освіти забезпечується участь учнів міста в обласному та Всеукраїнському етапах олімпіад (доведення, проживання).

Забезпечується участь випускників 11-х класів в ЗНО.

За ініціативи управління освіти та підтримки органів місцевої влади розширено категорію дітей для забезпечення безкоштовним харчуванням, встановлено оптимальну вартість харчування, встановлення оплату за харчування у співвідношенні 40/60%.

Розширено мережу пришкільних та мовних таборів на базі шкіл, забезпечено фінансування на придбання канцелярських товарів.

Оптимізовано діяльність дитячого будинку – зменшено займану площу, приведено у відповідність до кількості вихованців штатну чисельність.

Забезпечено участь педагогів у фахових педагогічних конкурсах.

Відповідно до Порядку використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017 року № 88, за кошти субвенції на суму 37540,00 грн. для учнів з особливими освітніми потребами ЗОШ №4 придбано обладнання, дидактичні матеріали, особливі засоби наочності, що дозволяють створювати умови для роботи на уроці з урахуванням потреб учнів.

У 2017/2018 навчальному році Славутицька загальноосвітня школа I-III ступенів №1 долучилася до реалізації експерименту регіонального рівня з теми «Розроблення та апробація навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації проекту Державного стандарту початкової загальної освіти» (1-й клас, 28 учнів).

Впроваджується Всеукраїнський науково-педагогічний проект «Інтелект України» (ЗОШ №4) – за програмою працює 2 класи (1-й та 2-й класи), реалізується дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня за темою «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)» (ЗОШ №2) - за програмою працює 2 класи (1-й та 2-й класи).

Славутицький ліцей розпочав у 2017/2018 навчальному році реалізацію дослідно-експериментальної роботи «Апробація інтегрованого курсу «Історія України в контексті всесвітньої історії» (10 клас, математична група).

В рамках співпраці з міжнародними проектами керівники Групи Управління Проектом Оскар Н. (Мак) Макніл та СП «НОВАРКА» Сиріл Фаржьє передали Славутицькому ліцею обладнання для цифрової лабораторії з фізики, яке включає набір стандартних приладів з основних розділів фізики «Механіка», «Електродинаміка, «Молекулярна фізика», «Оптика» на суму 600000,00 грн. Робота з приладами дозволяє в повному обсязі провести демонстраційний та лабораторний експеримент у класах різної вікової категорії та різного профілю навчання та спеціалізовані датчики, реєстратори даних, програмне забезпечення для управління збором даних та обробкою експерименту.

Висновок:

Зазначене вище засвідчує стабільну діяльність системи освіти міста. Напрямки діяльності, передбачені для реалізації Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2016-2018 роки, є актуальними і можуть бути відображені в Програмі розвитку освіти міста Славутича на 2019-2021 роки з урахуванням змін законодавства в сфері освіти, потреб та запитів учасників освітнього процесу. Проведений аналіз виконання заходів програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2016-2018 роки дає можливість сформулювати мету та визначити завдання Програми розвитку системи освіти міста Славутича на 2019-2021 роки.

Обсяги і джерела фінансування

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного, обласного та міського бюджетів, а також інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.

Обсяг фінансування Програми уточнюється щороку під час складання проекту обласного бюджету Київської області та міського бюджетів на відповідний рік у межах прогнозних показників, спрямованих на галузь «Освіта», та можливостей дохідної частини міського бюджету, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

У разі потреби, протягом року цей обсяг може уточнюватись

Обсяги видатків, необхідних для виконання Програми визначаються щороку, з урахуванням обсягу освітньої субвенції з державного бюджету, можливостей обласного та місцевих бюджетів.

У разі необхідності, на підставі клопотань управління освіти і науки Славутицької міської ради до Програми вносяться відповідні зміни.

