ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 5

СЛАВУТИЦЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

Про внесення змін до Програми відпочинку та оздоровлення дітей м. Славутича на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Славутицької

міської ради Київської області від 22.12.2017 № 842-35-VII

З метою приведення у відповідність до проєкту бюджету м. Славутича на 2020 рік показників Програми відпочинку та оздоровлення дітей м. Славутича на 2018-2020 роки, керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26 та 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

м і с ь к а р а д а

В И Р І Ш И Л А :

Внести зміни до Програми відпочинку та оздоровлення дітей м. Славутича на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Славутицької міської ради Київської області від 22.12.2017 № 842-35-VII, виклавши її в новій редакції, що додається (зміни вносяться в розділи: «Паспорт Програми»; «Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми»; «Напрями діяльності та заходи Програми») та затвердити її в новій редакції (додається).

Міський голова Юрій ФОМІЧЕВ

____________

__________


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Славутицької міської ради

____________________________

ПРОГРАМА

оздоровлення та відпочинку дітей м. Славутича

на 2018-2020 роки

(нова редакція)

м. Славутич – 2019


ЗМІСТ ПРОГРАМИ

І. Паспорт Програми

ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

ІІІ. Визначення мети Програми

ІV. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми

V. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

VІ. Напрями діяльності та заходи Програми

VII. Координація та контроль за ходом виконання Програми


І. Паспорт Програми відпочинку та оздоровлення дітей м. Славутича

на 2018-2020 роки

1. Ініціатор розроблення Програми Служба у справах дітей та сім'ї виконавчого комітету Славутицької міської ради (далі – служба у справах дітей та сім’ї)
2. Дата, номер і назва розпорядчого документа про схвалення Програми Рішення виконавчого комітету Славутицької міської ради «Про схвалення проекту Програми відпочинку та оздоровлення дітей м. Славутича на 2018-2020 роки у новій редакції» від №
3. Розробники Програми Служба у справах дітей та сім'ї
4. Співрозробники Програми Відділ молоді та спорту виконавчого комітету Славутицької міської ради
5. Відповідальний виконавець Програми Відділ молоді та спорту виконавчого комітету Славутицької міської ради (далі – відділ молоді та спорту), служба у справах дітей та сім'ї
6. Головний розпорядник бюджетних коштів Відділ молоді та спорту
7. Учасники Програми Служба у справах дітей та сім'ї, управління освіти і науки Славутицької міської ради (далі – управління освіти і науки), відділ молоді та спорту, відділ інформації та зв’язків із громадськістю, Комунальний заклад «Славутицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді», медичні заклади м. Славутича, Славутицьке відділення поліції Броварського відділу поліції Головного управління національної поліції у Київській області (далі - Славутицьке ВП Броварського ВП ГУНП у Київській області), міські підприємства, установи, організації усіх форм власності
8. Термін реалізації Програми 2018-2020 роки
9. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми
  1. Міський бюджет м. Славутича
  2. Кошти інших джерел
10. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього грн.,
у тому числі:
12 753 725
10.1. коштів міського бюджету, грн. 753 725
10.2. коштів інших джерел, грн. 12 000 000

ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Поліпшення стану здоров'я дітей, відновлення їх життєвих сил, зайнятість у канікулярний період, запобігання бездоглядності, створення можливості продовжити виховний процес та розвиток творчих здібностей дітей забезпечує організоване оздоровлення та відпочинок.

Тому збереження здоров'я дітей України, відновлення їх життєвих сил шляхом організації якісного, повноцінного оздоровлення та відпочинку є важливим напрямком державної політики на сучасному етапі.

У м. Славутичі мешкає 2167 дітей шкільного віку (які підлягають оздоровленню та відпочинку), з них: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 32, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 205, діти учасників АТО – 76, діти з обмеженими можливостями – 28, діти, вимушених переселенців – 23, діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків – 3, діти загиблих у районі проведення АТО - 5, діти, які перебувають на диспансерному обліку - 376, талановиті та обдаровані діти -105, рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім'ї, діти, взяті на облік службою у справах дітей та сім’ї як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Позитивним результатом оздоровчих кампаній є кількісний показник оздоровлених дітей; активна участь батьків, законних представників в оздоровчій кампанії; злагоджена та скоординована робота структурних підрозділів виконавчого комітету, профспілкових комітетів підприємств, установ, організацій міста щодо оздоровлення та відпочинку дітей.

Програма розроблена відповідно до Конституції України, Законів України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону дитинства» та інших нормативно-правових актів.