Ресурсне забезпечення Програми розвитку системи освіти

міста Славутича на 2019-2021 роки

тис. грн

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми 2019 рік 2020 рік 2021 рік Усього витрат на виконання Програми
Обсяг ресурсів, усього, у тому числі: 12262,8 13828,5 15360,1 41451,4
державний бюджет
обласний бюджет
міський бюджет 4792,2 5407,5 6459,1 16658,8
кошти не бюджетних джерел 7470,6 8421 8901 24792,6
  1. Перелік завдань і заходів Програми та її результативні показники

Для реалізації Програми визначені наступні завдання:

  1. Забезпечити відповідність інфраструктури освіти міста потребам і запитам населення.
  2. Формувати в закладах освіти середовище, сприятливе для навчання впродовж життя, зростання професійної компетентності педагогічних працівників міста, підвищення ефективності системи підготовки та професійного розвитку педагогічних і керівних кадрів.
  3. Запровадити автономію закладів освіти, дотримання принципу відповідальності закладів освіти за результати освітньої діяльності.
  4. Забезпечити рівний доступ школярів до якісної освіти в умовах реформування української школи.
  5. Забезпечити якісний науково-методичний супровід виконання Плану заходів з реалізації Концепції «Нова українська школа».
  6. Забезпечити належний організаційно-методичний супровід інклюзивної освіти та навчання дітей з особливими освітніми потребами.
  7. Забезпечити ефективну організацію освітнього процесу з метою якісної підготовки випускників закладів загальної середньої освіти міста до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
  8. Забезпечити інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір шляхом розширення мережі класів з інклюзивним навчанням у закладах загальної середньої освіти .
  9. Удосконалити процес організації харчування в закладах освіти.
  10. Продовження реалізації системних заходів з енергозбереження, раціонального використання ресурсів, залучення спеціалістів з енергоменеджменту до активної співпраці з закладами освіти.
  11. Оптимізація мережі закладів загальної середньої освіти.

Очікувані результати:

  • Створення належних умов для функціонування системи освіти міста, яка забезпечує розвиток, виховання і навчання дитини;
  • удосконалення мережі закладів освіти з урахуванням потреб дітей, суспільних запитів і державних вимог;
  • забезпечення якісної освіти на всіх рівнях, створення умов вільного доступу до неї;
  • здійснення моніторингу якості системи освіти міста;
  • формування інформаційно-освітнього простору в місті;
  • формування здорового способу життя як важливої складової розвитку та виховання дітей, підготовки їх до високопродуктивної праці та організації змістовного дозвілля;
  • формування у дітей та молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів України;
  • забезпечення умов для підвищення фахового рівня педагогів;
  • модернізація матеріально-технічної бази закладів освіти.
  1. Напрями діяльності та заходи Програми
№ з/п Заходи за напрямами Виконавець Період виконання та орієнтовні обсяги фінансування
(тис.грн.)
Джерела фінансу
вання
Очікувані результати
2019 2020 2021
Напрям І. Дошкільна освіта
1.1. Розвиток мережі закладів дошкільної освіти
1.1.1 Модернізація матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти в частині побутового та технологічного оснащення Управління освіти і науки
Заклади дошкільної освіти
Згідно кошто
рисних призначень
Згідно кошто
рисних призначень
Згідно кошто
рисних призначень
Міський бюджет Створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти
1.1.2 Збереження мережі закладів дошкільної освіти з метою забезпечення охоплення дітей дошкільною освітою Управління освіти і науки
Керівники заклади дошкільної освіти
+ + + - Збільшення відсотку охоплення дітей дошкільною освітою
1.1.3 Створення умов у закладах дошкільної освіти для отримання дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами (відкриття інклюзивних груп) Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Забезпечення рівного доступу до отримання якісної освіти
1.2. Модернізація змісту дошкільної освіти та надання якісних освітніх послуг
1.2.1 Впровадження Базового компоненту дошкільної освіти (нової редакції) Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади дошкільної освіти
+ + + - Підвищення якості дошкільної освіти, створення належних умов для навчання та виховання дітей
1.2.2 100% забезпечення закладів дошкільної освіти педкадрами з фаховою освітою Управління освіти і науки
Заклади дошкільної освіти
+ + +
1.2.3 Забезпечення систематичної методичної роботи з педагогічними та медичними працівниками закладів дошкільної освіти Міський методичний центр
Заклади дошкільної освіти
+ + + Підвищення якості дошкільної освіти, створення належних умов для навчання та виховання дітей
1.2.4 Забезпечення стовідсоткового охоплення дітей п'ятирічного віку дошкільною освітою Управління освіти і науки
Заклади дошкільної освіти
+ + + - Створення умов для обов'язкового здобуття дітьми п'ятирічного віку дошкільної освіти
1.2.5 Забезпечення закладів дошкільної освіти навчально-методичними матеріалами, обладнанням, іграшками, дитячою літературою, іншими засобами розвитку, навчання і виховання Управління освіти і науки
Заклади дошкільної освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Створення належних умов навчання та виховання дітей у закладах дошкільної освіти міста
1.2.6 Оснащення закладів дошкільної освіти комп’ютерною технікою Управління освіти і науки
Заклади дошкільної освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Створення належних умов навчання та виховання дітей у закладах дошкільної освіти міста
1.2.7 Проведення тематичних загальноміських заходів для вихованців закладів дошкільної освіти Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Забезпечення належного рівня виховної роботи в закладах дошкільної освіти
1.2.8 Забезпечення 100% обліку дітей від дня народження до 6 років за територіальним принципом Управління освіти і науки + + + - Достовірність статистичних даних обліку дітей дошкільного віку
Всього по роках:
Всього за напрямом І:
Напрям ІІ. Загальна середня освіта
2.1. Створення якісного освітнього середовища
2.1.1 Виконання Державного стандарту освіти Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Реалізація завдань державної освітньої політики
2.1.2. Реорганізація закладів освіти відповідно до запитів і потреб громади та з урахуванням демографічної ситуації в місті Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + - - Забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям шкільного віку
2.1.3 Створення нового освітнього простору для учнів початкової школи Управління освіти і науки
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Створення сучасного освітнього середовища для здобуття дітьми якісної освіти
2.1.4 Проведення моніторингу щодо вивчення потреб учнів, батьків, педагогів з питань профільного навчання та відстеження ефективності системи
профільного навчання
Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Забезпечення школярам якісних умов для розвитку та освіти через оптимізацію
шкільної мережі, зміцнення навчально-матеріальної бази закладів загальної середньої освіти
2.1.5 Розширення спектру варіативної складової Робочих навчальних планів з урахуванням освітніх потреб Управління освіти і науки
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Створення умов для отримання учнями освіти відповідно до їх потенціалу, схильності та інтересів