ІІІ. Визначення мети Програми

Мета Програми - створення сприятливих умов та реалізація права на якісне оздоровлення і відпочинок дітей м. Славутича, насамперед тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, діти із багатодітних сімей, діти із малозабезпечених сімей, діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків, діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім'ї, діти, взяті на облік службою у справах дітей та сім’ї як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які перебувають на диспансерному обліку, талановиті та обдаровані діти - переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій, діти - учасників дитячих творчих колективів і спортивних команд (далі - діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки).

ІV. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми

Прийняття даної Програми дозволить системно вирішувати завдання у сфері оздоровлення та відпочинку дітей.

Програма передбачає протягом 2018-2020 років здійснити комплекс заходів щодо створення умов для належної організації оздоровлення і відпочинку дітей шляхом:

організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;

організаційно-координаційної діяльності;

освітньо-виховної діяльності. 

Видатки, пов’язані з оздоровленням та відпочинком дітей, здійснюються за рахунок виділених у встановленому порядку коштів з міського бюджету, коштів підприємств, установ, організацій, позабюджетних фондів, а також добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, коштів батьків та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Ресурсне забезпечення Програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Славутича на 2018-2020 роки

грн.

Орієнтовний обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми Етапи виконання Програми Усього витрат на виконання Програми
2018 рік 2019 рік 2020 рік
Обсяг ресурсів, усього,
у тому числі:
3 162 800 4 294 868 5 296 57 12 753 725
державний бюджет - - -
обласний бюджет - - -
міський бюджет 162 800 294 868 296 57 753 725
Кошти небюджетних джерел 3 000 000 4 000 000 5 000 000 12 000 000

V. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

Завдання Програми:

  1. Організація оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
  2. Продовження практики співпраці з підприємствами, установами щодо надання фінансової та матеріальної допомоги в організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей.
  3. Створення оптимальних умов для безпечного та ефективного перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
  4. Сприяння щодо організації в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку змістовного дозвілля: проведення національно-патріотичних, культурно-масових, фізкультурно-спортивних заходів тощо.

5. Висвітлення інформації про підготовку та проведення оздоровлення і відпочинку дітей в засобах масової інформації.

Результативні показники Програми:

  1. Збільшення кількості придбання путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для охоплення організованим оздоровленням та відпочинком дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки щороку під час літніх канікул.
  2. Збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення.
  3. Збільшення мережі літніх пришкільних таборів.
  4. Урізноманітнення та підвищення якості оздоровчих послуг.