2.1.6 Сприяння розвитку індивідуалізованого процесу навчання через форми дистанційного, екстернатного, індивідуального навчання Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Створення умов для рівного доступу до якісної освіти
2.1.7 Забезпечення функціонування та розвитку Славутицького ліцею як базового закладу з реалізації профільного навчання, збереження його багатопрофільності Управління освіти і науки
Славутицький ліцей
+ + + - Створення умов для отримання учнями якісної профільної освіти, що забезпечить можливість їх
професійного самовизначення
2.1.8 Забезпечення навчання педагогічних працівників та керівників закладів загальної середньої освіти на курсах підвищення кваліфікації у закладах різних типів Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Підвищення професійного
рівня керівників та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти
2.1.9 Модернізація діяльності шкільних бібліотек Управління освіти і науки
Заклади загальної середньої освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Створення належних умов для здобуття дітьми загальної середньої освіти
2.1.10 Реалізація Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України», технології навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)» Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Створення умов для отримання учнями якісної освіти
2.1.11 Впровадження в педагогічну практику сучасних технологій в умовах реформування освіти (тренінги, семінари, майстер-класи із залученням фахівців) Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + + Забезпечення професійного розвитку педагогічних працівників
2.1.12 Придбання навчальних комп’ютерних комплексів для закладів загальної середньої освіти Управління освіти і науки
Заклади загальної середньої освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Державний бюджет
Міський бюджет
Технічне оснащення закладів загальної середньої освіти сучасними інформаційно-комунікаційними засобами навчання
2.1.13 Забезпечення предметних кабінетів закладів загальної середньої освіти мультимедійною технікою Управління освіти і науки
Заклади загальної середньої освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Державний бюджет
Міський бюджет
2.2. Робота з обдарованими дітьми
2.2.1 Розширення мережі класів з поглибленим вивченням навчальних предметів для обдарованої молоді в закладах загальної середньої освіти міста Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Підвищення рівня навченості учнів
2.2.2 Використання диференційованих форм роботи з обдарованими дітьми Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Підвищення рівня науково-методичного забезпечення роботи з обдарованою молоддю, впровадження інноваційних методів роботи
2.2.3 Участь учнівської молоді у міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних олімпіадах, конкурсах, турнірах, проектах та програмах Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Створення умов для надання системної підтримки обдарованій молоді, її творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку
2.2.4 Стимулювання кращих учнів та вихованців закладів освіти міста. Проведення щорічного міського свята з відзначенням обдарованої молоді Славутицька міська рада
Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Моральне та матеріальне стимулювання обдарованої молоді
2.2.5 Преміювання вчителів, які здійснюють організаційно-методичну роботу з обдарованими учнями, які стали переможцями ІІІ, ІV етапів олімпіад, конкурсів Славутицька міська рада
Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Матеріальне стимулювання педагогічних працівників
2.2.6 Проведення щорічної науково-практичної конференції для учнів 8-11 класів «Славутич – погляд у майбутнє» Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Активізація роботи міського осередку МАН України, професійна орієнтація молоді
2.2.7 Підтримка інноваційної діяльності щодо розробки та впровадження освітньо-наукових проектів Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Моральне та матеріальне стимулювання обдарованої молоді
2.2.8 Забезпечення програмними засобами для організації дистанційного навчання Управління освіти і науки
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Створення умов для організації дистанційного навчання
Всього по роках:
Всього за напрямом ІІ:
Напрям ІІІ. Освіта дітей з особливими освітніми потребами
3.1. Створення доступних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами
3.1.1 Вивчення досвіду роботи з інклюзивної освіти в області та Україні Міський методичний центр
Інклюзивно-ресурсний центр
+ + + - Сприяння розвитку
інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами
3.1.2 Поповнення банку даних про дітей з особливими освітніми потребами Управління освіти і науки
Інклюзивно-ресурсний центр
+ + + Визначення потреби батьків в організації інклюзивної освіти
3.1.3 Розширення мережі інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, інклюзивних класів у закладах загальної середньої освіти Управління освіти і науки
Керівники закладів освіти
+ + + - Забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими потребами
3.1.4 Придбання меблів та спеціального обладнання для забезпечення умов інклюзивного навчання Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно кошто
рисних призначень
Згідно кошто
рисних призначень
Згідно кошто
рисних призначень
Державний бюджет
Міський бюджет
Забезпечення дітям з
особливими освітніми потребами умов для розвитку і підготовки до навчання
3.1.5 Підвищення кваліфікації та професійної перепідготовки педагогів, які працюють з дітьми з особливими потребами в умовах інклюзивної освіти Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Згідно кошто
рисних призначень
Згідно кошто
рисних призначень
Згідно кошто
рисних призначень
Міський бюджет Підвищення професійного рівня педагогів з питань роботи з дітьми із особливими освітніми потребами
3.2. Діяльність Інклюзивно-ресурсного центру
3.2.1 Забезпечення діяльності комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Славутицької міської ради Київської області відповідно до законодавчих та нормативних вимог Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Інклюзивно-ресурсний центр
+ + + - Забезпечення належного функціонування Інклюзивно-ресурсного центру
3.2.2 Надання методичної підтримки педагогам, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти Міський методичний центр
Інклюзивно-ресурсний центр
+ + + - Активізація процесу якісної організації інклюзивного навчання
3.2.3 Проведення просвітницької роботи та підтримка батьків дітей з особливими освітніми потребами у визначенні та отриманні доступу до освітніх послуг і задоволенні соціальних, емоційних та освітніх потреб дітей Інклюзивно-ресурсний центр
Міський методичний центр
+ + + - Надання підтримки батькам у відстоюванні прав дітей з особливими освітніми потребами на рівний доступ до якісної освіти
3.2.4 Співпраця закладів та установ системи освіти міста з Центром комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю «БлагоДар» Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Забезпечення співпраці закладів системи освіти міста
3.2.5 Проведення комплексної оцінки рівня загального розвитку дітей з особливими освітніми потребами Інклюзивно-ресурсний центр + + + - Розроблення рекомендацій щодо програми навчання дітей з особливими освітніми потребами
3.2.6 Надання системної фахової допомоги, забезпечення соціально-психологічним супроводом дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах і групах Управління освіти і науки
Інклюзивно-ресурсний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Здійснення соціально-психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах і групах
Всього по роках:
Всього за напрямом ІІІ:
Напрям IV. Здоров’я та соціальний захист учасників освітнього процесу
4.1. Освітнє середовище, сприятливе для збереження здоров’я дитини
4.1.1 Поповнення матеріально-технічної бази предметних кабінетів, спортивних залів закладів освіти міста Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Державний бюджет
Міський бюджет
Створення освітнього середовища, сприятливого для збереження здоров’я учасників освітнього процесу
4.1.2 Забезпечення закладів освіти дезінфікуючими засобами та медичними препаратами для надання першої невідкладної допомоги Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Забезпечення необхідних санітарно-гігієнічних умов навчання та виховання
4.1.3 Облаштування та оновлення спортивних та дитячих майданчиків Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Розвиток спортивно-оздоровчої інфраструктури закладів освіти
4.1.4 Організація відповідно до медичних показників роботи спеціальних та підготовчих груп з фізичної культури Управління освіти і науки
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Диференціація освітнього процесу з урахуванням індивідуального стану здоров’я учнів
4.1.5 Організація роботи літніх пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням Управління освіти і науки
Заклади загальної середньої освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Створення умов для організованого оздоровлення та активних форм відпочинку
4.1.6 Проведення моніторингу стану та причин дитячого травматизму, нещасних випадків серед дітей дошкільного та шкільного віку Управління освіти і науки + + + - Запобігання дитячому травматизму
4.1.7 Проведення міського етапу та забезпечення участі учнів у подальших етапах спортивних конкурсів та змагань («Олімпійське лелеченя», «Сокіл» («Джура»), «Веселі старти», «Козацький гарт» тощо) Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + + - Створення умов для формування здорового способу життя учнівської молоді
4.1.8 Проведення загальноміського спортивного свята для вихованців закладів дошкільної освіти Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади дошкільної освіти
+ + + - Формування усвідомленого та відповідального ставлення учасників освітнього процесу до власного здоров'я
4.1.9 Проведення профілактичних заходів, спрямованих на протидію торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми, попередженню вживання психоактивних, наркотичних речовин, ранніх статевих стосунків та пов’язаних із цим асоціальних явищ і небезпечних хвороб у молодіжному середовищі (туберкульоз, ВІЛ/СНІД, інфекцій, що передаються статевим шляхом) Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + + - Об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, фахівців у сфері освіти, соціального захисту, охорони здоров’я, культури та спорту, центрів роботи з сім’ями та молоддю, недержавних громадських, організацій щодо виховання в дітей відповідального ставлення до власного здоров’я