VI. Напрями діяльності та заходи Програми

грн

Мета, завдання, КТКВК Джерела фінансування Етапи виконання Програми Відповідальні
виконавці
І етап ІІ етап ІІІ етап
2018 рік 2019 рік 2020 рік (проєкт) 20___-20___ рр. 20___-20___ рр.
Обсяг витрат у тому числі кошти міського бюджету Обсяг витрат у тому числі кошти міського бюджету Обсяг витрат у тому числі кошти міського бюджету Обсяг витрат у тому числі кошти міського бюджету Обсяг витрат у тому числі кошти міського бюджету
Загальн. фонд Спеціал. фонд Загальн. фонд Спеціал. фонд Загальн. фонд Спеціал. фонд Загальн. фонд Спеціал. фонд Загальн. фонд Спеціал. фонд
Всього на виконання Програми Міський бюджет 162 800 162 800 - 294868 294868 - 296 057 296 057 - - - Відділ молоді та спорту, служба у справах дітей та сім’ї
  1. Організація оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки
Всього на виконання Програми
1.1. Придбати путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки Міський бюджет (загальний фонд) 128 800 128 800 - 239428 239428 - 240 000 240 000 - - - Відділ молоді та спорту, служба у справах дітей та сім’ї
1.2. Забезпечити надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які залишилися без піклування батьків, та влаштовані до Дитячого будинку «Центр захисту дітей» - - - - - - - - - - - - Служба у справах дітей та сім’ї, управління освіти і науки
1.3. Забезпечити оздоровленням та відпочинком вихованців дитячих будинків сімейного типу та прийомних дітей з батьками-вихователями - - - - - - - - - - - - Служба у справах дітей та сім’ї, КЗ «Славутицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді»
1.4. Забезпечити супровід груп дітей на оздоровлення та відпочинок під час їх перевезення до місць оздоровлення та відпочинку, а також у зворотному напрямку з розрахунку: 1 супроводжуючий на 15 дітей та на кожну групу від 30 до 45 дітей додатково 1 медичний працівник Міський бюджет - - - - - - - - - - - Відділ молоді та спорту
1.5. Сприяти організації та відпочинку дітей-інвалідів, які не можуть самостійно пересуватись разом з одним із батьків або осіб, що їх замінюють Не потребує фінансування - - - - - - - - - - - Служба у справах дітей та сім’ї
1.6. Забезпечити транспортними послугами дітей, які направляються на оздоровлення та відпочинок до дитячих оздоровчих закладів і в зворотному напрямку та високий рівень безпеки і надійності транспортного обслуговування під час перевезення дітей Міський бюджет (загальний фонд) 14 000 14 000 - 19440 19440 - 20 000 20 000 - - Відділ молоді та спорту, Славутицьке ВП Броварського відділу поліції ГУНП у Київській області
1.7.Забезпечити перевезення дітей, які охоплені послугами відпочинку у літніх пришкільних таборах, до місця проведення заходів (свята, екскурсії) Міський бюджет 14 000 14 000 - 28 000 28 000 - 28 000 28 000 - Відділ молоді та спорту, управління освіти і науки
1.8. Забезпечити підбір груп дітей соціально незахищених категорій на оздоровлення та відпочинок за кордоном спільно з міжнародними благодійними організаціями, фондами - - - - - - - - - - - - Служба у справах дітей та сім’ї, управління освіти і науки, КЗ «Славутицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді»
2. Сприяння щодо організації в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку змістовного дозвілля
2.1. Сприяти в організації роботи наметових, спортивних, оборонно-спортивних та спортивно-туристичних таборів з метою охоплення активними формами відпочинку учнів дитячо-юнацької спортивної школи, а також юнаків, які планують стати військовослужбовцями Не потребує фінансування - - - - -- - -- - - - - Відділ молоді та спорту, служба у справах дітей та сім’ї, управління освіти і науки
2.2. Проводити у літніх пришкільних таборах національно-патріотичні, культурно-масові, спортивні заходи Міський бюджет 6 000 6 000 8 000 8 000 - 8 057 8 057 - - - Відділ молоді та спорту, управління освіти і науки
  1. Створення оптимальних умов для безпечного та ефективного перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку
3.1.Забезпечити усіх дітей, які направляються у табори відпочинку санаторії оздоровлення, безкоштовним медичним оглядом та відповідною медичною документацією Не потребує фінансування - - - - - - -- - - - - Медичні заклади м. Славутича
4. Співпраця з підприємствами, установами щодо надання фінансової та матеріальної допомоги в організації літнього
оздоровлення та відпочинку дітей
4.1.Співпрацювати з підприємствами, установами, організаціями міста щодо оздоровлення та відпочинку дітей уразливих категорій за небюджетні кошти Кошти підприємств, установ, організацій міста 3 000 000 3 000 000 - 4 000 000 4 000 000 - 5 000 000 5 000 000 - - - Підприємства, установи, організації міста
5. Висвітлення інформації про підготовку та проведення оздоровлення і відпочинку дітей в засобах масової інформації
5.1.Висвітлювати інформацію про підготовку, проведення оздоровчої кампанії в засобах масової інформації Не потребує фінансування - - - - - - - - - - - Відділ інформації та зв’язків із громадськістю
5.2. Проводити наради з питань щодо оздоровлення та відпочинку дітей Не потребує фінансування - - - - - - - - - - - Служба у справах дітей та сім’ї
5.3. Забезпечити роботу оперативного штабу з координації проведення оздоровчих кампаній Не потребує фінансування - - - - - - - - - - - Служба у справах дітей та сім’ї
5.4. Проводити зустрічі, семінари та лекції з підлітками, схильними до правопорушень, напередодні відкриття оздоровчого сезону та під час оздоровчої кампанії в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Не потребує фінансування - - - - - - - - - - - Служба у справах дітей та сім’ї

VIІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює відповідальний виконавець Програми – служба у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Славутицької міської ради, яка щоквартально до 01 числа другого місяця, що настає за звітним періодом, подає управлінню економіки та соціального розвитку міста інформацію про стан виконання Програми та оприлюднює її на сайті Славутицької міської ради.

Служба у справах дітей та сім’ї щороку здійснює обґрунтовану оцінку результатів виконання Програми та у разі потреби розробляє пропозиції щодо доцільності продовження тих чи інших завдань, включення додаткових завдань, уточнення показників, обсягів і джерел фінансування, переліку виконавців, строків виконання програми та окремих завдань тощо та подає їх головному розпоряднику коштів.

Секретар міської ради Володимир БОРИСОВ