4.1.10 Розробка методичних посібників та методичних рекомендацій, необхідних для проведення факультативних занять, тренінгів та інших форм роботи з основ здоров’я у закладах освіти Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Створення інформаційно- методичних матеріалів щодо формування здорового способу життя учнівської молоді
4.1.11 Випуск інформаційно-методичних матеріалів з питань здоров’я та здорового способу життя Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + -
4.2 Організація харчування дітей
4.2.1 Забезпечення повноцінним харчуванням вихованців закладів дошкільної освіти
Пільгових категорій 100%
40%
60%
Усього по закладах дошкільної освіти
Управління освіти і науки 895,0
1691,1
3366,3
5952,4
871,0
1690,8
2904,5
5466,3
1068,0
2046,7
3070,1
6184,8
Міський бюджет
Міський бюджет
Спеціальний фонд
Забезпечення умов для повноцінного фізичного розвитку дітей, зміцнення їх здоров’я
4.2.2 Забезпечення повноцінним харчуванням учнів 1-4 класів Пільгових категорій:
Відповідно до закону 100%
За рішенням виконкому 100%
1-4 кл. 40%
1-4 кл. 60% та групи продовженого дня
Забезпечення повноцінним харчуванням учнів 5-11 класів
Пільгових категорій:
Відповідно до закону 100%
За рішенням виконкому 100%
5-11 кл. (батьківська плата) 100%
Усього по закладах загальної середньої освіти
Управління освіти і науки 88,6
457,0
524,7
838,9
123,8
983,8
3265,4
6282,2
126,3
612,3
785,7
1920,2
96,2
1185,8
3596,3
8322,8
129,5
725,1
931,4
2029,6
101,7
1415,1
3801,3
9133,7
Міський бюджет
Міський бюджет
Міський бюджет
Спеціальний фонд
Міський бюджет
Міський бюджет
Спеціальний фонд
Забезпечення умов для повноцінного фізичного розвитку дітей, зміцнення їх здоров’я
4.2.3 Проведення закупівель продуктів харчування Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Забезпечення збалансованого харчування дітей в закладах дошкільної та загальної середньої освіти
4.2.4 Оновлення технологічного обладнання харчоблоків закладів освіти Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Забезпечення раціональним і якісним харчуванням дітей в закладах дошкільної та загальної середньої освіти
4.2.5. Проведення періодичних медичних оглядів працівників харчоблоків Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Забезпечення умов для збереження здоров’я працівників
4.3. Виявлення та підтримка дітей вразливих категорій
4.3.1 Проведення соціальної паспортизації дитячого контингенту Управління освіти і науки
Заклади освіти
+ + + - Запобігання безпритульності та бездоглядності дітей. Своєчасне надання соціальної підтримки
4.3.2 Здійснення грошових виплат дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування Управління освіти і науки 28,2 39,4 41,6 - Реалізація урядових завдань щодо матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
4.3.3 Забезпечення ефективного соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців Дитячого будинку «Центр захисту дітей» Управління освіти і науки
Дитячий будинок «Центр захисту дітей»
+ + + - Сприяння повноцінному розвиткові дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їх адаптації до самостійного життя
Всього по рокам:
Всього за напрямом IV:
Напрям V. Виховна робота
5.1 Патріотичне виховання
5.1.1 Розвиток діяльності дитячих самоврядних громадських організацій «Світлячки Славутича», «Веселка», «Молодіжна рада «Майбутнє Славутича» Управління освіти і науки
Міський методичний центру
Заклади освіти
Палац дітей та молоді
+ + + - Створення умов для всебічного розвитку особистості
5.1.2 Оснащення навчальних кабінетів предмету «Захист Вітчизни» необхідним обладнанням і матеріалами Управління освіти і науки
Заклади загальної середньої освіти
Згідно кошто
рисних призначень
Згідно кошто
рисних призначень
Згідно кошто
рисних призначень
Міський бюджет Формування психологічної та фізичної готовності молоді до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо відстоювання національних інтересів та незалежності держави. Формування почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української держави, рідної землі
5.1.3 Співпраця з військовою частиною міста (екскурсії до військової частини, спільні заходи патріотичного спрямування, змагання військово-спортивного спрямування, профорієнтаційні заходи тощо) Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + +
5.1.4 Проведення тематичних заходів до Дня українського козацтва – Дня захисника Вітчизни; Дня Соборності України;
до святкування дня Гідності та Свободи, до Дня Примирення, Дня Збройних Сил України, Дня призовника, відзначення дня пам'яті Героїв Крут
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + +
5.2 Профілактична робота
5.2.1 Формування виховного середовища та створення програм виховної роботи у закладах освіти на ціннісній основі Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + + Розвиток у дітей та молоді почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і місця у суспільстві, формування загальнолюдських цінностей
5.2.2 Забезпечення організованого змістовного дозвілля учнів під час канікул, у позаурочний час Міський методичний центр
Заклади загальної середньої освіти
+ + + Забезпечення дозвілля учнів під час канікул, у позаурочний час
5.2.3 Забезпечення підтримки молодіжних громадських організацій, розвиток різноманітних форм учнівського самоврядування, поглиблення молодіжних контактів, реалізація молодіжних проектів Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + + Створення умов для розвитку особистості патріота, інноватора, громадянина
5.2.4 Проведення правоосвітньої роботи серед учнівської молоді Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + + Створення системи правоосвітньої і правовиховної роботи в закладах освіти. Допомога учням та їхнім батькам у захисті прав та інтересів
5.2.5 Проведення моніторингу щодо фактів проявів булінгу у дитячих колективах, бездоглядності, правопорушень серед неповнолітніх та рівня обізнаності дітей та учнівської молоді з питань негативного впливу алкоголю, тютюну, наркотиків на їхнє життя та здоров’я Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + +
Всього по роках:
Всього за напрямом V:
Напрям VI. Позашкільна освіта
6.1.1 Створення Центру патріотичного виховання Управління освіти і науки + + + - Забезпечення охоплення дітей та молоді позашкільною освітою
6.1.2 Розвиток мережі гуртків, творчих об'єднань за різними напрямами позашкільної освіти Управління освіти і науки
Палац дітей та молоді
+ + + - Формування мережі груп, гуртків, творчих об'єднань відповідно до потреб
6.1.3 Зміцнення навчальної та матеріальної бази закладів позашкільної освіти Управління освіти і науки
Палац дітей та молоді
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Створення комфортних та сучасних умов навчання
6.1.4 Співпраця з міжнародними організаціями в контексті грантової діяльності, розвитку мовної практики, участі учнівської молоді у міжнародних проектах, програмах, конкурсах Управління освіти і науки
Палац дітей та молоді
+ + + - Обмін досвідом у рамках міжнародної співпраці
Всього по роках:
Всього за напрямом VІ:
Розділ VІІ. Професійний розвиток педагогічних працівників
7.1. Система підвищення кваліфікації
7.1.1 Забезпечення системного підвищення кваліфікації педагогічних працівників через формальну, неформальну, інформальну освіту. Навчання педагогів на основі запитів Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + + - Підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, підготовка умотивованого учителя Нової української школи. Підвищення якості освітнього процесу
7.1.2 Забезпечення системного професійного розвитку педагогічних працівників міста з урахуванням модернізації освіти, переходу до нового змісту освіти та впровадження сучасних технологій через диференційовані форми науково-методичної роботи Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + +
7.1.3 Проведення заходів щодо професійно-педагогічної адаптації молодих фахівців, їх професійного становлення і зростання Міський методичний центр + + + - Підвищення професійного
рівня педагогічних працівників зі стажем роботи до 5 років
7.1.4 Оновлення та розширення банку суб’єктів дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності системи освіти міста, напрямків міжнародного співробітництва Міський методичний центр + + + Підвищення рівня навченості учнів, професійного рівня педагогічних працівників
7.1.5 Розвиток матеріально-технічної бази міського методичного центру Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Підвищення рівня надання інформаційно-методичних послуг
7.1.6 Здійснення інформаційної підтримки та навчально-методичного забезпечення закладів освіти (посібники, підручники, електронні засоби навчального призначення, педагогічні програмні засоби, передплата фахових періодичних видань) Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Підвищення якості навчання в закладах освіти міста шляхом організації вільного доступу учнів і педагогічних працівників до навчальних матеріалів, методичних розробок, освітніх електронних бібліотек, навчально- методичних комплексів, цифрових інформаційних ресурсів
7.1.7 Здійснення навчання педагогів закладів освіти міста з питань впровадження сучасних інформаційно-комп’ютерних
технологій
Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Забезпечення безперервної освіти педагогічних працівників завдяки доступу до інформації через комп’ютерні тамережні технології, провадження сучасних інформаційно - комп’ютерних технологій (ІКТ) в освітній процес
7.1.8 Презентація результатів інноваційної діяльності, дослідно-експериментальної роботи та міжнародної співпраці закладів та установ системи освіти міста на виставках, конференціях, семінарах регіонального, республіканського та міжнародного рівнів Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Налагодження професійного діалогу, обмін досвідом, стимулювання професійної діяльності педагогічних працівників
7.2. Проведення фахових конкурсів
7.2.1 Участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних фахових конкурсах Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + + - Стимулювання педагогічних працівників до підвищення якості роботи. Забезпечення можливості реалізації особистої траєкторії розвитку педагогічним працівникам міста
7.2.2 Проведення міських конкурсів фахової майстерності, майстер-класів кращих педагогів Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + +
Всього по роках:
Всього за напрямом VІІ:
Напрям VІІІ. Енергозбереження у закладах та установах освіти
8.1 Поліпшення умов експлуатації та збереження будівель і споруд закладів освіти у належному стані, забезпечення санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та естетичних вимог до утримання будівель, споруд та прилеглих до них територій Управління освіти і науки
Заклади освіти
+ + + Систематизація діяльності з енергозбереження, впровадження заходів з енергозбереження. Контроль перевитрат енергоресурсів у порівнянні з нормативними (базовими)
показниками. Моніторинг заходів з енергозбереження та контролю ефективності їх запровадження.
8.2 Моніторинг використання енергоресурсів Управління освіти і науки
Заклади освіти
+ + + - Забезпечення економного використання енергоресурсів
8.3 Встановлення в закладах освіти індивідуально-теплових пунктів Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет Забезпечення економного використання теплової енергії
8.4 Заміна віконних та дверних блоків на склопакети Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет
Міський бюджет
Міський бюджет
Міський бюджет
Міський бюджет
Зменшення витрат бюджетних коштів за спожиті енергоносії, створення безпечних умов навчання, виховання та життєдіяльності у закладах освіти
8.5 Встановлення зарадіаторних рефлекторів на батареях Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
8.6 Заміна ламп на енергозаощаджувальні Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
8.7 Утеплення фасадів будівель закладів освіти Славутицька міська рада
Управління освіти і науки
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
8.8. Модернізація та обслуговування електричних мереж, автоматизованих пунктів енергоспоживання Управління освіти і науки
Заклади освіти
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
8.9 Виконання заходів Програми формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + - Впровадження довгострокової політики просвітництва з питань енергозбереження
8.10 Участь у проведенні загальноміського Тижня енергоефективності Управління освіти і науки
Заклади освіти
+ + + -
8.11 Впровадження в освітній процес навчальних курсів, факультативів з питань підвищення енергоефективності Управління освіти і науки
Міський методичний центр
Заклади освіти
+ + + -
Всього по роках:
Всього за напрямом VІІІ:
Напрям ІХ. Управління освітою
9.1. Моніторинг якості освіти
9.1.1 Здійснення моніторингових досліджень щодо визначення відповідності освітньоїсистеми встановленим стандартам та кваліфікаційним вимогам Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + -
9.1.2. Вивчення діяльності закладів освіти за окремо визначеними напрямками Управління освіти і науки
Міський методичний центр
+ + + -
9.2. Забезпечення адміністративно-господарської діяльності закладів освіти
9.2.1 Організація роботи в закладах освіти з підготовки до нового навчального року Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет
Міський бюджет
Міський бюджет
Міський бюджет
Державний бюджет
Міський бюджет
Міський бюджет
Міський бюджет
Забезпечення належного рівня функціонування закладів освіти міста. Створення безпечних умов організації освітнього процесу, виконання соціальних гарантій
9.2.2 Забезпечення виконання санітарних норм в частині дотримання теплового режиму та утримання закладів освіти в належному стані Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
9.2.3 Виконання ремонтних робіт у закладах освіти Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
9.2.4 Проведення заходів з підготовки закладів до опалювального сезону Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
9.2.5 Забезпечення гарантованих виплат працівникам закладів освіти у повному обсязі Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
9.2.6 Забезпечення споруд закладів освіти автоматичною пожежною сигналізацією та первинними засобами гасіння пожежі Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
9.2.7 Організація навчання керівних кадрів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежного захисту та техногенної безпеки Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
9.2.8 Обслуговування електрогосподарств та сантехнічного обладнання закладів освіти Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет
9.2.9 Висвітлення заходів реалізації програми в засобах масової інформації Управління освіти і науки Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Згідно з кошто
рисними призначеннями
Міський бюджет
9.3. Моніторинг і оцінка виконання заходів Програми
9.3.1 Аналіз використання фінансових ресурсів Управління освіти і науки + + + - Визначення рівня забезпеченості закладів освіти з метою коригування потреби фінансових ресурсів
9.3.2 Аналіз виконання заходів Програми, відповідність очікуваних результатів Управління освіти і науки + + + - Визначення напрямків роботи з питань управління освітою на наступні терміни дії програми
Всього по роках:
Всього за напрямом ІХ:
Всього фінансування заходів Програми:
  1. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Управління освіти і науки Славутицької міської ради здійснює координацію та контроль за виконанням заходів і завдань Програми, забезпечує внутрішній фінансовий контроль за використанням бюджетних коштів. Для цього використовується механізм оцінки та моніторингу, відповідальним за який є управління освіти.

Оцінка і моніторинг виконання Програми проводяться на підставі даних структурних підрозділів управління освіти у строки, встановлені рішенням управління освіти.

Управління освіти і науки Cлавутицької міської ради щокварталу до 25 числа місяця, що настає за звітним періодом, аналізує стан виконання програми, коригує та уточнює реалізацію заходів, зокрема в частині фінансового забезпечення.

Управління освіти Славутицької міської ради щороку інформує постійну комісію міської ради з питань освіти про виконання заходів Програми.

Керуючий справами виконкому Олександр СКЛЯР